RYOTA MURATA OBRONIŁ PAS WBA REGULAR WAGI ŚREDNIEJ

Przed momentem podczas gali w Yokohamie Ryota Murata (14-1, 11 KO) po raz pierwszy obronił "wicemistrzostwo" świata wagi średniej, czyli pas WBA Regular.

Mistrz olimpijski z Londynu (2012) spotkał się z niedoszłym rywalem Kamila Szeremety, dawnym mistrzem Europy - Emanuelem Felice Blandamurą (27-3, 5 KO). Japończyk w ósmej rundzie huknął prawym sierpem i było po wszystkim. Teraz pora na poważniejsze wyzwania, ponieważ z całą pewnością 32-letni Murata należy do czołówki wagi średniej.

Daigo Higa (15-1, 15 KO) już dzień wcześniej podczas ceremonii ważenia utracił pas WBC kategorii muszej, przekraczając limit o prawie kilogram. Wakujący tytuł mógł zdobyć Cristofer Rosales (27-3, 18 KO), o ile oczywiście pokonałby Higę. I udało się. Pięściarz z Nikaragui zastopował dawnego już mistrza w dziesiątym starciu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: dziobanes
Data: 16-04-2018 06:34:37 
Dobrze, Murata to dobry zawodnik, trochę mało medialny, ale na pewno TOP5 middle w tym momencie. Zasługuje na poważnego title shota, może z Gołovkinem? na pewno nie byłby faworytem, ale mógłby dać dobrą walkę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.