WIDEO: BUATSI POKONAŁ GRAFKĘ - 'POLAK ZASŁUŻYŁ NA KAŻDEGO FUNTA'

Joshua Buatsi (5-0, 3 KO) to medalista olimpijski i kolejna nadzieja Anglików na podbój wagi półciężkiej. Dziś na jego drodze stanął nasz twardziel, Bartłomiej Grafka (20-29-3, 9 KO). I niech Was nie zmyli rekord Bartka.

- Polak ma ujemny bilans, ale to dumny i charakterny facet, który nie oddaje miejsca w ringu - chwalili pięściarza ze Śląska angielscy komentatorzy stacji Sky Sports.

Reprezentant gospodarzy górował nad naszym rodakiem szybkością. Bił z luzu, dużo widział i szczególnie jego akcje na korpus robiły na Bartku wrażenie. Ale ten dzielnie próbował odpowiadać. W trzeciej rundzie przyjął cios na blok i odpowiedział ładnym lewym sierpowym. Przegrywał jednak wyraźnie.

- Bartek, skoro nie idzie z nim boksować, to musisz się z nim pobić - motywował w przerwie swojego zawodnika Irek Butowicz. Grafka ruszył, atakował, strzelał pojedynczymi bombami, lecz świetnie dysponowany Buatsi przepuszczał większość tych prób i kontrował. Na początku piątej rundy Anglik zranił Bartka prawym podbródkiem. Minutę później znów władował w niego kilka mocnych bomb, a Polak nie tylko nie padał, a jeszcze próbował odpowiedzieć czymś mocnym, czym zyskał kolejne słowa uznania z ust angielskich dziennikarzy. - Dzielny dzieciak. Nie wiem ile zarobił za dzisiejszy występ, ale na pewno zasłużył sobie na każdego funta!

Buatsi wygrywał wyraźnie, jednak nie złamał Bartka. Po ostatnim gongu punktacja brzmiała 54:60. Poniżej wideo z pierwszych walk gali w Cardiff.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Poirot
Data: 31-03-2018 20:10:27 
Czy warto za te pieniądze tracić zdrowie?
 Autor komentarza: teanshin
Data: 31-03-2018 20:20:54 
Grafka w ogóle nie używał lewego prostego, szedł do przodu za podwójną gardą, balansował ciałem i walił sierpami w powietrze. Buatsi obijał doły i praktycznie każdy prawy i podbródkowy który zadał wszedł. Jeszcze jedna runda i było by KO. Gdyby Grafka używał lewego prostego to tyle nie wylądowało by na jego głowie.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 31-03-2018 20:22:42 
Dajcie spokój.Co z tego że ma ujemny bilans, ale to dumny i charakterny facet ?
Ma 29 porażek więc jest słaby a jak jest się słabym w boksie to trzeba kończyć bo można zdrowie
stracić za małą kasę.Lepiej być sparingpartnerem kogoś i sobie dorabiać.
 Autor komentarza: BadBlood
Data: 31-03-2018 20:34:52 
Podoba mi się ten Buatsi. Może za 2-3 lata powalczy o tytuł.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 31-03-2018 22:06:10 
BOXER

To zależy wszystko od tego jakie walki miałeś - jak Cię nokautują to fakt jest uszczerbek na zdrowiu, a Grafka przez nokaut przegrał 5 razy spośród wszystkich porażek. Stoczył również wiele wyrównanych pojedynków gdzie po prostu dawali "fory" faworytowi. Myślę, że gdyby inna była polityka wobec ludzi ze złymi rekordami to taki Grafka mógłby mieć 10 porażek w rekordzie mniej, ale kilka zawodników z dobrym rekordem i tak ma.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-03-2018 23:46:37 
Przeciwnik o klasę lepszy- szybkość, kombinacje, oczko.

Grafka trochę późno się obudził aby zadawać ciosy po rotacjach.
 Autor komentarza: mareks678
Data: 01-04-2018 10:08:24 
Grafka waleczny , brak szybkości , kondycja dobra (po tylu rotacjach i przestrzelonych )mimo przegranej może się podobać
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.