BELLEW: SZACUNEK DLA HAYE'A, TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH BOKSERÓW

Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) z dużym szacunkiem wyraził się o Davidzie Haye'u (28-4, 26 KO) po tym, jak jego niedawny rywal ogłosił we wtorek zakończenie bokserskiej kariery.

Bellew podkreślił, że cieszy się, iż Haye zawiesił rękawice na kołku, bo nie chciałby widzieć, jak przegrywa kolejne walki i niszczy swoje sportowe dziedzictwo.

DAVID HAYE ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ >>>

- Przechodzi do historii jako jeden z najlepszych według mnie bokserów w Wielkiej Brytanii. Może jest najlepszym zawodnikiem wagi junior ciężkiej, jakiego ten kraj kiedykolwiek wyprodukował. Może też mówić, że jest jednym z najlepszych w historii tego kraju zawodników wagi ciężkiej. To legenda, cieszę się, że kończy w odpowiednim momencie. Jak sam powiedział, finansowo jest zabezpieczony - oświadczył Bellew.

- Zawsze szanowałem Haye'a jako boksera. Jest niesamowity, świetny w tym, co robi, powinien być z bardzo, ale to bardzo dumny z tego, co osiągnął w boksie. Wszedł do tej gry po to, żeby być mistrzem świata, i został nim kilkakrotnie. Szacunek dla niego - dodał.

Pięściarz z Liverpoolu nadmienił też, że jest wdzięczny za słowa pochwały, które Haye skierował wczoraj pod jego adresem. - On był lepszym pięściarzem niż ja, zawsze to powtarzałem. Ale styl robi walkę - stwierdził Bellew.

Haye i Bellew walczyli ze sobą dwukrotnie. W marcu ubiegłego roku Bellew wygrał w jedenastej rundzie, a w maju roku bieżącego w piątej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 13-06-2018 16:09:00 
był jednym z najlepszych w junior ciężkiej w tamtym czasie
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 13-06-2018 20:19:47 
Szkoda, że z Adamkiem się nie spróbowali, że tak to nazwę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.