DAMIAN WRZESIŃSKI: TO NIE BĘDZIE 'RYWAL ZAGADKA'

- To olimpijczyk z Londynu, lider gruzińskiej wagi lekkiej, więc nie będzie rywalem-zagadką – mówi Damian Wrzesiński (13-1-2, 5KO) przed galą Ptak Warsaw Expo Boxing Night, która odbędzie się 19 maja w podwarszawskim Nadarzynie.

W 2012 roku żadnemu z Polaków nie udało się wywalczyć kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Merab Turkadze (5-1, 2 KO) wywalczył ją w wadze -56kg podczas turnieju w tureckim Trabzonie, gdzie pokonał między innymi Rumuna Razvana Andreianę, który z kolei wygrał z Mateuszem Polskim. Natomiast w 2009 roku Gruzin uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Mediolanie, podobnie jak Michał Żeromiński czy Michał Chudecki.

- Turkadze jest mańkutem walczącym z kontry, najlepszym gruzińskim zawodnikiem na tamtejszej 17-osobowej liście kategorii lekkiej. Jego walki można obejrzeć na YouTube. Miałem już walki z rywalami, o których nic nie wiedziałem. Między innymi z Jewgienijem Alejnikiem czy Andriejem Wolczichinem. Z Alejnikiem nastawiałem się na ciężką walkę, bo to medalista Mistrzostw Europy Młodzieżowców. Wolczichin zaskoczył mnie pozytywnie, bowiem mimo słabej techniki był mega przygotowany fizycznie i miał sprytne warianty na pojedynek. Co rundę zmieniał taktykę, tak żeby mnie oszukać i trafić jednym mocnym ciosem, ale nie dałem się pokonać temu rywalowi – powiedział "Wrzos".

Pięściarz z Poznania uważa, że dobrze jest przeanalizować rywala, ale tak naprawdę trzeba się skupiać na sobie. - Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia. Dzięki analizie można przygotować sobie kilka wariantów na walkę, chociaż oprócz schematów trzeba i tak być gotowym na wszystko – przyznał.

Dla boksera promowanego przez Mariusza Grabowskiego będzie to już trzeci tegoroczny pojedynek. Wcześniej pokonał w Zgorzelcu Marka Laskowskiego, zdobywając Mistrzostwo Polski wagi lekkiej, a w Częstochowie zremisował z Michałem Chudeckim.

- Jest okazja to trzeba boksowac. Ciężko pracuję na treningach i wolę stoczyć o jedną walkę więcej niż o jedną mniej. Bardzo mnie to motywuje, że dostaję szanse częstszego boksowania, zwłaszcza na tak prestiżowych galach boksu i przed dużą publicznością i na antenie Polsatu – dodał Damian.

Od ostatniego pojedynku z Michałem Chudeckim minęły dwa tygodnie. Jakie wnioski wyciągnął zawodnik Tymexu i jak z perspektywy czasu ocenia tę walkę?

- Z mojej perspektywy remis w najgorszym przypadku jest sprawiedliwy. Po obejrzeniu powtórki uważam, że Michał w całokształcie walki miał ładne przyspieszenia i ładne kombinacje, ale nic z nich nie wynikało. Jego ciosy w większości nie dochodziły. Ja z kolei miałem może mniej efektowne przyspieszenia i kombinacje uderzeń, lecz moje ciosy były wyraźne, więcej trafiałem i nawet były momenty, że Michał był zamroczony i ratował się odwracaniem, łapaniem czy wypluwaniem szczęki. Generalnie efektowność walki dla Michała, ale efektywność zdecydowanie dla mnie. Liczę na rewanż w kategorii wagowej rywala -63,5kg bez żadnych tolerancji – powiedział Wrzesiński, który kiedyś trenował w Norwegii.

DAMIAN "WRZOS" WRZESIŃSKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Głównym wydarzeniem gali 19 maja w Nadarzynie podczas targów sportowych Go Active Show będzie kolejny występ Roberta "Araba" Parzęczewskiego (20-1, 13 KO). Organizatorzy - Mariusz Grabowski i Mariusz Konieczyński, wkrótce oficjalnie ogłoszą nazwisko jego rywala. Parzęczewski już w każdym razie wie, z kim przyjdzie mu walczyć na Ptak Warsaw Expo Boxing Night.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.