SAUNDERS: SULĘCKI? NIE WIDZIAŁEM ŻADNEJ JEGO WALKI

Mistrz WBO w wadze średniej Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO) przyznał, że nie widział jeszcze żadnej walki Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO), który w weekend zaboksuje na Brooklynie z Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO).

Jacobs to czołowy zawodnik w limicie 160 funtów i dlatego często bywa wymieniany jako potencjalny rywal Saundersa. We wtorek Anglika zapytano o walkę Amerykanina z Polakiem.

- Nie widziałem Sulęckiego w akcji. To na pewno dobrze, komfortowo dobrany przeciwnik. Szykuje się niezła walka, zobaczymy, na co go stać. Daniel to dobry bokser, chciałbym z nim boksować. A gdyby on naprawdę chciał się zmierzyć ze mną, to podpisałby kontrakt z Frankiem Warrenem, a nie Eddiem Hearnem - odpowiedział.

Saunders spotkał się wczoraj na konferencji prasowej z Martinem Murrayem (36-4-1, 17 KO), z którym 23 czerwca skrzyżuje rękawice w londyńskiej hali O2 Arena. Dziennikarze pytali go nie tylko o Jacobsa, ale też o innych zawodników z czołówki jego wagi, w tym o zawieszonego na pół roku za doping Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO).

- Bardzo ceniłem "Canelo", ale teraz jego akcje w moich oczach znacznie spadły. W ogóle nie traktuję go już jako boksera. Nawet jeśli pokona Gołowkina, nie uznam tego za zwycięstwo, bo nadal będzie dla mnie oszustem. Nie zgadzam się z tym, co zrobił, to hańba dla boksu - stwierdził mistrz świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 25-04-2018 12:27:00 
"Nawet jeśli pokona Gołowkina, nie uznam tego za zwycięstwo" - bo uciekł, odczekał odpowiedni moment, zapodał sobie dobry towar, opłacił sędzinę i dopiero wyszedł do ringu do Gienka - czyli typowy "oszust" z dużą dozą historii pozaringowych, czyli tam budujący swoją przewagę ( w przeciwieństwie do Warda, który też buduje ją także w ringu w postaci sędziego ringowego). I bardzo dobrze, że przynajmniej bokserzy wypowiadają się w tym tonie bo ci na których powinno się liczyć jak choćby Suleiman nawet się nie kryją ze swoimi intencjami tylko prowadzą swoje rodzinne interesy traktując takich ja Saunders jak mięso armatnie.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 25-04-2018 21:12:56 
Canelo to zdecydowanie jeden z najlepszych kokserow w swojej kategorii wagowej i trzeba się z nim i jego strzykawki liczyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.