WEEKEND POZYTYWNEJ ENERGII W GDYNI

Gdynia. Skwer Arki. Finałowy turniej Bombardierów z Wybrzeża. W sobotę o godzinie 16.00 odbędą się walki. Wstęp bezpłatny. - Ale tym razem nie tylko pojedynkami pięściarzy mamy zamiar zachęcić kibiców. Gorąco zapraszamy także tych, którzy uwielbiają dobrą kuchnię, czyli wrzucić coś na ząb – informuje nasz portal, Jarosław Rydzewski, główny organizator imprezy. Tegoroczny turniej (tak jak poprzednie) poświęcony jest najwybitniejszym pięściarzom z Wybrzeża: m.in. wicemistrzowi olimpijskiemu i brązowemu medaliście IO Aleksemu Antkiewiczowi, mistrzowi olimpijskiemu Zygmuntowi Chychle, brązowym medalistom IO z Rzymu i Montrealu, Brunonowi Bendigowi, i Leszkowi Kosedowskiemu, mistrzowi Europy Hubertowi Skrzypczakowi oraz najbardziej znanemu, w ostatnich latach pięściarzowi z tego regionu, zawodowemu mistrzowi świata Dariuszowi Michalczewskiemu.

Boks i dobra kuchnia to bardzo ważna rzecz

Od początku wydarzenia patronat honorowy sprawuje prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, a obok wielu sponsorów, jednym z głównych darczyńców jest miejscowy Urząd Miasta. Z tego też względu dwoje samorządowców Janina Wasylka i Jarosław Kłodziński zapraszają kibiców na dobrą kuchnię. Już od piątku (początek - godz. 15.00) zaplanowano pokazy kulinarne. Jednak to nie wszystko. Na Skwerze Arki dobra kuchnia gościć będzie nazajutrz o poranku i zakończy się tuż przed pierwszym gongiem. Całość bokserskiej soboty wypełnią pokazy tańca zumby, a także występy młodzieżowych grup. - Mam nadzieję, że pogoda dopisze, opady deszczu nam nie przeszkodzą, a publiczności nie zabraknie – dodał Rydzewski.

Kluby z Wybrzeża i inne...

W 10. finałowym, młodzieżowym turnieju o Puchary Bombardierów z Wybrzeża zaprezentują się pięściarze z Olimpu Szczecin, Gwardii Szczytno, Kontry Elbląg, Tygrysa Elbląg, Pirsu Olsztyn, Czarnych Energy Słupsk, Gwardii Wicko, Gryfa Wejherowo, Wisły Tczew, Novi Polnica, Beniaminka Starogard Gdański, Sako Gdynia, Sako Gdańsk i gospodarzy miejscowego Bombardiera. Jednym z patronów medialnych jest bokser.org. - Na tym jednak nie przestajemy. Już dzisiaj zapraszam sympatyków sportów walki na memoriał Brunona Bendiga, który zaplanowaliśmy na dzień 13 października tego roku. W ramach memoriału nasi pięściarze skrzyżują rękawice z kolegami z niemieckiej Bawarii – kończy trener Jarosław Rydzewski, jednocześnie wiceprezes Pomorskiego OZB.

Walki Pucharu Bombardierów Wybrzeża w Gdyni

Najlepsze dziewczęta Pucharu Bombardierów Wybrzeża

Bombardierzy górą

W zeszłym roku (zamieszczamy zdjęcia) finałowy turniej rozegrano w Muszki Koncertowej przy gdyńskim Teatrze Muzycznym. Odbyło się 10 walk. Najwięcej zwycięstw odniosła młodzież Bombardiera - 5, po 1 Sako Gdyni, Gardy Wicko, Beniaminka Starogard Gdański, Gwardii Szczytno i Boxingu Teamu Chojnice. Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Wachulska (Bombardier), zawodnikiem – Nikodem Chilewski (Beniaminek Starogard Gdański). W najciekawszych pojedynkach uzyskano wyniki: waga półśrednia, Piotr Racławski (Bombardier) pokonał klubowego kolegę Dawida Błaszczyka, Nikodem Chilewski – Adriana Nowosada (Sako Gdynia) i wadze średniej, Hubert Benkowski (Bombardier) wypunktował Pawła Leszczyńskiego (Sako Gdynia).

Puchar Bombardierów Wybrzeża w Gdyni

Zapowiedź turnieju opublikowany został również na blogu Sławomira Ciary.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.