JOSHUA Z WILDEREM, A POWIETKIN Z CHARREM? SPOTKANIE NA SZCZYCIE

Eddie Hearn, szef grupy Matchroom i promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), spotkał się dzisiaj z Andriejem Riabińskim, rosyjskim milionerem, który kieruje karierą Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO). Tylko co to konkretnie oznacza?

Szczegółów rozmów nie zdradzono. Być może to porozumienie w sprawie walki, wszak Rosjanin jest obowiązkowym pretendentem dla Anglika z ramienia federacji WBA i WBO. Ale AJ naciska bardzo na spotkanie z championem WBC Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) o pełną dominację w królewskiej kategorii. A wtedy trzeba byłoby zapłacić Powietkinowi, żeby ten poczekał na swoją szansę nieco dłużej. Opcji jest jeszcze więcej, bo "Sasza" mógłby równie dobrze zaatakować pas WBA Regular, który dzierży pokonany kiedyś przez niego Manuel Charr.

- To było dobre spotkanie - napisał Hearn po rozmowach z Riabińskim oraz Wadimem Korniłowem. Podobno Hearn jest już bardzo blisko porozumienia z obozem Wildera, więc prawdopodobnie spotkanie z ludźmi Powietkina dotyczyło jakiejś umowy odstąpienia od obowiązkowej obrony. I właśnie tu pojawia się pomysł na rewanż Powietkina z Charrem, do którego dopłaciłby Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: baxx
Data: 14-05-2018 21:58:29 
Sprytnie. Ten WBA regular to takie gówno, które mogłoby zmusić niedługo Joshuę do obrony z jakimś cieniasem typu Charr albo Oquendo. A jak Sasza je zdobędzie, to Antek będzie miał święty spokój z WBA na dłuższy czas.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 14-05-2018 23:08:25 
Wieksze ma bicki jak barki, Bawelna za to spore bary, ale AJ szczuply jakis...nie wiem czy to dobrze czy zle, maja pewnie z 10 ludzi co to planuja, dietetykow i madrzejszych niz Chycki(??), 110k kg to szalu nie ma.
 Autor komentarza: matd
Data: 14-05-2018 23:26:05 
Zaczynam czuc w kosciach,ze dogrywany jest hit hitow w postaci starcia Joshuy z Wilderem. Cisza przed burzą,strony jakby zaangazowane w rozmowy przy stole,a nie smietnik na tt i inych. To bylby niesamowity gest w strone kibicow. Wygral by sport z biznesem. Zresztą,tak tez by bylo jakby AJ spotkal sie z Dzikim nawet za rok/dwa.. Wszyscy tylko drżą zeby nie bylo takiego cyrku jak w przypadku Lewis vs Tyson i MayPac. Mysle,ze nie ma obaw.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 14-05-2018 23:41:10 
Tylko Povetkin już rozgromił Charra i to dawno
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-05-2018 00:02:59 
W sumie walka z Wilderem to z oczywistych względów teraz najlepsze i najciekawsze starcie dla AJ-a. Jeśli wezmą tą walkę już teraz w mojej opinii będzie to świadczyło o dużej pewności siebie- a to z kolei dobry znak. Wildera i jego zachowanie można łatwo zrozumieć- facet chce w końcu zarobić ogromną kasę. Do tej pory jego wypłaty w porównaniu z tymi które zgarnia AJ to drobne. Bez Joshuy nie ma szans na zmianę tego stanu rzeczy bo nawet bardzo ciekawe starcie z niepokonanym Ortizem nie przyniosło mu wiele większych pieniędzy niż zwykle. AJ może zarabiać ogromną kasę również z innymi pięściarzami bo to on jest gwiazdą generującą zainteresowanie.

W sumie to nie mam nic przeciwko pośpiechowi choć ostatnio AJ trochę mnie zaniepokoił w kontekście walki z Wilderem. Myślę że z Wilderem powinien zawalczyć znacznie "ostrzej" niż z Parkerem którego to głównie rozbijał z dystansu lewym. Przydałyby się tu te mocne nagłe przyśpieszenia po których większość przeciwników była ranna i zaczynała walkę o przetrwanie. Walkę z Wilderem na dystans zapewne jako znacznie zdolniejszy i lepszy technicznie pięściarz AJ by wygrywał ale to byłoby trochę jak tańczenie na polu minowym. Wilder w każdym momencie może go czymś zaskoczyć a jak trafi w odpowiednim momencie (dużo czasu do końca rundy) to może już AJ nie zdołać do siebie dojść. Faworytem nadal Joshua ale już nie jestem tak pewny jak wcześniej. Dziś to widzę jako 60-40 dla AJ-a. Z drugiej strony Ortiz o mały włos nie wygrał z Deontayem przed czasem a musiał się mierzyć z tym że był o wiele od Wildera mniejszy. AJ aż tak nie będzie w tym względzie odstawał i powinien być w stanie lokować znacznie więcej ciosów na twarzy i szczęce Wildera. Ortizowi często brakowało naprawdę niewiele a ma on jak się okazało sporo gorsze warunki niż właśnie choćby AJ.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 15-05-2018 00:17:36 
Black, skomentuj też w temacie o USB Kliczki :)
 Autor komentarza: holy
Data: 15-05-2018 09:39:00 
wba regular to wicemistrzostwo które kiedys powietkin juz mial; walka powietkin wilder moze poczekać nawet powinna zeby ją lepiej zareklamowac
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.