KLICZKO: STAWIAM NA JOSHUĘ, FURY'EMU BRAK DYSCYPLINY

Władimir Kliczko, który przegrał z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) przed czasem, a z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) na punkty, zdecydowanie stawiałby na AJ-a, gdyby doszło do walki dwóch Anglików.

- Bez dwóch zdań stawiam na Joshuę. On staje się zawodnikiem kompletnym. Ma technikę, gabaryty, wagę i siłę. I szybko się uczy. Ten drugi gość to jak puszczenie bąka. Jest i zaraz go nie ma. W historii boksu jest wiele przykładów tego typu zawodników. Przez jakiś czas mogą odnosić sukcesy, ale brakuje im dyscypliny, aby podtrzymać tę passę - powiedział słynny Ukrainiec.

- Życzę Tysonowi dobrze, ale myślę, że właśnie brak mu dyscypliny, a dyscyplina jest ważniejsza od motywacji. W oparciu o własne doświadczenia mogę powiedzieć, że przez ten brak dyscypliny Tysonowi będzie bardzo ciężko - dodał.

Zdaniem Kliczki znacznie trudniejsza byłaby dla Joshuy potyczka z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

- To niebezpieczny pojedynek. Nie mówię, że Joshua by nie wygrał, ale Wilder ma to coś. Mało waży i jest dzięki temu wyjątkowo szybki. Do tego ma silny cios z obu rąk. Może ta jego technika jest trochę dzika, ale też nie wiadomo, skąd nadchodzą te ciosy. Trudno się przed kimś takim obronić. Gdzie wyląduje dany cios, z której nadleci strony? Joshua jest wszechstronniejszy, ale Wilder jest wyższy i szybszy. Wynik zależałby od dyspozycji dnia - skomentował.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 15-04-2018 14:54:36 
Władziu niech nie pieprzy, bo widać, że w stosunki do Tysona ma uraz i tyle. Zgadzam się, że Fury'emu brakuje dyscypliny, aby być np. długoletnim dominatorem. Natomiast jeśli ma jasny cel, na tą konkretną walkę (tak jak było to przed walką z Wladziem), to potrafi być bardzo mocno zdyscyplinowany, zarówno przed jak i podczas pojedynku. W walce z Ukraincem, Tyson pokazał najwyższy poziom zdyscyplinowania taktycznego, dzięki któremu, załatwił Włada jego własną bronią.

Co do słów o walce AJ-WILDER, to tutaj pełna zgoda. Prawdzie 50 na 50.
 Autor komentarza: ORTIZTEAM
Data: 15-04-2018 14:59:48 
Fury ma za słaba szczene na AJ i niezbyt mocny cios.
 Autor komentarza: MODM
Data: 15-04-2018 16:15:31 
Fury nigdy nie walczyć z kimś kto jest mniej więcej jego rozmiarów , wywiera ciągłą presję , nie boi się i ma czy przyłożyć . Zarówno AJ jak i Wilder robią Furego nawet tego z Kliczki
 Autor komentarza: MODM
Data: 15-04-2018 16:19:34 
Żeby jeszcze Tyson miał czym zdzielić to zgoda , ale jakoś nie widzę tego kicającego dwumetrowca z watą w łapie . Na małych ciężkich albo wydygańców typu Wład to na pewno wystarczy ale nie na AJ - Wilder . Ogólnie to nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić tej walki , jeden i drugi jak w niego wjedzie to będzie ciężkie KO
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-04-2018 17:06:05 
A ja myślę że Fury go wypunktuje. Pokazała to walka z Takamem i Parkerem. Takam wszedł do walki nie przygotowany i do końca się nie poddał a mimo to AJ nie odważył się stanowczo zaatakować. Podobnie było z Parkerem. Tyson będzie obskakiwał AJ, do tego ciężko mu będzie się przebić przez Furego długie gałęzie. Aj ma z Furym szanse Punchera, tylko i aż tyle.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 15-04-2018 17:14:32 
Biedna płaczliwa Wladzia nie może przeboleć lekcji boksu jaka zaserwował jej Fury. Ojojojojoj.
 Autor komentarza: MODM
Data: 15-04-2018 17:20:05 
teanshin

Parker ma czym uderzyć i potrafi przyjąć , stąd strategia AJ na tą walkę taka a nie inna . Fury niekonwencjonalny styl , szybki ( nie wiem jak teraz ) i duży zasięg . AJ podszedł do Parkera z respektem a respekt budzi to że przeciwnik potrafi przyjąć i oddać równie mocno , Tyson do szermierz z zasięgiem i techniką ale za to z watą w łapie i podejrzaną szczęką . Moim zdaniem zarówno AJ jak i Wilder wchodzą w niego i go niszczą , Władka udało się ograć do jednej bramki no ale Władek wojownikiem nigdy nie był w przeciwieństwie do Witka .

Mimo wszystko czekam na Furego bo to niezwykle barwna postać i ostatni z trójki niepokonanych AJ-Wilder-Fury
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 15-04-2018 17:22:33 
A co Kliczko ma mówić o Furym ?
Podziękować mu za to, że 2 razy go wyrolował z rewanżem i zmarnował mu co najmniej rok pod koniec kariery , nie dając mu szansy na zmazanie plamy z pierwszej walki ?
I tak bardzo dyplomatycznie go określił.
A Fury śmiał się z Haye'a, że ten dwa razy wycofał się z walki z nim, a sam 2 razy wyrolował Kliczkę, hipokryta...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-04-2018 17:28:28 
MODM
" Moim zdaniem zarówno AJ jak i Wilder wchodzą w niego i go niszczą"
Jeszcze nie widziałem żeby AJ stanowczo w kogoś wszedł. Jego walki kończyły się czystymi trafieniami z dystansu. AJ to nie typ boksera który lubi półdystans. Jak by się stało tak jak piszesz to może i by tak było, ale AJ nie pcha się do półdystansu więc mogłoby być ciężko ustrzelić Furego. Wilder to inna bajka, tu zgadzam się z Kliczką, na takiego dzikusa ringowego ciężko mieć dobrą taktykę i jeszcze ją wyegzekwować. Nie wierzyłem że Fury może pokonać Kliczkę ale po tym co widziałem to wierze że ma więcej potencjału niż widać. Szkoda tylko że nie ma ciosu.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 15-04-2018 18:12:29 
Zoabczymy w jakiej formie wróci Fury prawie 3 lata przerwy do tego chlanie ćpanie i nadwaga i zbijanie jej czy to się nie odbiję okaże się
 Autor komentarza: skopek
Data: 15-04-2018 18:19:59 
gdzie teraz są ci wszyscy co na..li że wilder i fury to cieńkie bolki ?!
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-04-2018 18:45:30 
Fury to obecnie jest jeden wielki znak zapytania, przez wzgląd na osiągnięcia hipotetycznie

nadal może zostać królem, pytaniem czy światowego boksu czy wyłącznie cyganów.
 Autor komentarza: TomHorn
Data: 15-04-2018 18:54:14 
HA HA HA, Fury go upokorzył więc hejtuje Furego.

Jako stary, słabnący mistrz wyznaczył na swoje miejsce AJ-a. Dlatego popiera AJa. Ale AJ to nic specjalnego, będzie biry.
 Autor komentarza: Laik
Data: 15-04-2018 23:14:03 
.

Ja nie wiem, skąd się biorą takie pizdy jak Callisto...

Zrozum robaku, że tak to możesz sobie na wspólnej komentować, a nie wypowiedź wybitnego sportowca.
Trochę pokory, bo nigdy nawet twoje wnuki nie osiągną 1% tego co Wladimir Kliczko.

Co do wypowiedzi Władzi, ciekawe, że ceni wysoko Wildera, bo Dzikus to takie przeciwieństwo technicznie idealnego Kliczki. Ale chłop zna się, wie co mówi.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 15-04-2018 23:28:56 
@Laik
Nie mierz pizdo-robaku innych swoja miara.

Zrozum dziecino ze Wladzia jest osoba publiczna a do tego zyjemy obecnie w wolnym swiecie. Sportowcy, nawet wybitni, nie sa z definicji nieomylni i ich wypowiedzi mozna poddac krytyce. Szczegolnie jesli taki wybitny sportowiec porownuje innego wybitnego sportowca do pierda. To jedynie obnaza rzeczywista kulture i poziom owego sportowca, w tym konkretnym przypadku placzliwej Wladzi. Wladzi doglebnie sfrustrowanej w dalszym ciagu tym ze, jak to ujal sam Fury, przegrala z tlustym Cyganem :D
 Autor komentarza: Laik
Data: 16-04-2018 00:12:53 
Callisto,

OK, pocisnąłeś mu, bo sam wypowiedział się bez szacunku o Fury, zwracam honor, czytając nawet nie zwróciłem uwagi, że porównał Tysona do bąka :)
Chciałbym zobaczyć oryginał tej wypowiedzi, bo wygląda to na nieudolne tłumaczenie.
 Autor komentarza: holy
Data: 16-04-2018 10:03:06 
3 cm przewagi wzrostu wildera akurat nie mają tu znaczenia.
 Autor komentarza: observer
Data: 16-04-2018 13:44:29 
Tak i to jest wypowiedz jezeli prawdziwa, goscia ktory z podobnymi gabarytowo i dobrymi zawodnikami, padal na dechy jak sciete drzewo. Tyson to naturalny talet. Jak sie prowadzi to jego sprawa. Wladimir w walce z tysonem wygladal jak bezradny dzieciak. Nie dal rady sie wieszac na tysonie, jak to przez dziesiec lat robil z tymi malymi ciezkimi. Jego brat Vitali to byl wojownik gladiator bez strachu o mocnej psychice, ktory by nawet dzisiaj po odpowiednim obozie, stawil czola Johschua czy Wilder. Wladimir wlasciwie prawie wszystkie walki z dobrymi wielkimi gabarytowo przegral. Tyson to barwna postac. Dal nowy powiew wagi ciezkiej, ktora byla nudna jak flaki w oleju. Mam nadzieje ze tyson wroci do formy i bedzie zabawa. Johshua Wilder Parker Tyson .... czekamy
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.