PRICE OSTRZEGA JOSHUĘ, ŻEBY NIE LEKCEWAŻYŁ POWIETKINA

David Price (22-5, 18 KO) ostrzegł Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO), by nie lekceważył Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO), jeśli to Rosjanin będzie kolejnym rywalem zunifikowanego mistrza wagi ciężkiej.

Price sam ma już za sobą walkę z Powietkinem, z którym pod koniec marca przegrał na gali Joshua-Parker przez nokaut w piątej rundzie.

- On był mnie wtedy w stanie zranić, bo jest bardzo precyzyjnym puncherem. Jego precyzja jest niewiarygodna. Trafił mnie po prostu idealnym ciosem w skroń, a zrobił to, ponieważ poszedłem na wymianę. Moja ambicja wzięła górę. Takie małe błędny, drobne decyzje na tym poziomie sprawiają, że możesz stracić wszystko - powiedział Price.

- Powietkin jest dużo lepszy, niż ludzie myślą. Zabawne jest to, że dlatego, iż dałem mu niezłą, choć krótką walkę, w której zdołałem go zranić, ludzie nagle zaczęli mówić, że jest słaby. Wszyscy będą go teraz krytykować, ale nie bez powodu tyle osiągnął. Będzie walczyć z Joshuą, który oczywiście go pokona, ale radziłbym mu ani trochę nie lekceważyć Powietkina - dodał.

Rosjanin będzie przeciwnikiem Joshuy, jeśli nie uda się doprowadzić do potyczki unifikacyjnej z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Amerykanin zgodził się już walczyć z Joshuą, ale pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-06-2018 13:20:41 
AJ byłby kompletnym idiotą jakby zlekceważył takiego punchera jak Povetkin. A Price nich już sie nie podnieca tym że zranił Sasze bo jak by nie było liczy się efekt końcowy, jak to wyglądało każdy widział.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 14-06-2018 13:36:45 
Price ma 100% rację i dobrze, że o tym mówi. To jest coś o czym mało kto wspomina, gdy mówi się o Povietkinie. Dlaczego Sasza znokautował Takama i Dupe? Dzięki precyzji. Jest naprawdę bardzo precyzyjnie bijącym pięściarzem i z tego powodu myślę, że jeżeli Antek będzie się z nim konfrontował, to zobaczymy jego wersję z walki z Parkerem. Będzie chciał otrzymać Rosjanina na dystans, używając dużo lewego prostego. Inaczej może mieć sporo kłopotów.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 14-06-2018 13:59:54 
a jakim on jest puncherem? meczyl sie z rudczenko i ha,,erem, a ze prawie zabil szklanego price ktorego ubil by i bokser z wagi sredniej jak by podskoczyl to co z tego? powietkin byl killerem jak koksowal.
Takama to byl nakoksowany jak swinia i takam zdech kondycyjnie, doloz jeszcze pereza kilka seknd, duhaupa przyjechal w zwyklych butach po wyplate jak stiverne odmowil bo ruskiego znowu na koksie zlapali, az sie prosil o ko.
AJ to go zmasakruje przy jego 1 zapedzie
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 14-06-2018 14:19:26 
"AJ to go zmasakruje przy jego 1 zapedzie"

Maniek, o czym Ty w ogóle piszesz? Antek byłby sporym faworytem, ale masakra na Povietkinie, przy pierwszym "zapedzie" jest tak samo realna, jak to, że kiedyś zostaniesz prezydentem:) Sasza pomimo swojego wieku, jest dalej bardzo dobrym pięściarzem. Jeśli AJ go znokautuje, to szybciej się to stanie w wyniku kumulacji, niż pierwszego, lepszego "zapedu". Tak jak pisałem wyżej, wg mnie Josh z Ruskiem zawalczy taktycznie, jak z Parkerem.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 14-06-2018 14:24:20 
no ja juz nie zostane :P ale ty mozesz heh

powietkin bez koksu nei jest ani tak szybki dynamiczny kondycyjny silny jak wczesniej, widziales walke z radczenko i hammerem? no i procem tez bez reweli do czasu ko. Antek to mlodosc, dzikosc szalenstwo, to nei bedzie pitu pitu jak z kliczko, no ale ok poczekajmy i przekonajmy sie:)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 14-06-2018 14:50:51 
Maniek, ale co Ty porównujesz walki Saszy z Radczenko czy Hammerem, z ewentualną walką z Antkiem. Przecież to nie ta sama skala przeciwnika. Na pewno Povietkin w tamtych walkach nie walczył na 100%, bo nie musiał. Przecież w historii boksu masz wiele przykładów, że faworyci często źle wypadali, na tle słabszych rywali. Myślę, że na walkę z AJ, Rusek zbuduje topową formę fizyczną i mentalną, oczywiście, jak na 40 letniego pięściarza.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 14-06-2018 15:14:54 
"a jakim on jest puncherem?"

Nie aż takim jak Artur Szpilka ale jest...
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 14-06-2018 17:51:50 
Ja nie wierzę by do walki AJ z Powietkinem doszło przed walką AJ z Wilderem. Powietkin, nawet będąc past prime, jest, moim zdaniem, trudniejszym przeciwnikiem niż np. Joseph Parker. Oczywiście faworytem takiego starcia byłby AJ, ale Rosjanin ma sporo atutów, których nie można lekceważyć.
 Autor komentarza: adambw
Data: 14-06-2018 21:29:34 
Povietkin jest bardzo ruchliwym zawodnikiem i dotego uderza w roznych plaszczyznach,pasuja mu wysocy przeciwnicy bo lubi wchodzic pod garde w tempo.AJ musi byc w tej walce bardzo zwinny...
 Autor komentarza: mishkakitkov
Data: 15-06-2018 00:36:50 
powietkin jest za mały na obecną hw. dżoszuła bedzie nim rzucał po ringu jak kliczko.

a co do pricea to decyzja o pójściu na wymiane w półdystansie z saszą to nie jest "drobny błąd".
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.