HOPKINS: JOSHUA TO BESTIA, ALE WILDER MA TEN NIETYPOWY STYL

Słynny Bernard Hopkins ma duże problemy ze wskazaniem faworyta potencjalnej konfrontacji Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). W stawce hitowej walki znalazłyby się pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w wadze ciężkiej.

Hopkins, najstarszy mistrz świata w dziejach zawodowego boksu, podkreśla, że "Joshua to bestia". Zaraz dodaje jednak, że atutem Wildera jest nieprzewidywalność.

- Joshua to jeden z najbardziej atletycznych zawodników wagi ciężkiej ostatnich dwudziestu lat, ale Wilder ma ten swój nietypowy styl. Czasami się śmieje, jak zadaje ciosy, lecz przestaję się śmiać, kiedy jego rywal pada na deski. Bardzo nietypowy, niewygodny styl - powiedział 53-letni Amerykanin.

Negocjacje w sprawie tego pojedynku cały czas trwają. Wilder zaproponował niedawno Anglikowi gwarantowane 50 milionów dolarów za walkę, jednak nie przedstawił żadnych konkretnych warunków ani nie pokazał umowy.

Poproszony o komentarz na temat oferty Wildera i tego, czy Joshua powinien ją przyjąć, Hopkins, były mistrz w wagach średniej i półciężkiej, zażartował: - Pięćdziesiąt milionów? Dajcie mi rok, a sam dobiję do tej wagi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sjerrg
Data: 04-05-2018 13:28:32 
W przypadku kiedy chodzi o dwóch czarnych rasista Hopkins wskazuje ciemniejszego na faworyta
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 04-05-2018 14:15:51 
Ja bym powiedział wręcz odwrotnie Wilder jest fizycznym wyjątkiem od reguły. Ponad 2 m wzrostu i mięśnie a waży na granicy 100 kg. I jak palnie prawym jakby piorunem trafił. Taki AJ i Kliczko ważą po 12-13 kg więcej przy podobnym wzroście a nie przewyższali go siłą ciosu. Dzięki temu w ringu porusza się lekko. Bo technicznie to Deontay odstaje od top 20 HW ale co z tego jak każdy kto z nim ring dzielił dostał KO. Jakby Bombowiec od 10 roku życia brał kubańską bokserską edukację to byśmy pewnie mieli Najlepszego HW wszechczasów w obecnej erze ciężkich. AJ za to jest lepszy technicznie ale wolniejszy na nogach (dalej szybki ale nie błyskawiczny).
 Autor komentarza: xionc
Data: 05-05-2018 17:15:31 
Wilder nigdy nie zaproponowal 50 mln, tylko 50%, nie wiem skad ten pomysl z 50 mln $?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.