MICHAŁ LEŚNIAK: LUBIĘ RINGOWE WOJNY

Trenujący w Hamburgu Mołdawianin Oktavian Gratii (4-2, 2 KO) będzie rywalem Michała "Szczupaka" Leśniaka (7-1-1, 2 KO) na gali "Próba Ognia" 24 marca w Dzierżoniowie, organizowanej przez Mariusza Grabowskiego i Mariusza Konieczyńskiego z grupy Tymex Boxing Promotion.

- Gratii to taki mały Artur Abraham. Widziałem jego dwie rundy ostatniej walki z Rosjaninem Dmitrijem Weimerem. Mogę powiedzieć, że jest bardzo silny i cały czas atakuje. Trzeba być czujnym do samego końca – mówi bokser z Wałbrzycha przed zbliżającym się pojedynkiem w Dzierżoniowie.

- Potrafię dostosować się do stylu rywala, ale nie ukrywam, że lubię ringowe wojny. Wtedy jest dobre widowisko dla kibiców. Raz jestem puncherem, raz boksuję luźno z bocznej pozycji, tak jak trenowałem z Piotrem Pożyczką w Detroit. Wszystko zależy od przeciwnika – kontynuował Leśniak.

26-letni wałbrzyszanin lubi porównania do słynnego Kanadyjczyka włoskiego pochodzenia Arturo Gattiego, choć zdaje sobie sprawę, że przed nim mnóstwo pracy, by w choć jakimś stopniu dorównać tej gwieździe ringów.

- Od kilku osób słyszałem, że mój styl można porównać do Arturo Gattiego. Tak mówił trener Piotr Wilczewski, a Grzegorz Proksa podczas mojej walki z Kamilem Młodzińskim powiedział, że to polska walkie Gatti vs Ward – dodał zawodnik promowany przez Mariusz Grabowskiego.

Przeciwnik Polaka w ubiegłym roku doszedł do finału mistrzostw Mołdawii, w którym przegrał na punkty z Vasili Belousem, olimpijczykiem z Londynu i brązowym medalistą ME 2017 z Charkowa.

- Do walki w Dzierżoniowie, ze względu na wyjazd Piotra Wilczewskiego z Mariuszem Wachem do Tajlandii, szykowałem się głównie pod okiem mojego drugiego trenera Mariusza Cieślińskiego. Pomagali mi też Krzysztof Sadłoń i Kamil Łaszczyk. Jeździłem z Dzierżoniowa na sparingi o Imperium Boxing Wałbrzych Krzysztofa Sadłonia i KO Gym Świebodzice Mariusza Cieślińskiego. W trakcie walki w narożniku będą Piotr Wilczewski i Mariusz Cieśliński – dodał "Szczupak".

W walce wieczoru o zawodowe Mistrzostwo Polski kategorii półciężkiej powalczą Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) i Andrzej Sołdra (14-5-1, 7 KO).

półciężka - Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Andrzej Sołdra (14-5-1, 7 KO)
super średnia - Mateusz Rzadkosz (6-0-1, 2 KO) vs Farouk Daku (21-14-1, 9 KO)
junior półśrednia - Michał Leśniak (7-1-1, 2 KO) vs Oktavian Gratii (4-2, 2 KO)
junior średnia - Łukasz Maciec (23-3-1, 5 KO) vs Sebastian Skrzypczyński (12-16-2, 5 KO)
średnia - Oskar Kapczyński (1-0, 1 KO) vs Daniel Urbański (21-22-3, 5 KO)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pismen
Data: 13-03-2018 16:38:23 
Nie to żeby mnie to śmieszyło, ale nigdzie nie widziałem info a w kontekście ringowych wojen to ważna informacja.
Jak tam jajo?
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-03-2018 16:51:07 
Bolało długo, ale podobno już lepiej ;)
 Autor komentarza: Pismen
Data: 14-03-2018 05:47:42 
Dzięki za info redaktorze. ;) Serio jak o tym czytałem to aż mnie bolało, nie brzmiało to dobrze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.