RING W ROSETO 'ROZDAJE' MEDALE BEZ WALKI

Roseto. Młodzieżowe mistrzostwa Europy. Z boksujących czterech polskich juniorów dwóch awansowało do następnej rundy. Dzięki korzystnemu losowaniu Ewelina Mańka (Berej Boxing Lublin) zapewniła sobie miejsce na - co najmniej - trzecim stopniu podium.

Zabrzmiał pierwszy gong europejskiego czempionatu dla 17 i 18 letnich pięściarek i pięściarzy. Z grona Polaków występuje tam 9 juniorek i 8 juniorów. Jako pierwsi rękawice skrzyżowali ci ostatni. W wadze koguciej (1/16 finału), Dominik Harwankowski przegrał na punkty 1:4 z Czarnogórcem Nenadem Markowićem, w wadze lekkopółśredniej (1/16 finału), Arman Dabaghyan pokonał jednogłośnie na punkty (5:0) Erdonisa Maligi (Kosowo), w półśredniej (1/16 finału), Michał Jarliński uległ na punkty 0:5 Edwardowi Lee Donowanowi (Irlandia), a zwycięstwo dla naszych barw odniósł w wadze średniej (1/16 finału) Patryk Korzec. Polak pokonał Słoweńca Arjana Bislimai'a stosunkiem głosów 3:2.

W następnej potyczce (1/8 finału) Dabaghyan zmierzy się z Sabuhim Abishowem (Azerbejdżan), a (1/8 finału) Korzec z Ukraińcem Bogdanem Tolmachowem.

Do turnieju juniorów zgłosiło się 216 zawodników z 39 państw. Najliczniej obsadzone wagi: lekkopółśrednia (31), średnia (28), a także kategorie lekka i półśrednia (po 26). Najmniej pięściarzy występuje w wagach najcięższych – ciężkiej i superciężkiej - po 12.

Dzisiaj na ringu w Roseto zaprezentuje się (1/8 finału), Damian Zawieruszyński. W wadze półciężkiej zmierzy się z Azerem Zaurem Musayewem. Natomiast najbliżej półfinału jest Oskar Kopera. Podopieczny Grzegorza Swadowskiego z Orkana Gorzów zakwalifikował się do 1/4 finału, gdzie w sobotę spotka się z Azerem Vugarem Samadowem. Jeśli wygra zapewni sobie co najmniej brązowy medal.

Po losowaniu mamy medal

W turnieju juniorek dzięki szczęśliwemu losowaniu brązowy medal zapewniła sobie w wadze 81 kg Ewelina Mańka. Lublinianka, w półfinałowym boju, skrzyżuje rękawice z odwieczną rywalką Rosjanką Anastasją Rybak. Pojedynek odbędzie się we wtorek, 24 bm.

A oto jak losowały pozostałe nasze reprezentantki:

waga 51 kg, Wiktoria Rogalińska - 1/8 finału – Hanna Lakator (Węgry), walka odbędzie 21 bm. (sobota),

waga 54 kg, Beata Kałuża – 1/4 finału – Jeyssa Marcel (Francja), 22 bm. (niedziela),

waga 57 kg, Weronika Pawlak – 1/8 finału – Dearbhla Rooney (Irlandia), 19 bm. (czwartek),

waga 60 kg, Daria Puszka – 1/4 finału – Weronika Korets (Ukraina) lub Nune Asatrian (Rosja), 22 bm. (niedziela),

waga 64 kg, Julia Różańska – 1/8 finału – Sabrina Er Raqioui (Włochy), 21 bm. (sobota),

waga 69 kg, Patrycja Borys – 1/8 finału – Olesia Krysiuk (Ukraina), 21 bm. (sobota),

waga 75 kg, Natalia Gajewska – 1/8 finału – Gabriele Dekontaite (Litwa), 19 bm. (czwartek),

waga +81 kg, Aleksandra Jońca – 1/4 finału – Julia Arefewa (Rosja), 21 bm. (sobota).

Do zmagań przystąpiło około 120 juniorek. Najliczniej obsadzone wagi: 51 kg – 19 zawodniczek, 48 kg, 54 kg – po 14. Najsłabiej: 81 kg i powyżej 81 kg – po 5 juniorek. Dzisiaj, w 1/8 finału, wystąpi Weronika Pawlak.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.