XX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ UMAKHANOVA Z POLSKIM AKCENTEM

W XX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im.Umakhanova w Kaspiysk, Dagestan (Rosja) - czyll blisko 3 tysiące kilometrów od uczelni w Katowicach - postawiło na ringu swoje stopy dwóch zawodników ze Śląska - Witold Lisek startujący w wadze ciężkiej reprezentujący 06 Kleofas AZS AWF Katowice oraz Mateusz Wodziński z KS Górnik Sosnowiec w kategorii połciężkiej. W tegorocznym jubileuszowym turnieju zgłosiło swój udział 98 zawodników z 18 krajów. 
W piątek pierwszą walkę stoczył Witold Lisek z reprezentantem Azerbejdżanu Suratem Garaev. Zawodnik ze śląska bez kompleksów wszedł do ringu i stoczył twardy bój z doświadczonym Azerem. Druga runda Ślązaka była najlepsza w przebiegu całej walki, co też znalazło odzwierciedlenie na kartach punktowych rosyjskich sędziów. Ostatecznie walka przegrana, ale jest to pierwszy start Liska w tak prestiżowym turnieju i ta lekcja na pewno zaowocuje w kolejnych występach. W turnieju walczł także Mateusz Wodziński z Górnika Sosnowiec, który stanął  naprzeciw pięściarza gospodarzy Murat Rabadanov (Rosja). 
Dla obu pięściarzy jest to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się III Mistrzostwami Polski AZS >>>, gdzie obaj będą reprezentować uczelnię - Akademia Wychowania Fizycznego w  Katowicach.
Ekipie ze Śląska towarzyszy Safar Alijew i Damian Kuźma.

Umakhanova Kaspiysk-Dagestan (Rosja)

Umakhanova Kaspiysk, Dagestan Na ringu w Rosji Witold Lisek

Umakhanova Kaspiysk, Dagestan Mateusz Wodziński na ringu w Rosji

Umakhanova, Kaspiysk-Dagestan w Rosji na ringu Witold Lisek

Umakhanova Kaspiysk, Dagestan - Witold Lisek i Mateusz Wodziński

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.