LINARES: ŁOMACZENKO SZYBKI, ALE NIE MA TAKIEJ SIŁY JAK JA

Jorge Linares (44-3, 27 KO) docenia klasę Wasyla Łomaczenki (10-1, 8 KO), ale przekonuje, że będzie gotowy na wszystko, co Ukrainiec zaprezentuje w ringu. Pięściarze zmierzą się 12 maja w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku.

- Nie można mieć jednej taktyki, trzeba być gotowym do walki w trzech dystansach - krótkim, średnim i długim. To dość szybki zawodnik, ale nie ma takiej siły jak ja. Nie lubi krótkiego, mi z kolei nie odpowiada średni dystans, bo Łomaczenko jest szybki pięściarzem. Lubię natomiast długi, ponieważ mam dobry zasięg. Muszę być mądry, w każdej rundzie mieć inną taktykę, bo i on w każdej zmienia strategię - oznajmił Wenezuelczyk.

- To najlepszy rywal w mojej karierze, ale też na pewno sobie zdaje sprawę, że zmierzy się z jednym z najlepszych zawodników w wadze lekkiej. Szykuje się bardzo interesująca walka - dodał.

Linares zamierza spędzić jeszcze dwa tygodnie w Japonii, po czym przeniesie przygotowania do Las Vegas. W stawce majowej potyczki znajdzie się należący do niego pas WBA w limicie 135 funtów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.