ATLAS: JOSHUA POWINIEN ROK-DWA POCZEKAĆ Z WALKĄ Z WILDEREM

Teddy Atlas jest jednym z nielicznych, który poczekałby nieco dłużej na walkę o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) a Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

Anonimowy informator Los Angeles Times twierdzi, że negocjacje ciągle toczą się wokół oferty gwarantowanych 50 milionów dolarów dla Joshuy, z którą wyszedł niedawno Wilder. Propozycja ta jest jednak ważna tylko w przypadku walki w USA. Pod uwagę brane są przede wszystkim dwie lokalizacje - hala Barclays Center na nowojorskim Brooklynie oraz T-Mobile Arena w Las Vegas. Na taki pojedynek naciska zarówno AJ (WBA/WBO/IBF), jak i "Brązowy Bombardier" (WBC). Ale czasem zespół jest od tego, by odciągnąć swojego zawodnika od niekorzystnej walki, a zdaniem Atlasa drużyna Anglika powinna zrobić wszystko, by Joshua jeszcze trochę odczekał.

Nad Joshuą wisi jeszcze obowiązkowa obrona z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Jeśli więc nic by nie wyszło z negocjacji na linii Joshua vs Wilder, kolejnym rywalem Brytyjczyka będzie mistrz olimpijski z Aten (2004).

JOSHUA vs WILDER JESIENIĄ W USA? >>>

- Po co Joshua ma ryzykować, skoro może zarobić duże pieniądze boksując z innymi i mniej groźnymi? Jeśli ludzie Joshuy puszczą go teraz na Wildera, powinni zostać aresztowani. Bo Wilder bije naprawdę mocno. Po co więc głupio ryzykować? Joshua powinien odczekać rok, może nawet dwa. Wtedy zresztą taki pojedynek będzie jeszcze większy i za jeszcze większe pieniądze - przekonuje były trener Mike'a Tysona, Powietkina czy Michaela Moorera.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Imperator
Data: 18-05-2018 06:01:39 
Oj Teddy, 2 lata ma czekać? Niech poczeka 2x tyle, albo 8 lat aż Wilder zacznie tracić szybkość, refleks i szczęka bedzie słabsza. Gdzie jest idea tego sportu, aby najlepsi walczyli z najlepszymi w celu wyłonienia najlepszego ever. Jak można tak otwarcie mówić jak Atlas że ma sie kibiców w d... a liczy sie tylko kasa zarobiona na baranach...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 18-05-2018 08:06:44 
100% racji panie Atlas
 Autor komentarza: Miro
Data: 18-05-2018 08:38:48 
Powinni walczyć z sobą gdy są w swoim prime. A teraz już są. Nie ma co oczekiwać, że Joshua czy Wilder będą jeszcze lepsi niż są już teraz. Są obecnie dobrzy i niech konfrontują się w ringu. Ja nie chcę, żeby do walki doszło za parę lat, gdy jeden z nich będzie wyraźnie słabszy od drugiego. Nie chcę powtórki z walki Lewis - Tyson , która doszła do skutku zdecydowanie za późno. A takie wyczekiwanie jednej ze stron , że druga strona będzie słabsza i wtedy skonfrontowanie się w ringu to jest niesportowe podejście do tematu. Na chwilę obecną świat bokserski zakłada, iż w HW najlepsi są Wilder i Joshua. A więc niech już walczą albo niech jeden i drugi wykoszą absolutną czołówkę HW i zawalczą.
 Autor komentarza: tysiok
Data: 18-05-2018 08:42:51 
Ja osobiście jestem przeciwny unifikacją na taki poziomie.
Jeśli Antek, któremu kibicuję będzie miał 4 pasy to walki o mistrzostwo będą się odbywać maksymalnie 2 razy w roku a co za tym idzie będzie śmierdziało nudą. Mistrzów HW powinno być 2-3.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 18-05-2018 10:14:40 
@tysiok

A to chodzi o jak najwięcej walk o pasy, czy o jak najwięcej dobrych walk? Jeśli będzie jeden mistrz, to może być więcej ciekawych walk w drodze do walki o pas - może w końcu zawodnicy z czołówki będą się ze sobą mierzyć, żeby zasłużyć sobie na walkę o pas? Za czasów Kliczków niekoniecznie tak było, taki Paneta, Sosnowski, czy Mormeck nie musieli z nikim poważnym wygrać.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 18-05-2018 12:25:02 
No tak lepiej poczekać 2 lata aż któryś przegra i walki w ogóle nie będzie , gratulacje Atlas xD
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 18-05-2018 15:12:06 
osób które od wielu lat zajmują się tym sportem warto czasem posłuchać .

@Imperator

fantazje to ty masz ... moze niech 50 lat pozcekają idąc twoim trybem myślenia.
 Autor komentarza: MODM
Data: 18-05-2018 16:32:58 
No i pewnie poczeka , nawet nie 2 ja proponuję poczekać z 5 tak jak czekał FMJ na Packmana lub Lennox na Tyson jak ktoś wyżej wspomniał . Wilderowi zostało max 2-3 tego poziomu , z racji stylu jaki prezentuje wiek ma olbrzymie znaczenie . Szybkość i refleks zanikają dużo szybciej niż inne atrybuty bokserskie jak szeroko pojęta technika , timing itp .Taki AJ może utrzmać swój poziom nawet do 37-8 lat natomiast Wilder już nie koniecznie . Walka NAJPÓŹNIEJ powinna odbyć się w połowie przyszłego roku . Widać ewidentnie że piękny Edi chce przeczekać Wildera ( jego prime ) to jedyna osoba która może ubić AJ
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 18-05-2018 17:17:21 
Ja kibicuje Aj i chcę tej walki teraz , nawet jak przegra to nie będzie jego koniec , chcę jednego mistrza i nie interesuje mnie czy to Wilder czy Joshua niech wygra lepszy i tyle .
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 19-05-2018 09:42:00 
Atlas już od dawna gada takie bzdury, że ciężko traktować go poważnie, a jego typy i przewidywania nijak się mają do rzeczywistości.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.