MATEUSZ TRYC: WKRÓTCE BĘDĘ GOTOWY NA INNYCH POLAKÓW

- To będzie moja pierwsza ósemka, więc promotorzy tak to wszystko ustawiają, bym łapał doświadczenie i uczył się boksować na dłuższych dystansach. Naprzeciw mnie stanie twarda sztuka, niski i krępy zawodnik, więc powinniśmy dać dobrą walkę - mówi Mateusz Tryc (5-0, 4 KO), który kolejny pojedynek stoczy 2 czerwca podczas cyklicznej gali Tomasza Babilońskiego w Legionowie.

Dwukrotny ćwierćfinalista Mistrzostw Europy w boksie olimpijskim po przejściu na zawodowstwo zbił kilogramy z wagi półciężkiej do super średniej (76,2kg). Jego najbliższym rywalem będzie Warazdat Czernikow (11-7, 5 KO). Rosjanin przegrał trzy ostatnie walki, ale powinien dać Polakowi kilka tak potrzebnych mu rund.

- Trenuję cały czas z Hubertem Migaczewem na miejscu w Warszawie. Pracujemy nad techniką, łapaniem luzu, rotacjami, balansem tułowiem oraz lukami w obronie, jakie jeszcze mam w swoim boksie - mówi Mistrz Polski (-81kg) z 2014 roku. Co ciekawe Mateusz pokonał wtedy w walce o złoto innego uczestnika gali w Legionowie, Jordana Kulińskiego (5-0-2, 1 KO). Tryc nie wyklucza, że wkrótce na ringach zawodowych skrzyżuje rękawice z innymi rodakami.

- Zobaczymy co przygotują dla mnie menadżer i promotor, ale gdy wejdę na ósemki i dziesiątki, czyli te dłuższe dystanse, będę na pewno gotowy na walki z Rzadkoszem czy Parzęczewskim. Boks to biznes. Niedawno był temat spotkania z Mateuszem Rzadkoszem, ale niestety nie dogadali się promotorzy. Ja w każdym razie robię swoje, a promotorzy niech robią swoje - dodał.

KUP BILET NA GALĘ W LEGIONOWIE >>>

W głównym pojedynku 2 czerwca w Legionowie, w wadze junior ciężkiej, radomianin Michał Cieślak (15-0, 10 KO) zmierzy się z Siergiejem Radczenką (6-1, 1 KO), który jedyną porażkę poniósł z rąk Krzyśka Głowackiego. Ukrainiec przegrał wtedy na punkty, choć zdołał posłać byłego mistrza świata na deski.

Poniżej przypominamy Wam walkę finałową MP Seniorów 2014 pomiędzy Trycem z Kulińskim, zarejestrowaną przez kamerę BOKSER.ORG. Kawał dobrego boksu na rozgrzewkę przed czerwcową galą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.