BOKS WRACA DO TVP, CZYLI KONIEC MONOPOLIZACJI RYNKU

Gdyby zapytano mnie, jaki jest najważniejszy bokserski news ostatnich dni, a może i nawet miesięcy, nie musiałbym długo drapać się w głowę, by znaleźć odpowiedź - transfer grupy Knockout Promotions do Telewizji Polskiej to dla naszego rynku trzęsienie ziemi. I to takie dziewięciu w skali Richtera.

Jeszcze niedawno wydawało się, że stajnia Andrzeja Wasilewskiego jest z telewizją Polsat związana jak rolnik z dotacjami unijnymi - układ nie do zdarcia. Dla kibiców było oczywiste, że boks pokazuje stacja Zygmunta Solorza-Żaka, czasem Canal Plus, TVP od wielkiego dzwonu. Niewiele wskazywało, by ten stan rzeczy miał się zmienić, tym bardziej, że poza garstką kibiców nikt specjalnie nie narzekał. Polsat ze swojej roli rynkowego "dyktatora" wywiązywał się naprawdę nieźle, racząc nas przez lata niemal wszystkimi najważniejszymi imprezami ze świata i kraju. Możemy się tylko domyślać, jak ogromne pieniądze zostały przez tę stację "wpompowane" w naszą dyscyplinę, na pewno mówimy tutaj o dziesiątkach milionów złotych. Oczywiście, na boksie we wrocławskiej telewizji również sowicie zarabiano, ale przecież każdy miał prawo to robić, prawda? Inwestować i zarabiać. Chciało się tylko Polsatowi. Rola, jaką odegrała słoneczna stacja w promocji polskiego boksu jest nie do przeceniania i za nią my, kibice, powinniśmy być zgodnie wdzięczni. Oczywiście, misja Polsatu się nie kończy, nikt przecież nie twierdzi, że telewizja ta wraz z utratą tak ważnego partnera jak Knockout Promotions zamierza zrezygnować z transmisji gal bokserskich. Od teraz zmienią się jednak nieco zasady gry.

Nie ma co ukrywać, że relacje na linii Knockout Promotions-Polsat stawały się ostatnio z każdym kolejnym miesiącem coraz bardziej chłodne. Zdaje się, że w pewnym momencie w jednym barszczu znalazło się za dużo grzybów - wspomniane wcześniej Knockout Promotions, Babilon Promotion, Tymex Box Promotions, Fight Events, no i niedawno powstała MB Promotions. Każdy chciał jak najwięcej dla siebie, podczas gdy jednej stacji nie sposób było tę gromadkę "wykarmić". Wszystko musiało się rozpaść prędzej czy później. Oczywiście, swoją cegiełkę do rozpadu swego czasu idealnej wydawałoby się symbiozy dołożył również legendarny konflikt na linii Wasilewski-Borek, ale to wszystko już historia. Fakty są takie, że przed nami co najmniej 32 gale boksu zawodowego transmitowane na antenie TVP i kontrakt na wyłączność tej stacji z najpotężniejszą stajnią promotorską nad Wisłą. Oznacza to tyle, że po latach polsatowskiego monopolu na polskim rynku bokserskim pojawi się konkurencja. Nareszcie.

W Stanach Zjednoczonych HBO rywalizuje z Showtime, w Wielkiej Brytanii Sky Sports z BoxNation. Rzecz jasna, to zupełnie inne, dużo większe rynki, ale swoją "wielkość" budowały one między innymi poprzez walkę o kibica. Jak dotąd u nas Polsat nie musiał tego robić - był właściwie jedynym nadawcą boksu. Był królem i władcą, rządził i dzielił. Teraz się to zmieni. Co ciekawe, to właśnie liczne konflikty i niesnaski pomiędzy promotorami zaowocowały powstaniem pierwszej od narodzin pięściarstwa zawodowego w Polsce rynkowej konkurencji, która po ostatnich chudych latach znowu powinna doprowadzić do wzrostu popularności naszej ukochanej dyscypliny. Jak widać, czasem również niezgoda potrafi budować.

Pierwszą wielką batalią transmitowaną przez TVP będzie zaplanowana na 31 marca walka Joshua vs Parker. Jeszcze niedawno planowano pokazać ten pojedynek w TVP1, jednak z uwagi na święta pomysł porzucono. A szkoda, bo była to idealna okazja do promocji dyscypliny, nabycia nowych odbiorców, i co z perspektywy telewizji najważniejsze - wejścia na rynek z przytupem. Teraz to już jednak nieistotne. Najważniejsze, że Polsat w końcu ma godnego siebie rywala, a walka o widza zapowiada się pasjonująco. Wygrają ją kibice.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Redaktor newsów o boksie polskim i zagranicznym.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 19-03-2018 21:52:29 
nigdy nie przepadałem za panem Wasilewskim ... ale jeżeli to prawda odnośnie walk bokserkich w telewizji polskiej to chyba będzie to miliowy krok w kierunku rozwoju Polskiego pięściarstwa .

Pamiętam jak świetną walkę Diablo z Czakijewem trzeba było oglądać w ruskiej telewizji , bo w Polsce takich rzeczy jak obrona pasa mistrza świata z mistrzem olimpijskim z Rosji to nie było nawet warte pokazywania ...
 Autor komentarza: eromer
Data: 19-03-2018 21:59:22 
potęga wolnego rynku;)
amen!
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-03-2018 22:06:08 
Autor komentarza: eromerData: 19-03-2018 21:59:22
potęga wolnego rynku;)
amen!

I tu cię rozczaruję równe zasady na rynku to mit, każdy broni wszelkimi dostępnymi sposobami

swoich interesów,zarówno w skali makro jak i mikro. Cytując klasyka "Kasa misiu kasa"

co nie zmienia faktu, iż ta rywalizacja powinna nam kibicom wyjść na dobre.
 Autor komentarza: Mars
Data: 19-03-2018 22:18:47 
hoo-hoo... dzieje się...

Borek obrósł w piórka bokserskie bo poczuł "piniądze"... i stara się być "fachowcem" w tej dyscyplinie, Wasilewski opadł z sił i dawny przyjaciel próbuje go wydymać...

A kiedyś w jednym studiu... Wazelina wazeliną na każdym spotkaniu na żywo!Choć czasami wyglądało to komicznie i stronniczo?! Ale przyjacielsko... A dzisiaj?

Dzisiaj to jest walka o byt i szmal! Sentymentów nie ma! Nawet taki blaupunkt - komentator Borek co ma jedno oko na Maroko to wie i nie ważne są reakcje, gesty, poziom sportowy -taki redaktor, w zasadzie redaktorzyna.
Liczy się kasa!...

A że wygląda to komicznie, jak walka szczurów o okruszek chleba to już pozostawię bez komentarza!
Brak klasy...
Dno ...

Morzna? - Można!
 Autor komentarza: xionc
Data: 19-03-2018 22:38:01 
To wszystko zasluga Goloty, i w pewnym sensie tez Adamka, ale Adamek sie wypromowal walka z Golota, wiec w sumie wszystko zasluga Goloty :)
 Autor komentarza: Destruktor
Data: 20-03-2018 01:07:36 
"Pierwszą wielką batalią transmitowaną przez TVP będzie zaplanowana na 31 marca walka Joshua vs Parker. Jeszcze niedawno planowano pokazać ten pojedynek w TVP1, jednak z uwagi na święta pomysł porzucono."

Jeszcze nie zaczęli a już widać jakie prawa będa rządzić boksem w TVPiS. Odpadają walki w święta religijne, takie gdzie może być za dużo krwi bliźniego, jesli bokser jest gejem, jesli jest ateistą, ciemnoskórym, wyznawcą Allacha, itd.

TVP Sport ledwo kto ogląda bo jest kodowany na Polsacie Cyfrowym. Najpier niech pokażą dobre gale to pogadamy. Kogo oglądać Włodarczyka? Piątkowką co nie walczy i włóczy się z Misiewiczem? Byli w studiu jak gwiazdy.
 Autor komentarza: TomHorn
Data: 20-03-2018 01:45:05 
Przeczytałem ten artykuł 2x ale nie zrozumiałem na czym ma polegać doniosłość tego wydarzenia?
Chodzi o to, że będą lepsze gale w Polsce? Jeżeli tak to jeszcze mogę przyjąć taki argument.
Bo jeżeli chodzi o to, że w TV będzie więcej boksu to dla mnie bez znaczenia, bo i tak walki można zobaczyć w sieci.
 Autor komentarza: Tomszczon
Data: 20-03-2018 06:56:11 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik Tomszczon piszący z IP: 46.186.3.142 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


W końcu boks nie tylko w zjebanym polsacie,dwa kanały dają nadzieję na więcej dobrych gal.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 20-03-2018 08:23:48 
Niestety, wszystko sie rozchodzi o ogladalnosc a xo za tym idzie kase. Jakies "m jak milosc " pewnie zgarnia w swieta widownie na pozjomie 4-6 mln, bo wszystkie baby z dziexmi siedza w domu, podejrzewam, ze nawet jakis bzdurny powtarzany setny raz film typu "kewin sam..." tez zgarnia sporo wiecej niz walka bokserska, wiec naturalnie ta ląduje w kolejnym kanale. Religia ma gowno do biznesu jak tu jeden baran napisal, mecze pilki noznej czy skoki byly w najwieksze swieta w topowych godz czesto pokazywane, pewnie i jednorekiego Kubice w F1 tez by dali bo kazdy glut i baba go znaja. Boks jest dla przecietnego kibica niszowy, poza Adamkiem, widac, ze nawet cyrk jak KSW jest bardziej popularne dla typowego Janusza.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 20-03-2018 09:01:08 
Autor komentarza: xionc

Adamek się wypromował walką z Gołotą ? xDD Myślałem, że się uduszę w trakcie jedzenia jak to przeczytałem
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 20-03-2018 09:21:38 
@Paulpolska
nie wiedziałeś? Na tej samej zasadzie wypromowało się już dużo bokserów, np: Mayweather z McGregorem, Kliczko w walce z Wachem, czy Joshua z Takamem.
Za galami Wasyla nie przepadam, ale fajnie, że jest konkurencja, bo to powoduje rozwój i walkę o kibica.
 Autor komentarza: khorne
Data: 20-03-2018 09:40:04 
Kmita musi być dumny, że przez ego jego podopiecznego stracił najlepszą grupę bokserską w Polsce ;)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 20-03-2018 10:24:04 
Xionc

Zasługa Adamka? Chyba taka że wprowadził PPV a dawniej walki Goloty i Michalczewskiego nie były w PPV.I wiele innych super walk.
Teraz za walki Adamek vs Saleta płacicie jak za zboże.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 20-03-2018 10:27:49 
Xionc

Adamek się nie wypromował na Golocie, tylko wszedł do wagi ciężkiej na plecach starego,kontuzjowanego Andrzeja Goloty.
Był i jest w tej wadze przeciętnym zawodnikiem i tyle.
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 20-03-2018 12:46:40 
Adamek w ciężkiej osiągnął więcej od Gołoty. Gołota nigdy nie pokonał przeciwników klasy Arreoli, Cunnighama i Chambersa. Może dorzuci jeszcze Abella, który nokautuje jąkałę w w 1-3 rundach.
 Autor komentarza: khorne
Data: 20-03-2018 13:36:15 
sam Tim Witherspoon był lepszy od wszystkich których wymieniłeś razem wziętych ;)
 Autor komentarza: val198
Data: 20-03-2018 22:39:57 
I bardzo dobrze , Polsat wreszcie dostał po uszach i dobrze mu tak.Polsat ostatnio podupadł nie kupuje wielkich i ważnych walk mistrzowskich , oszczędza na marne gale bokserskie,MMA i emeryta Adamka.
 Autor komentarza: ORTIZTEAM
Data: 21-03-2018 09:23:17 
Pokonał Birda tylko zwalowali Endriu. BARDZO ŚWIETNY TECHNIK.
 Autor komentarza: ORTIZTEAM
Data: 21-03-2018 09:24:05 
Byrda
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.