WILDER ZGODZIŁ SIĘ NA WALKĘ Z JOSHUĄ W WIELKIEJ BRYTANII!

To wiadomość dnia. Deontay Wilder (40-0, 39 KO) zaakceptował warunki Eddiego Hearna, promotora Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO). Walka o wszystkie cztery pasy wagi ciężkiej jest już na wyciągnięcie ręki!

Anglikom zależało przede wszystkim na tym, by pierwsza z dwóch wstępnie planowanych walk pomiędzy tymi królami nokautu odbyła się w Wielkiej Brytanii. I nie skusiło ich nawet 50 milionów dolarów oferowane przez obóz Wildera. "Brązowy Bombardier", mistrz federacji WBC, zgodził się teraz przyjechać na terem przeciwnika.

- Przyjęliśmy i zaakceptowaliśmy warunki Hearna, czyli walkę w Wielkiej Brytanii. Najpierw Joshua, a potem ja, wysłaliśmy maile do Barry'ego oraz Eddiego Herna, oficjalnie zgadzając się na ich żądania. To umowa gwarantująca nam rewanż w Ameryce - zdradził Shelly Finkel, menadżer Wildera. - Jeśli drużyna Joshuy zmieni zdanie i zechce tych pięćdziesięciu milionów, nasza wcześniejsza propozycja nadal jest aktualna. Z tego co mówi Hearn, pojedynek powinien się jednak odbyć we wrześniu bądź październiku w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch dni dostaniemy oficjalną odpowiedź co do tej walki - dodał Finkel.

"50 milionów za walkę w Ameryce wciąż w razie czego czeka na Joshuę. Dziś zgodziłem się na pojedynek z nim w Wielkiej Brytanii. Piłeczka jest po jego stronie" - poinformował swoich kibiców Wilder, mający na koncie już siedem skutecznych obron tytułu Federacja World Boxing Council. AJ pozostaje mistrzem według IBF, WBA i WBO.

Wilder za występ na terenie rywala nie dostanie procentowego wynagrodzenia, tylko konkretną sumę. Jaką? Wcześniej Anglicy oferowali mu 12,5, a potem 15 milionów dolarów. Skończy się zapewne na dużo większej kwocie.

- Chcieliśmy wypłaty w procentach z zysków, lecz nie dogadalibyśmy się szybko w tej kwestii. Weźmiemy więc pieniądze. Mogę powiedzieć tylko tyle, że zaoferowali nam dobrą wypłatę. Oni też wybiorą stację, która pokaże ten pojedynek w USA - zakończył menadżer Finkel.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rocky80Balboa
Data: 12-06-2018 06:09:15 
Wilder ma wieksze jaja od Joshuy. Gdyby nie Amerykanie, nigdy by do tej walki nie doszlo.
 Autor komentarza: OZZY
Data: 12-06-2018 06:34:50 
UP

Co maja jaja do interesow, bo tylko oto chodzilo...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 12-06-2018 06:51:44 
No to mamy "Gwiezdne Wojny". Gratulacje dla obozu Wildera. Rozegrali to wzorowo. Nie dość, że wynegocjowali znacznie więcej pieniędzy, niż pierwotnie im proponowano, to zrobili jeszcze Alabamie dobry PR. Co do AJ, to współczuję mu presji, jaka będzie na nim ciążyła. Już się nie mogę doczekać walki...:)
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 12-06-2018 07:22:55 
Wilder faworytem dla mnie.Wcześniej sam go nie doceniałem ale zmieniłem zdanie.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 12-06-2018 07:25:02 
Chciałem jeszcze dodać, że z marketingowego punktu widzenia, to jest błąd, że nie walczą pierwszej walki w USA. Zwłaszcza, że obaj chcą stać się tam gwiazdami. W Wielkiej Brytanii ta walka byłaby hitem, niezależnie czy walczyliby za pierwszym razem, czy w rewanżu. W Stanach jest inaczej. Tam lubią być pionierami i uczestniczyć w historycznych wydarzeniach. Wtedy napędza się zainteresowanie. Rewanż to będzie "odgrzewany kotlet". Jeśli Wilder przegra w pierwszej walce, to w ogóle już tego nie widzę. Żeby uratować tą sytuację, muszą naprawde stworzyć za pierwszym razem, niesamowite widowisko. Inaczej będzie lipa.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 12-06-2018 08:28:42 
Autor komentarza: Rocky80Balboa
Data: 12-06-2018 06:09:15
Wilder ma wieksze jaja od Joshuy. Gdyby nie Amerykanie, nigdy by do tej walki nie doszlo.


Taaa jaja, nie dziwota, że zgodziłby się na wszystko - chce w końcu zarobić wielkie pieniądze. Jedyne co mogę zarzucić AJ, to że kłapał dziobem, że jak dostanie 50 mln to może walczyć w USA, a jak padła propozycja (wiem, że mało wydawała się mało realna), to zmienił zdanie, że jest winny tą walkę brytyjskim kibicom. Owszem, należy się im ta walka, ale skoro słowo się rzekło?
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 12-06-2018 08:36:00 
No i gitara, dobrze że się dogadali. Byle tylko ktoś tego nie spierniczył teraz.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 12-06-2018 09:17:32 
już nie lubię tego deal-u, mataczenie Hearna, walczą za mniejszą kasę, i ten rewanż - jeśli wygra Wilder przez KO będzie rewanż w USA? pełna zgoda z trashtalk powyżej druga walka w USA jest nieporozumieniem jeśli pierwsza nie będzie piorunująca tzn. ultra zacięta to w całości bezsens sportowy i biznesowy, wygląda to jak jakiś układ typu pierwszą wygrywa Joshua na pkt. a potem rewanż w USA, rewanże mają to do siebie że mogą się w międzyczasie zdezaktualizować Hearn o to jest w stanie zadbać bo kasa się przestanie zgadzać albo będą kontuzje, albo jacyś nowi prospekci typu Dubois itd., w całości chaos
 Autor komentarza: Miro
Data: 12-06-2018 09:26:13 
Czytajcie ze zrozumieniem. Istotne jest słowo " dzisiaj ". Następnego dnia za tydzień za miesiąc można się wycofać bo zgoda na walkę była " dzisiaj ".
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-06-2018 09:26:35 
krzysiek34
A dla mnie w tej chwili nie ma faworyta - to jest to co lubię najbardziej. Kibicował będę AJowi bo Wilder za dużo bredził o zabijaniu w ringu. Wilder twierdził też coś takiego, że nie potrzebuje dużo umiejętności żeby być mistrzem bo jest takim niebezpiecznym zwierzakiem itp. Dlatego chciałbym żeby AJ pokazał mu, że się myli.No może baardzo minimalnym faworytem jest według mnie AJ ale bardziej zaważy dyspozycja dnia i będzie niezła bitka. Joshua będzie musiał bardzo uważać żeby nie wyłapać czegoś mocnego bo może efektownie runąć na matę. Wilder jest rzeczywiście dość nieszablonowy i zauważam u niego dużą cierpliwość w trakcie walki, która jest jego atutem - to taka cierpliwość prawdziwego punchera.
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 12-06-2018 09:30:39 
YES, YES, YES!!!
Jestem bardzo szczęśliwy, że ta walka dojdzie do skutku. Spodziewam się punktowej wygranej Joshuy po dość nudnej (kunktatorskiej) walce.
 Autor komentarza: holy
Data: 12-06-2018 09:42:14 
Oferowali joszule 50 baniek, a wilder sam zarabia zaledwie parę he.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-06-2018 09:54:30 
Karlitopl
ok może być nudna, kunktatorska walka jakie zdarzają się przy zestawieniu gości, którzy mają świadomość obustronnego dużego zagorożenia. Myślę jednak, że będzie to walka z rodzaju tych w których cały czas wisi w powietrzu ciężki nokaut. Moje przekonanie bierze się z ich stylu i usposobienia. Pamiętaj, że to wciąż młode byczki chcący coś sobie udowodnić, pokazać się, zapisać się w historii a poza tym wiedzący, że jak dadzą świetną walkę to ten rewanż urośnie do jeszcze większej walki.
 Autor komentarza: LiszTHC
Data: 12-06-2018 10:02:00 
ale przecież polaczek narcyz pisał, że walka musi się odbyć w usa, bo to jest kolebka boksu i wszystkie wielkie walki tam się odbywają
 Autor komentarza: baxx
Data: 12-06-2018 10:04:31 
Dobra dobra, nie podniecajcie się. Do zrobienia tej walki jeszcze daleko. Ja w ogóle uważam, że oba obozy wcale nie chcą teraz jeszcze tej walki zrobić, tylko budują hype, żeby zrobić jeszcze większe wydarzenie. Zaraz się nie dogadają o testy dopingowe albo inne gówno i będzie AJ-Sasza i Wilder-Kownacki/Brazzers. Oczywiście, chciałbym się mylić :)
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 12-06-2018 10:24:44 
Autor komentarza: LiszTHCData: 12-06-2018 10:02:00
ale przecież polaczek narcyz pisał, że walka musi się odbyć w usa, bo to jest kolebka boksu i wszystkie wielkie walki tam się odbywają

Kolekbka Boksu moj drogi jest Anglia to po pierwsze a po drugie boks przezywa tam renesans podczas gdy w USA przegrywa z MMA
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 12-06-2018 10:36:05 
@poszukiwacz,
taka walka, jeśli ogląda się ją pierwszy raz, jest dla mnie ogromnym emocjonalnym ładunkiem, nawet jeśli nie pada za dużo ciosów. Głównie z tego względu, o którym pisałeś, czyli nokaut wiszący nad ringiem od 1. do 12. rundy. Ostatnia walka Joshuy została odebrana jako nudna, ale mi się bardzo podobała. Oczywiście oglądana za drugim i kolejnym razem będzie dość nudna, ale za pierwszym była świetna.
Uważam, że ani Wilder, ani Joshua nie będą ryzykować. Utracenie statusu pogromcy, gladiatora i tego Najlepszego, może być dla nich ważniejsze niż chwała. Tak robił Wład, tak robi Wilder i tak zrobił Joshua z Parkerem.
 Autor komentarza: Boder
Data: 12-06-2018 12:06:25 
Nie trzeba mieć wielkich jaj żeby wyjść do Kliczki czy Parkera za 20-30 mln, kiedy dodatkowo w stawce jest do wygrania pas mistrza świata. Jaja trzeba mieć żeby wyjść do Ortiza w dobrowolnej obronie za 2 mln nie mając nic do wygrania. Podobnie zresztą było w negocjacjach i jeżeli ktoś tu pokazał jaja to był to właśnie Wilder i jego team. Także drodzy hejterzy Wildera dziękujcie mu, bo tylko dzięki niemu i jego teamowi ta walka może się odbyć w tym roku.
 Autor komentarza: LiszTHC
Data: 12-06-2018 12:08:16 
Autor komentarza: Sugar78Data: 12-06-2018 10:24:44
Kolekbka Boksu moj drogi jest Anglia to po pierwsze a po drugie boks przezywa tam renesans podczas gdy w USA przegrywa z MMASzanowny przyjacielu, mam wrażenie że nie słyszałeś jeszcze o tym nowym sposobie wypowiedzi, który nosi nazwę sarkazmu. Radzę się z nim zapoznać w niedalekiej przyszłości, bo możesz mieć problemy ze zrozumieniem większości moich komentarzy.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 12-06-2018 12:25:38 
Jest kurwa w końcu jakieś konkrety będzie mega walka i w końcu 1 prawdziwy champ wszech wag , niech wygra lepszy ale będę trzymał kciuki z Aj ale jak wygra dzikus to też ok bo obydwoje gwarantują emocje i nie odjebią szopki w stylu Furgo .
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 12-06-2018 13:37:52 
baxx Brazzers to producent pornosów kolego,pięściarz nazywa się Breazeale xd, pozdro
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 12-06-2018 16:16:30 
Z jednej strony: no wreszcie coś się dzieje, z drugiej chciałem zobaczyć walki AJ z Powietkinem i Wildera z Breazealem, po których do tej unifikacji i tak by doszło.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.