KOWNACKI: NAJLEPSZY W POLSCE? CHCĘ BYĆ NAJLEPSZY NA ŚWIECIE

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) podkreśla, że nie interesują go walki o miano najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w Polsce. 29-latek z Łomży nadmienia, że ma większe ambicje i chce być numerem jeden nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie.

Jeden z użytkowników Twittera zaproponował polski turniej wagi ciężkiej, w którym wystąpiliby m.in. Kownacki, Artur Szpilka, Mariusz Wach, Tomasza Adamek i Izuagbe Ugonoh. - Do zrobienia? - zapytał, a promotor Mateusz Borek odparł: - Bez szans.

Wkrótce do dyskusji włączył się Kownacki, który napisał: - Po co mam walczyć o najlepszego w Polsce, jak walczę, żeby być najlepszy na świecie.

Kownacki ma przystąpić do kolejnego pojedynku 25 sierpnia w hali Barclays Center na Brooklynie. Nie wiadomo na razie, kto będzie jego rywalem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Tomcis
Data: 01-06-2018 12:59:32 
Bardzo lubie chłopaka, za całokształt włączając jego ambicje ale jest oderwany od rzeczywistości. Nie rozumie jednej podstawowej rzeczy. By być najlepszym trzeba sie temu poświęcić całkowicie. Patrz ac na jego sylwetkę mamy odpowiedz. Nigdy nie będzie miał sylwetki gladiatora ale gołym okiem widać brak pełnego zaangażowania. Niech chłopak wygrywa jak najwięcej, jest kilku gości z szerokiego topu z którymi mógłby naprawdę wygrać.

Co do numeru 1 w polsce, uważam że Adamek by go spokojnie wyboksował na swoim doświadczeniu. Bo jakby nie patrzeć to jest stety niestety nasz najlepszy ciężki. Nie wybaczę mu tylko podkładki ze Szpilką.
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 01-06-2018 13:22:09 
O matko ta mentalność w polssce , te ich założenie PPN by Polak bił się z Polakiem, bierzcie przykład z Rosji z tamych gal gdzie jest 5 ruskich np i bija się z obcokrajowcami ! a tutaj oczywiście Polak na Polaku ma się wybijać... eh
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 01-06-2018 13:35:02 
niestety Kownacki bez szans z czołówom
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 01-06-2018 14:05:30 
@tomekck91
Nie, nie o to ludziom chodzi, po prostu walki lokalne cieszą się dużym powodzeniem, nikt tu nie ma złych intencji. Tak jak w Anglii walka Haye'a z Bellew, lokalnych bohaterów. Ale oczywiście rację masz, że tutaj potrzeba rozwagi, mamy za mało ciężkich by nawzajem się wybijali. Lepiej walczyć z obcokrajowcami.

Co do Kownackiego, to na spokojnie. Pamiętajmy, że nie jest jeszcze sprawdzony. Zwycięstwo nad Szpilką, który walczył koszmarnie, nie oznacza że jest najlepszy w Polsce. Cały czas numerem jeden jest Tomek Adamek i tutaj nie ma dyskusji.
No ale trzeba Kownackiego mieć na oku.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 01-06-2018 14:16:25 
Z Kownackim w tym momencie na pewno nie do zrobienia ale w składzie: Adamek, Wach, Szpilka, Zimnoch/Ugonoth może by się udało. Kiedyś były turnieje o nazwie "Price fighter" (czy jakoś podobnie) gdzie jednego wieczoru walczyli 1/4, 1/2, finał po 4 rundy. Mnie się to podobało. Jako PBN wg mnie wszyscy by dobrze zarobili a emocje gwarantowane.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-06-2018 14:24:34 
Ze sportowego pkt widzenia ma racje. Kazdy jest do pokonania. Nawet swego czasu Mike Tyson.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-06-2018 14:24:35 
"29-latek z Łomży nadmienia, że ma większe ambicje i chce być numerem jeden nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie."
Chciałbym nadmienić że jego ojczyzna teraz to Ameryka. Niech się sprawdzi z kimś z top 10 na świecie wtedy bedzie wiedział czy ma szanse na cokolwiek.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-06-2018 14:25:08 
Pas mistrzowski nie tak dawno byl w posiadaniu CH.Martina, ktory od Kownackiego jest slabszy i boksersko i mentalnie
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-06-2018 14:28:41 
@teanshin,
Wydaje sie, ze Kownacki walczy w barwach polskich?
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 01-06-2018 14:37:07 
@tomekck

No jasne, lepiej sprowadzać ogórków z zagranicy i żyłować rekordy. Rosjanie mają wielką kasę, to robią wielkie walki na tych galach, u nas jest schemat obijania ogórów. To walki między Polakami budzą najwięcej emocji i pozwalają wyłonić najlepszych.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 01-06-2018 15:21:00 
"Cały czas numerem jeden jest Tomek Adamek i tutaj nie ma dyskusji. "
Adamek przegrał ze Szpilką , który został zniszczony przez Kownackiego;)..wiem że to jeszcze o niczym nie świadczy ale dziś to że Adamek wygrał z przeciętnym Abellem nie oznacza że jest numer 1.. Dziś numer 1 to albo Kownacki albo Izu..
 Autor komentarza: maro1988
Data: 01-06-2018 15:46:13 
Adamek w kazdej walce jest dobrze przygotowany kondycyjnie i do tego madrze walczy plus twarda szczeka na dzisiejszy dzien zdecydowany nr 1 w Polsce .
 Autor komentarza: Alidam
Data: 01-06-2018 16:04:45 
Walka Izu z Kownackim to dobry pomysł, może nawet na PPV, ale jak to powiedział Izu po "walce" z Kassim: jak pojawią się pieniądze i ludzie którzy potrafią robić galę to wtedy pogadamy......
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 01-06-2018 16:28:21 
Kownacki może wszystko . Chce widzieć miny hejterów jak zdobędzie pas wchodząc do ringu z brzuszkiem od torcików i piwka demolując potem na oczach 15 tys w hali w Las Vegas jakiegoś dwumetrowca z Anglii xd
 Autor komentarza: legos
Data: 01-06-2018 16:38:19 
Można było zacytować jeszcze odpowiedz na ten tweet Adama, dobrze gość napisał, facet pokonał 2-go i 3-cio ligowców i buja w obłokach, pierwsza poważna walka skończy tą zabawę, a potem idealny będzie do krajowej wybitki pomiędzy tymi wszystkimi spompowanymi Cruiserami.
 Autor komentarza: Tadeo1970
Data: 01-06-2018 17:30:35 
Kownacki na ringu reprezentuje USA tak było samo z Michalczewskim który cała kariere walczył pod flagą Niemiec i na ostatnie 3 walki zmienił na Polską.

Nie rozumiem czego go polskie portale wypisują jako polskiego zawodnika chociaż PRAWNIE nim nie jest.
 Autor komentarza: Alidam
Data: 01-06-2018 19:23:36 
A może Bellew- Kownacki? Walka max do 4 rundy......
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 01-06-2018 22:44:45 
Jak niektórych boli że Adam mieszka w USA i dobrze mu się wiedzie.
Chłopak jest z Łomży, ma podwójne obywatelstwo i walczy tam gdzie żyje i ma warunki do rozwoju.
Polski Janusz wolalby żeby walczył po galach w Wałczu czy Grójcu i tyral na dwa etaty.
Polska zawiść.
 Autor komentarza: Miro
Data: 02-06-2018 10:03:38 
USA to aktualnie miejsce przebywania i zamieszkiwania dla Kownackiego. Jest Polakiem czuje polskość Polska jest jego 1 ojczyzną a USA ojczyzną tzw z wyboru rodziców Adama.Kownacki był dzieciakiem kiedy opuszczał Polskę i nie on decydował o tym. Adam ma chyba obywatelstwo USA i stąd jest ta różnica między Gołotą / kiedyś /. Andrzej uciekł z Polski i bardzo długo nie miał obywatelstwa USA i dlatego wchodził do ringu przy hymnie Polski. Obywatelstwo dopiero zdobył nie dawno chyba w 2016 roku.Narodowość ma się w sercu a nie na papierze. Narodowość się czuje przez wychowanie i ukształtowanie w domu rodzinnym. Gołota , Adamek , Kownacki na pewno są Polakami mimo, iż mieszkają teraz w USA.Tzw drugie ojczyzny a więc USA dla w/w i Niemcy dla Michalczewskiego umożliwiły w/w pięściarzom na rozwój na zarabianie kasy. Co do Michalczewskiego to akurat Darek najwięcej z tej czwórki inwestuje w Polsce . I to Darek powrócił z II ojczyzny do I ojczyzny na stałe. Trudno będzie powrócić Gołocie i Adamkowi z USA skoro tam są ich dzieci wrosły w USA założyły czy założą tam rodziny a dziadkowie Państwo Gołota i państwo Adamek będą w USA mieli wnuki. To nie są łatwe decyzje - wrócić, nie wrócić a jak wrócić to kiedy. Co do Kownackiego . On jeszcze nie jest rozbity bo do tej pory nie walczył z takimi pięściarzami, którzy są w stanie go rozbić . Ale jak zawalczy z czołówką i gdy nie mając przecież dobrej obrony , szybkości nóg, balansu tułowia i głowy zacznie inkasować bomby to raczej jest wielce prawdopodobne , że w kolejnych walkach Kownacki już nie będzie tym samym Kownackim co w walce ze Szpilką. Ale , że jeszcze na chwilę obecną i tak Kownacki jest twardszy od Szpilki tego sprzed KO od Wildera to myślę, że Kownacki w hipotetycznych walkach z byłymi przeciwnikami Artura a więc z Jenningsem czy Mollo wypadł by lepiej. Z Wilderem czy Joshuą Adam bez szans i na papierze i w życiu. Szpilka mógł uciekać prze Wilderem , bo ma ku temu argumenty. Kownacki nie ucieknie. Artur przegrał przez KO ale nie był rozbijany przez Wildera. Obawiam się, że Kownacki mógłby być demolowany w ringu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.