CANELO NIE UCZESTNICZY W CLEAN BOXING PROGRAM

Doktor Margaret Goodman, prezes agencji antydopingowej VADA, poinformowała, że Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) nie uczestniczy w tej chwili w Clean Boxing Program - programie antydopingowym prowadzonym przez federację WBC we współpracy z VADA.

W ramach tego programu bokserzy podlegają całorocznym wyrywkowym kontrolom antydopingowym. Szef WBC Mauricio Sulaiman podkreślił, że Meksykanin musi jak najszybciej przystąpić do programu, aby zachować swoją pozycję w rankingu i prawo do walki o tytuł mistrzowski w wadze średniej z Giennadijem Gołowkinem (37-0-1, 33 KO).

W środę Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) zawiesiła Alvareza na pół roku w związku z dwoma pozytywnymi wynikami badań antydopingowych, które wykazały obecność w jego organizmie clenbuterolu. Dyskwalifikacja mogła być dłuższa, ale "Canelo" jej uniknął dzięki temu, że współpracował NSAC.

- Pan Alvarez współpracował podczas śledztwa, 11 marca przyleciał do nas z San Diego na przesłuchanie. Udzielił odpowiedzi na każde moje pytanie. Był uprzejmy, zachowywał się jak profesjonalista. I przede wszystkim wziął na siebie odpowiedzialność za to, że clenbuterol znalazł się w jego organizmie - powiedział Bob Bennett, dyrektor wykonawczy NSAC.

Promująca Meksykanina grupa Golden Boy Promotions zapowiedziała już, że "Canelo" stoczy kolejną walkę 15 września. Jego rywalem będzie prawdopodobnie Gołowkin, o ile 5 maja Kazach upora się z Vanesem Martirosyanem (36-3-1, 21 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 19-04-2018 12:37:46 
Rudy - historia prawdziwa (aktualizacja)

- Maj 2016 - pojawienie się Clean Boxing Program, Tego samego miesiąca Alvarez po walce z Khanem "obraża się" na WBC rzekomo pod pretekstem zmuszania go do walki z GGG. Olewa w/w pas i schodzi kategorię niżej walcząc o inne tytuły (WBO), oczywiście nie przystępując do programu WBC
- "Obrażony" na WBC walczy ze Smithem i Chavezem jr w 154 funtach
- W tym okresie z Alvreza robi się fizyczny czołg
- 2017 września, Canelo walczy z GGG, ale bez pasa WBC w stawce. Mówi się o jakichś testach które przechodzi, ale Alvarez wciąż nie jest zapisany do Clean Boxing Program, co można wyczytać choćby na boxrecu. Dla przykładu zapisany do CBP Golovkin ma notkę (VADA CBP - enrolled)
- Na przełomie roku Alvarez "godzi się " z WBC
- 2018 Luty, Alvarez wpada na clenbuterolu który likwidował jego największe wady (kondycję i wagę), Przy trenerze, byłym rzeźniku i problemie w całym meksyku ze skażonym mięsem takie tłumaczenie brzmi przekomicznie
- 2018 Marzec - WBC broni Alvareza niczym lwica młode
- 2018 Kwiecień - Canelo dostaje żenująco niskie półroczne zawieszenie (tak aby mógł walczyć już we wrześniu w Meksykańskim Święcie)
- 2018 Kwiecień - Dowiadujemy się od samej prezes VADY że Alvarez ciągle nie jest zapisany do CBP

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do uczciwości Rudego kombinatora ?
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 19-04-2018 12:51:14 
Obaj są siebie warci i Głowokin i Cynamon
Chociaż ten drugi tzn Cynamon efektowniej walczy

Głoweokin z kolei to hipokryta bo
powtarza cały czas że jest zawodnikiem wagi średniej, a bierze tak samo jak wcześniej Cynamon mniejszego Pakistańczyka czyli przeciwników z niższych wag
 Autor komentarza: RockySzamboa
Data: 19-04-2018 13:23:34 
Istotnie Vanes jest znacznie mniejszy
 Autor komentarza: Boban81
Data: 19-04-2018 13:29:20 
@Kilisonel

O'Sullivan nie, ponieważ GBP.
Jacobs nie, ponieważ Sulęcki.
Saunders nie, mógłby pod koniec czerwca.

Więc kto z czołówki?
Charlo, walka. Murata, Andrade i Derevyanchenko 5-go maja nie zawalczą.
Dlaczego GGG miałby nie walczyć planowo? Obóz przygotowawczy spisany na straty. A tak zawalczy z kimś, kto zdecydował się w tak krótkim czasie do niego wyjść.
 Autor komentarza: Rocky80Balboa
Data: 19-04-2018 13:58:26 
Jak każdy rudy
 Autor komentarza: narcyz
Data: 19-04-2018 17:00:00 
"MLJData: 19-04-2018 12:37:46
Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do uczciwości Rudego kombinatora ?"

Ja mam, a powodem jest fakt, ze Canelo walczy na amerykanskich ringach na poziomie mistrzowskim od wielu dlugich lat i preszedl juz dziesiatki kontroli antydopingowych, pomimo ze nie jest w zanym VADA programie. Ja wierze, ze nieswiadomie zazyl a wine ponosi za to jego sztab szkoleniowy. Po co Alvarez mialby ryzykowac taka sytuacje swiadomie? Po co? Jest wielka gwiazda zarabiajaca miliony i wciaz w swoim prime, ciagle jest mlody.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 19-04-2018 17:39:26 
narcyz

dokladnie
 Autor komentarza: Granat
Data: 19-04-2018 18:31:56 
MLJ

Idealne podsumowanie. Nigdy nie lubiłem rudego, oraz jego sztabu. Zawsze większy w ringu niż rywal, zawsze ciągnięty za uszy przez punktowych takich jak Byrd. I jeszcze ten doping. Gdzie mu tam do takich legend ringowych jak Chavez, Lopez, Brrera, Morales, Marquez.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 19-04-2018 19:05:30 
"CANELO NIE UCZESTNICZY W CLEAN BOXING PROGRAM"

Nieee, serio? :D
I tak został potraktowany bardzo łagodnie. A co z naszym Wawrzykiem, który naprawdę mógł być niewinny, albo wcześniej z Wachem (tu oczywista sprawa)?
 Autor komentarza: polishqciape
Data: 19-04-2018 19:05:30 
A potem rudzi się dziwią, że nikt ich nie lubi....
 Autor komentarza: Callisto
Data: 19-04-2018 20:29:39 
Podsumowując całą sprawę:

1. Canelo wpada na 2 kontrolach antydopingowych, na clenbuterolu.

2. Ilość substancji jest tuszowana przez organa bokserskie, mimo iż w rzeczywistości była ogromna, zawieszano zawodników za o wiele mniejsze ilości tej samej substancji.

https://www.boxingscene.com/forums/showthread.php?t=774829

3. Canelo jako alibi stosuje rzekome zatrute mięso. Problem w tym, że musiałby jeść olbrzymie jego ilośći aby mieć takie stężenie clenbuterolu we krwi, a należy pamiętać, że ma kłopoty z robieniem wagi i generalnie stroni od mięsa, w szczególności czerwonego.

4. Minimalna dyskwalifikacji za tego typu wpadkę wg. NSAC wynosi 9 miesięcy, jednakże w przypadku Canelo kara zostaje zredukowana do 6, co dziwnym zbiegiem okoliczości idealnie sie pokrywa z potencjalnym występem wrześniowym Meksykanina.

5. Cała sytuacja o wiele mocniej szkodzi Gołowkinowi, którego z racji wieku, kazde opóźnianie w czasie walk na najwyższy poziomie osłabia.

6. Znaczna większość dziennikarzy amerykańskich nabiera wody w usta i nie drąży tematu.

Czyli, Canelo nie poniósł dosłownie żadnych konsekwencji, jedynie Gołowkin, dziennikarze zamiatają sprawę pod dywan, a organa bokserskie (federacje i komisja sportowa stanu nevada) uniewinniają Canelo, mimo oczywistego dopingu.
Jest to czysta korupcja i oszustwo i jeśli tak dzisiaj wygląda dzisiaj boks, to ja rezygnuję z tej dyscypliny.

Przeklejone od Barkley00
 Autor komentarza: Callisto
Data: 19-04-2018 20:35:20 
"MLJData: 19-04-2018 12:37:46
Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do uczciwości Rudego kombinatora ?"

Ja nie mam, a powodem jest fakt, ze Canelo walczy na amerykanskich ringach, na których liczy się tylko i wyłącznie mamona. Dzięki koksowi był w stanie wznieść się na poziom mistrzowski i dzięki koksowi na nim pozostaje już od wielu dlugich lat. Udawało mi się do tej pory dzięki krętactwa i ukladach przechodzic dziesiatki kontroli antydopingowych, ułatwieniem jest to ze nie jest w zanym VADA programie. Ja wierze, ze swiadomie zazyl a wine ponosi za to i on i jego sztab szkoleniowy. Po co Alvarez mialby nie koksowac bądź robić to nie swiadomie? Po co? Jest wielka gwiazda zarabiajaca miliony i wciaz w swoim prime, ciagle jest mlody więc może ryzykować.
 Autor komentarza: narcyz
Data: 19-04-2018 20:54:52 
"CallistoData: 19-04-2018 20:35:20
...Canelo walczy na amerykanskich ringach, na których liczy się tylko i wyłącznie mamona..."


To boks zawodowy, wiec pieniadze sa najwazniejsze...na calym swiecie, nawet w Polsce. Tylko niezbyt dojrzali emocjonalnie kibice patrza na to w inny sposob. Ja sledze boks od dawna i pomimo, ze dla mnie liczy sie przede wszystkim rywalizacja w ringu, nie bede zamykal oczy na pragmatyczny obraz tej sytuacji. Kto to robi, powienien moze zajac sie...hmmm...zbieraniem grzybow...lol....
 Autor komentarza: MLJ
Data: 19-04-2018 20:57:30 
Cop

Ewentualnie malin, hyhy
 Autor komentarza: Callisto
Data: 19-04-2018 21:32:13 
W oczach wielu kibicow, takze wlasnych rodakow, do Alvareza 'Clenbuterola' juz na zawsze przylgnie sluszna latka sterydziarza i oszusta. Rowniez, nad czym warto sie pochylic, latka tchorza, ktory zamiast miec odwage stanac na ringu i walczyc na rownych zasadach z przeciwnikiem, wolal uzyskac falszywa przewage szpikujac sie koksem. Wisienka na torcie sa oczywiscie glupawe tlumaczenia, w ktore sa w stanie uwierzyc wylacznie ludzie o ilorazie inteligencji rownym numerowi wlasnego buta, badz ewentualnie czlonkowie rodziny Clenbuterola oraz jego team szkoleniowy.
 Autor komentarza: narcyz
Data: 19-04-2018 22:09:43 
"CallistoData: 19-04-2018 21:32:13
W oczach wielu kibicow, takze wlasnych rodakow, do Alvareza 'Clenbuterola' juz na zawsze przylgnie sluszna latka sterydziarza i oszusta."


A do Povetkina czy Ortiza, jakby nie bylo idoli wiekszosci z tego forum przylgnela taka etykietka? Troche wiecej relatywnego obiektywizmu Ladies & Gentlemen. Ja nie bronie tych co biora, ale wierze iz z Canelo to przypadek spowodowany nieostroznascia jego teamu, czego nie mozemy powiedziec o Povetkinie, Ortizie czy wielu innych przylapanych na dopingu. Pamietacie Fernando Vargasa? Przypomnijcie sobie jego historie. Zreszta kibice meksykanscy czy tzw. Mexicano-Americano, sa za swoimi bez wzgledu na sytuacje, nie lubia tylko slow "no mas"...lol
Zobaczycie ile biletow sprzeda Canelo we wrzesniu i jaka bedzie ogladalnosc. Bredzenie o tym, ze do niego jakas latka przyglnie jest tylko...bredzeniem osob nie znajacych realiow boksu zawodowego. Jak Canelo pokona GGG, nawet wiekszosc z jego krytykow teraz wroci i popatrzy na to z podziwem. Zreszta, jezeli jestesmy juz przy wrzesniu i potencjalnej potyczce Mexicano z Kazachem, to tym razem bedzie to zwyciestwo Alvareza po znakomitej, zacietej walce.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 19-04-2018 22:18:24 
"
A do Povetkina czy Ortiza, jakby nie bylo idoli wiekszosci z tego forum przylgnela taka etykietka? Troche wiecej relatywnego obiektywizmu Ladies & Gentlemen. Ja nie bronie tych co biora, ale wierze iz z Canelo to przypadek spowodowany nieostroznascia jego teamu, czego nie mozemy powiedziec o Povetkinie, Ortizie czy wielu innych przylapanych na dopingu. Pamietacie Fernando Vargasa? Przypomnijcie sobie jego historie. Zreszta kibice meksykanscy czy tzw. Mexicano-Americano, sa za swoimi bez wzgledu na sytuacje, nie lubia tylko slow "no mas"...lol
Zobaczycie ile biletow sprzeda Canelo we wrzesniu i jaka bedzie ogladalnosc. Bredzenie o tym, ze do niego jakas latka przyglnie jest tylko...bredzeniem osob nie znajacych realiow boksu zawodowego. Jak Canelo pokona GGG, nawet wiekszosc z jego krytykow teraz wroci i popatrzy na to z podziwem. Zreszta, jezeli jestesmy juz przy wrzesniu i potencjalnej potyczce Mexicano z Kazachem, to tym razem bedzie to zwyciestwo Alvareza po znakomitej, zacietej walce."

Nie wypada się nie zgodzić z tym postem.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 19-04-2018 22:31:09 
Problem dopingu w boksu jest szeroki. Dlatego ja nigdy nie pastwiłem się ani nad Powietkinem, ani nad Ortizem, Wachem, Cieślakiem, Lucianem Bute, Lucasem Browne czy teraz nad Alvarezem. Bardziej denerwuje mnie hipokryzja a jej teraz więcej jest w obozie GGG. Jeżeli Golovkinowi tak przeszkadza fakt, że Alvarez "koksuje" to niech z nim nie walczy i szuka innych rywali. Wiele osób lituje się teraz na Kazachem, że przez Canelo marnuje swój cenny czas. Ja jednak twierdzę, że każdy jest kowalem własnego losu. GGG upierając się na walkę z Canelo, musiał brać pod uwagę fakt, że zorganizowanie tej walki nie będzie łatwe. Ja jako fan boksu chciałbym w końcu zobaczyć Golovkina z wymagającym rywalem. Waga średnia zaczyna wypełniać się dobrymi zawodnikami. W super średniej też są ciekawe nazwiska.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 19-04-2018 22:54:06 
czyli teraz bedzie koksil i przygotowywal sie na ggg, a na koniec sie wypluka
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 19-04-2018 23:14:02 
Ghostbuster

Dokładnie.
 Autor komentarza: Boban81
Data: 20-04-2018 07:52:27 
@Ghostbuster

Dlaczego hipokryzja Golovkina?
Oficjalnie w boksie, jak i innych sportach doping jest zakazany, więc ja tu nie widzę żadnego tematu.
Albo na legalu niech się szprycują w imię "wyżej, mocniej, dalej, szybciej" i "sport to zdrowie", albo niech badają wszystkich na tych samych zasadach i dyskwalifikują dożywotnio każdego koksownika. Od "małego" Wawrzyka po "wielkiego" Canelo.
Nie jest hipokrytą GGG, tylko oszukujący pięściarze, ich sztaby, komisje sportowe, dziennikarze.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 20-04-2018 17:10:24 
a widzieliście kiedykolwiek żeby ktokolwiek zrzekł się pasa i uciekł do mniejszej kategorii ?
Przecież i tak do walki doszło ... a po walce wpadł na tym na czym wpadść nie powinien.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.