JOSHUA OTWARTY NA WALKĘ W UFC

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) nie wyklucza, że w przyszłości spróbuje swoich sił w UFC. Najpierw jednak chce osiągnąć wyznaczone sobie cele w boksie.

- Floyd Mayweather Jr otworzył nam drzwi [walką bokserską z Conorem McGregorem]. Tamta walka wypaliła, przyniosła bardzo dobre wyniki [finansowe], kiedy więc będę na końcu mojej kariery i pod warunkiem, że będę dominować... Bo trzeba pamiętać, że Mayweather zrobił to już na końcu kariery. Wcześniej zdominował sport, których kochał - oznajmił zunifikowany mistrz wagi ciężkiej.

- Najpierw muszę osiągnąć cele bokserskie, inaczej będzie to pantomima. Trzeba zdominować swoją dyscyplinę, potem można się rozejrzeć za czymś innym - dodał.

Joshua zmierzy się w sobotę w Cardiff w wielkim pojedynku unifikacyjnym z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). W stawce znajdą się pasy trzech z czterech najważniejszych federacji w boksie zawodowym, ale Anglik podkreśla, że tytuły mistrzowskie mają dla niego drugorzędne znaczenie.

- Zawsze powtarzałem, że nie chodzi o pasy. Nawet Mike Tyson mówił, że one już nic nie znaczą. Nie robią więc tego dla tytułów. Skupiam się po prostym na tym, jak daleko mogę zajść. Rzucam wyzwanie samemu sobie, tytuły jedynie leżą na półkach. [Walka z samym sobą] jest wieczna i większa niż jakakolwiek unifikacja - powiedział.

Transmisję z pojedynku Joshua-Parker przeprowadzi TVP Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap2
Data: 27-03-2018 13:36:26 
Parker,Wilder,UFC,cymbergaj,pici-polo na żużlu.
 Autor komentarza: TomHorn
Data: 27-03-2018 13:44:13 
"Nawet Mike Tyson mówił, że one już nic nie znaczą."
Ale Mike Tyson powiedział też, że najważniejsze dla boksera są właśnie pasy.

A tej całej gadki AJa o UFC to nawet nie biorę na poważnie. Po co mu to i na co? Przecież on tam będzie obity. A jeżeli nie będzie i ma szanse coś tam ugrać to znaczy, że to całe MMA jest nic niewarte (jeżeli zawodnik, który całe życie trenuje niewłaściwie, a tak pod kątem MMA trenuje AJ, może coś ugrać a MMA).
 Autor komentarza: Champion20
Data: 27-03-2018 13:46:25 
Dla mnie Joshua wcale nie jest jakimś gigantem w historii boksu. Każdy mądry kibic wie że nie miałby on najmniejszych szans w walce z tym Kliczką w formie z którym walczył np. David Haye. Szum wokół niego jest tak duży tym lepiej bo jak przegra tym głośniej huknie o ziemie
 Autor komentarza: puncher48
Data: 27-03-2018 13:47:08 
Autor komentarza: starycap2Data: 27-03-2018 13:36:26
Parker,Wilder,UFC,cymbergaj,pici-polo na żużlu.

Ja to widzę ciut inaczej:

Parker,Wilder,UFC,WWE,Dancing with the stars,Prime Minister of the United Kingdom.
 Autor komentarza: Balboa50
Data: 27-03-2018 15:26:11 
Moim zdaniem takie walki nie mają sensu. Każdy powinien walczyć w swojej dyscyplinie.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 27-03-2018 17:04:37 
Joshua z walką z samym sobą trafił w dziesiątkę gdy wygrywa się z samym sobą(swoimi słabościami)wygra się z każdym : ]
 Autor komentarza: BadBlood
Data: 28-03-2018 09:35:44 
Po chuj wszyscy nagle chcą zmieniać dyscypline dlatego, że doszło do walki Mayweather-McGregor? Myślą, że zarobią ale oni gówno zarobią. Mayweather i McGregor zarobili bo obają są znani i potrafią narobić wokół siebie szumu. Dla Mayweathera ta walka była dobra bo on już zakończył kariere natomiast AJ, który dopiero buduje swoją legende nie może pozwolić sobie na coś takiego.

"Zawsze powtarzałem, że nie chodzi o pasy. Nawet Mike Tyson mówił, że one już nic nie znaczą. Nie robią więc tego dla tytułów. Skupiam się po prostym na tym, jak daleko mogę zajść."

A gdzie możesz zajść walką w MMA? Skończysz okopany i wytarzany w parterze.
 Autor komentarza: BadBlood
Data: 28-03-2018 09:42:05 
Champion20

Zgodzę sie z tobą. Kliczko z walki z Haye'm nokautuje Joshue. Nawet ten stary Kliczko był o krok od nokautu. Ale moim zdaniem Joshua w swoim prime może dorównać, a może i nawet przewyższyć Kliczke. Jednak żadnen z nich według mnie nie może się nawet w 70% równać z Lennoxem Lewisem...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.