MIKEY GARCIA ODDAJE PAS IBF I WRACA DO WAGI LEKKIEJ

Jeszcze w marcu Miguel Angel Garcia (38-0, 30 KO) zapewniał, że zostaje w kategorii junior półśredniej, tymczasem dziś poinformował, że oddaje pas IBF i wraca do wagi lekkiej, gdzie posiada również tytuł federacji WBC.

Mikey dostał nakaz od władz IBF spotkania z obowiązkowym challengerem na granicy 140 funtów (63,5kg), Iwanem Baranczykiem (18-0, 11 KO). Ale w styczniu 2017 roku sięgnął również po pas WBC na granicy 135 funtów (61,2kg). I postanowił, że dalej będzie zbijał kilogramy do dywizji lekkiej. Wobec tego Baranczyk zaboksuje o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF z kolejnym najwyżej notowanym, a przy tym wolnym pięściarzem.

- Chciałbym, żeby on teraz zunifikował inny pas wagi lekkiej, albo poczekał na lepszego z dwójki Łomaczenko vs Linares - powiedział Robert Garcia, starszy brat i zarazem trener Mikeya.

W kuluarach mówi się, że Miguel Angel mógłby teraz rzeczywiście podejść do unifikacji dwóch pasów. Jego rywalem miałby być champion IBF, ale już w wadze lekkiej - Robert Easter Jr (21-0, 14 KO).

Przypomnijmy, że 30-letni Garcia zdobył już tytuł mistrza świata w czterech różnych kategoriach - od piórkowej, aż po junior półśrednią.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 19-04-2018 07:22:20 
Bardzo fajnie. Pod walkę z Łmaczenką mam nadzieję.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.