PBN: DAMIAN JONAK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) już 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty" powróci do zawodowego ringu po prawie trzyletniej przerwie. Niepokonany polski pięściarz nie będzie miał jednak taryfy ulgowej. W Częstochowie zmierzy się z posiadającym doskonałe warunki fizyczne Namibijczykiem Lukasem Ndafolumą (11-1, 3 KO).

O powrocie Damiana spekulowało się od wielu miesięcy. Pięściarz z Tarnowskich Gór zatęsknił za zawodowym ringiem i postanowił wrócić do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W swojej dotychczasowej karierze stoczył aż 40 zawodowych pojedynków i cały czas pozostaje pięściarzem niepokonanym. Po raz ostatni w ringu zameldował się w maju 2015 roku, kiedy w Inowrocławiu pokonał na punkty Ayouba Nefziego.

- Nowy rozdział w karierze Jonaka to wielka niewiadoma. Najbliższa walka Damiana powinna dać nam odpowiedź, na ile jeszcze go stać w boksie zawodowym. Nie będzie jednak walki na przetarcie - ocenia Mateusz Borek.

Jonak do ringu powraca po długiej przerwie, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek taryfie ulgowej. Rywalem 34-latka będzie niezwykle niebezpiecznym i posiadający doskonałe warunki fizyczne Ndafoluma. Namibijczyk w ostatnim pojedynku sprawił ogromną niespodziankę walcząc na wyjeździe w Manchesterze i pokonując na punkty faworyzowanego Craiga Cunninghama (19-1, 4 KO).

- Ndafoluma potrafi pokonać faworytów i pokazywał to już wielokrotnie. Będzie od Damiana wyższy i silniejszy, a poza tym jest cały czas aktywny. Damian jednak ma swoim atuty i bezcenne doświadczenie - dodał Borek.

Ogółem "The Demolisher" z Windhuk stoczył dwanaście pojedynków, z czego aż jedenaście zakończyło się jego zwycięstwami. Aktualnie notuje serię sześciu zwycięstw z rzędu.

- Przyjadę do Polski, specjalnie, żeby skopać jego stary tyłek. Powinien wybudzić się z zimowego snu, jeśli myśli, że mnie pokona - zapowiada pewny siebie Ndafoluma. Walka została zakontraktowana na dystans 8 rund w limicie kategorii średniej.

Bilety na galę PBN dostępne na ebilet.pl >>>

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii Tomasz Adamek, który w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami wagi ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed nim drzwi do wielkich pojedynków.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Graczew (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs TBA
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs TBA

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 06-03-2018 14:03:59 
Mam nadzieję że do końca marca ogłoszą wszystkie walki.
 Autor komentarza: Piesel
Data: 06-03-2018 15:43:55 
Heheh słynny Jonak i milion przysłowi o nim ;)))) Wrócił odciąć swój kuponik i raczej rozczarujemy się biz zachwycimy.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 06-03-2018 15:53:29 
No i rusza !!!! Floyd już się za głowę łapie bo jego rekord będzie mocno zagrożony.
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-03-2018 17:29:26 
Oczywiście w artykule dodano toche,żeby wyglądało to bardziej emocjonujaco.Poza Cunninghamem nikogo wyżej sklasyfikowanego nie pokonał ale to i tak wyższa półka niż Ci co sie ostatnio z Afryki pokazywali jak Mbwela.Ciekawa gala sie zapowiada
 Autor komentarza: tyler
Data: 06-03-2018 17:49:55 
A4Ewa2 Brudnicka "Clio" będzie miała za przeciwniczke księgową, która posiada karnet w klubie czarny lotos.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 06-03-2018 18:21:36 
Myślałem, że Jonak jest starszy i ma prawie 40ke... :D

Mój imiennik to taki polski Chuck Norris, wręcz legendarny ringowy zabijaka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.