FURY: PARKER UDOWODNIŁ, ŻE JOSHUA BĘDZIE MIAŁ ZE MNĄ PROBLEMY

Kiedy Anthony Joshua (21-0, 20 KO) walczył z Władimirem Kliczką, Tyson Fury (25-0, 18 KO) siedział w pubie w Hiszpanii z 50-kilogramową nadwagą. Ale trzymał kciuki za swojego rodaka. I to nie dlatego, że lubi go prywatnie. Po prostu wiedział, że kiedyś mogą wspólnie stoczyć najbardziej kasową walkę w dziejach brytyjskiego, a być może nawet światowego boksu. Rok później perspektywa takiego pojedynku staje się coraz bardziej realna.

- Oglądałem wtedy ich walkę na żywo siedząc w Hiszpanii. Kiedy Kliczko rzucił go na deski w szóstej rundzie, niemal wyrywałem sobie włosy z głowy i myślałem "Proszę cię, wstawaj i walcz dalej". Ściskałem za niego kciuki, ponieważ zdawałem sobie sprawę z faktu, że nasze starcie może być największą walką. To taka dzisiejsza wersja potyczki Achillesa z Hectorem. Dawałem Joshui wiadomości tekstowe, w których doradzałem mu pewne rzeczy. Wierzę, że jeśli pomagasz komuś, to dobro potem do ciebie wraca. Joshua to wielki atleta, ale radziłem mu, by próbował również czegoś innego niż tylko atak niczym buldożer. Zrobił to w konfrontacji z Josephem Parkerem i radził sobie dobrze. To był dojrzały boks w jego wykonaniu - chwali swojego rodaka Fury, który przez swoje problemy osobiste i długą przerwę stracił pasy WBA/WBO/IBF królewskiej kategorii. Dziś wszystkie je ma już AJ.

- Z drugiej strony walka z Parkerem pokazała, jak trudna dla Joshuy będzie walka ze mną. Joseph zaadaptował mój styl i choć nie zdołał wygrać, to sprawił Joshui problemy - dodał Fury, który w pierwszej walce po ponad 30-miesięcznej przerwie spotka się z Seferem Seferim (23-1, 21 KO). Pojedynek zaklepano na 9 czerwca w Manchesterze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 21-05-2018 09:53:33 
ale parker umie i przyjac i oddac może nei jak puncher ale mocnej niż tyson, no i parker ma super podbródki, a takiego TF jak zapedzi w narożnik to może być wesoło
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 21-05-2018 10:57:59 
Zakładając scenariusz w którym AJ pokonuje Wildera a Fury efektownie odprawi przynajmniej kogoś pokroju Parkera, ich walka mogłaby być kasowym hitem. Wszystko zdaje się ku temu zmierzać, ale dwa niebezpieczeństwa po drodze - Wilder i sam Tyson, który może coś wywinąć znowu i zniknąć na kolejne naście miesięcy...
 Autor komentarza: fext
Data: 21-05-2018 10:58:27 
"Będzie miał problemy!"Powiedział świrnięty leser, który na swój "wielki powrót" bierze sobie 39 letniego cruisera z rekordem pompowanym na jakichś Josipach Jalusicach czy innych Saszach Dajicach a ogólnie Kelnerach Patałachowiczach.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-05-2018 11:10:05 
Co za bzdury, taki z niego pomocnik ale zaproponował Parkerowi wspólne sparing przd walka z AJ'em a publicznie nazywał go bumem i kulturystą. Teraz nagle wielki fan i doradca.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-05-2018 11:49:40 
Przecież to że jego wszelakie gadki są gówno warte wiadomo nie od dziś... Potwierdził to dobitnie już nie raz między innymi gdy wzruszony przepraszał Lennoxa w ringu po tym jak pokonał Władimira (wcześniej po nim jechał). Te jego śmieciowe zaczepki czy żałosne typowania jak kompletny laik to tylko nabijanie zainteresowania co wychodzi mu naprawdę dobrze. Już za niedoszłą walkę z Hayem miał zarobić 5 milionów funtów. Trzeba mu więc oddać że umie "kupić" ludzi.

Co do samego tematu to akurat jemu pasowałoby żeby w ich walce AJ walczył bardziej tak jak z Parkerem niż tak jak wcześniej. Mam nadzieję że jednak w ewentualnej potyczce ataków ala buldożer ze strony Joshuy nie zabraknie bo w tym wypadku i w tej konkretnej batalii to może przynieść najlepszy skutek. Tyson jest świetny w walce na dystans. Zawdzięcza to świetnym warunkom (jest wielki i ma cholernie długie łapska) ale też temu że przy owych warunkach jest wybitnie ruchliwy i żwawy. Nie ulega wątpliwości że najprawdopodobniej na dystans by walkę z AJ-em wygrywał. Ale Tyson wbrew pozorom nie lubi być naciskany. Gubi się wtedy. Zobaczymy więc co zrobi gdy naciskać go będzie ktoś rozmiarów AJ-a i o jego charakterystyce. Może mieć wtedy bardzo ciężko.
 Autor komentarza: xionc
Data: 21-05-2018 20:03:38 
Fury jest swietny! jego walka z AJ to bedzie wydarzenie roku!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.