PROMOTOR POWIETKINA: ROZMAWIAMY JUŻ Z OBOZEM JOSHUY

Rosyjski obóz jest pełen nadziei i wierzy, że to Aleksander Powietkin (34-1, 24 KO) będzie kolejnym przeciwnikiem mistrza wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO).

38-latek jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBA, jednego z czterech, które znajdują się w posiadaniu Anglika. Niedawno federacja wezwała przedstawicieli obu pięściarzy do rozpoczęcia negocjacji w sprawie mistrzowskiej potyczki, jednak kandydatów do walki z Joshuą jest więcej. Najpoważniejsi to Deontay Wilder (40-0, 39 KO) i Jarrell Miller (20-0-1, 18 KO).

- Wierzę, że Joshua będzie przestrzegać przepisów federacji, których tytuły posiada. Każdy zawodnik musi walczyć z najlepszymi, aby udowodnić, że sam jest najlepszy. Nie widzę powodu, dla którego Joshua miałby nie chcieć zmierzyć się w kolejnym pojedynku z Powietkinem - oznajmił Andriej Riabiński, szef promującej "Saszę" grupy Mir Boksa.

Rosjanie mają nadzieję, że potyczka z Joshuą odbędzie się na mogących pomieścić 81 tys. kibiców Łużnikach, gdzie latem odbędzie się finał piłkarskich mistrzostw świata. Riabiński zapewnia jednak, że nie mają też nic przeciwko walce za granicą.

- Z chęcią zaboksujemy w Anglii, jako że obaj pięściarze mają tam wielu kibiców. W Anglii żyje wielu Rosjan, poza tym wielu pojedzie na ten pojedynek z samej Rosji. Jest też oczywiście możliwość walki u nas. Łużniki zostały wyremontowane, to olbrzymi stadion, na który wchodzi dostatecznie dużo kibiców, by zorganizować tam walkę takiej rangi. Jest także opcja zrobienia tego pojedynku w USA - powiedział.

- Rozpoczęliśmy już rozmowy w sprawie tego pojedynku. Eddie Hearn to bardzo szanowany promotor, uważamy go za swojego partnera. Liczymy na miłe i skuteczne negocjacje. Wierzę, że Powietkin to w tej chwili jeden z najlepszych na świecie zawodników wagi ciężkiej. Jego walka z Joshuą to jedno z najlepszych zestawień, do niej po prostu musi dojść - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 23-04-2018 11:28:11 
Nie po to Povietkin jechał do UK sie pokazać by teraz walka odbyła się w Rosji. Walka na bank będzie w Wielkiej Brytanii.

Widzę że obóz Rosyjski jest dobrze nastawiony, a Riabiński okazuje duży szacunek i wysoką kulturę, więc być może całkiem niedługo będzie oficjalne potwierdzenie tego starcia.

Z największą przyjemnością zobaczę tą walkę. Wiem że do AJ przymierzany jest tez Miller, ale on w przeciwieństwie do Saszy może jeszcze poczekać na title shota.
A "multimilioner" Wilder cały czas zastanawia się czy nie brać jednorazowej 12.5 mln oferty Hearna, czy zachować pas za 1 mln i brać Kownackiego :)
 Autor komentarza: DolphZiggler
Data: 23-04-2018 11:42:52 
Najpierw eliminator z Laszlo Fekete
 Autor komentarza: matd
Data: 23-04-2018 12:34:17 
I to jest klasa. Mogiby kazac cmoknac sie w tylek anglikom i zrobic jeden telfon do rodowitych przedsiebiorcow paliwowych,czy innych, i zamknac przetarg na swoją korzysc w mig na leząco,popijajac wodke z lodem,ale tu widac wysoką kulture - jak kolega wyzej wspomnial - i chec dogadania sie. Jezeli nie bezie walki AJ vs Wilder a Hearn bedzie krecil z Millerem,to sie osmieszy i AJ przy okazji. NIe ma walki unifikacyjnej? To przestrzegac wytycznych federacji,a przy okazji zrobi walke na absolutnym szczycie konfrontujac gracza 1 z graczem 3 z topu!
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 23-04-2018 12:56:25 
Wolalbym coby Powietkin sprawdzil Bawelne, zupelnie inny bokser jak Ortiz wiec bylby juz spory przekroj umiejetnosci Wildera, obaj wiekowi, ale niebezpieczni i nadal top. No chyba, ze Adamek sie wkurwi i posklada towarzystwo ;)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-04-2018 15:22:28 
Łatwa walka dla A.J.
Povietkin to nie Parker aby robił uniki.

Powietkin jest jak armia czerwona- nie zważa ile zbierze - po trupach do celu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.