JEST PASJA, JEST MOC

Marek Kołakowski - wiek robi swoje, ale jest pasja, jest moc - Promocja Dabrowskiego Boksu

W hali sportowej przy Aleji Róż byliśmy świawdkami bokserskich zmagań podczas ósmej edycji cyklu 'Promocja Dąbrowskiego Boksu'. Śląski OZB, w ostatnich latach odbudowje mocną pozycję na krajowym podwórku i mieliśmy okazję przekonać się dlaczego ten proces ciągle przyspiesza.

Organizator zadbał o sponsorów, o ładne nagrody dla walczących i dodatkowe atrakcje dla publiczności, między innymi pokazy tańca towarzyskiego młodych adeptów tej sztuki, którzy w ringu prezentowali się bardzo elegancko.

Kibice tego dnia mogli oglądać 10 pojedynków w różnych kategoriach wiekowych - mozna wrócić do tych walk w naszej retransmisji TUTAJ >>>. Dodatkowym smaczkiem w karcie walk bvło starcie pań, które zapowiadało się szczególnie interesująco. Obie zawodniczki to medalistki Mistrzostw Polski, a jeżeli dodamy do tego, że jedna z nich reprezentowała klub gospodarzy CSW FightBoxing, można było oczekiwać prawdziwego wulkanu emocji w ringu. Angelika Krysztoforska podejmowała zawodniczkę JKB Jawor Team Jaworzno, Klaudię Simsak i jeżeli chodzi o emocje, to kibice nie mogli czuć się rozczarowani. Patrząc jednak pod kątem czysto sportowym, spodziewaliśmy się nieco więcej.

Naszym zdaniem pojedynek do którego warto wrócić, to starcie numer 8 w kategorii do 81 kilogramów. Patryk Raciborski, zawodnik CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza, zmierzył się z Marcinem Ściskałą z KB Puncher Cieszyn. Walka od początku była toczona w wysokim tępie i widać było, że zawodnik gospodarzy chce dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Starając się wykorzystać zasięg ramion aplikował swojemu przeciwnikowi mocne ciosy proste. Jednak jak to w boksie bywa, byliśmy świadkami błyskawicznej zmiany obrotu wydarzeń w ringu. W drugim starciu, Marcin Ściskała trafił bardzo mocnym prawym prostym. Raciborski upadł na matę ringu, jednak mimo dość szybkiego zebrania się, sędzia zadecydował o zakończeniu pojedynku. Marcin Ściskała został wybrany najlepszym seniorem turnieju.

Na ringu w Dąbrowie Górniczej nie było rozczarowań, a wszyscy uczestnicy zostawiali dużo serca w ringu. Życzymy sobie i Państu więcej takich imprez, a włodarzom Śląskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, konsekwencji w działaniach na rzecz promocji naszej dyscypliny. 

Do podsumowania należy dodać niesamowitą postawę aktywnego prezesa klubu CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza, który to tradycyjnie zamykał kolejna edycję, zawodową pokazową walką. Naprawdę oglądając takie osoby, aż chce się przyjść na salę treningową i spróbować swoich sił. Przeciez boks to nie tylko turnieje i różnego rodzaju zawody, to ciężka walka ze sobą na sali trenigowej, a pokus wokół jest mnóstwo.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w ciekawym wydarzeniu i życzymy równie dobrych turniejów w przyszłości - nie tylko organizatorom z Dąbrowy Górniczej, ale w licznych ośrodkach w całej Polsce!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.