BROOK I SPENCE ZMIERZĄ SIĘ W REWANŻU W JUNIOR ŚREDNIEJ?

Kell Brook (37-2, 26 KO) przegrał z Errolem Spence'em Jr (23-0, 20 KO) w wadze półśredniej, ale być może spróbuje się zrewanżować Amerykaninowi w kategorii junior średniej.

Anglik przeniósł się do wyższego limitu po porażce ze Spence'em w maju ubiegłego roku. W pierwszym pojedynku znokautował w sobotę już w drugiej rundzie Siergieja Rabczenkę (29-3, 22 KO). Po tej walce Amerykanin napisał na Twitterze: - Jeśli Kell Brook zdobędzie tytuł mistrza świata, zmierzę się z nim w limicie 154 funtów.

Eddie Hearn, promotor Brooka, jest jak najbardziej za. Szef grupy Matchroom jeszcze przed pierwszą walką ze Spence'em sugerował, że pięściarz z Sheffield powinien się przenieść do kategorii junior średniej. W niej, jak twierdzi, będzie miał znacznie większe szanse na zwycięstwo.

- W wadze półśredniej nie mógł pokazać wszystkiego. Z Errolem nie wygrał tylko dlatego, że wiele kosztowało go zbijanie wagi. W junior średniej by z nim wygrał, nie mam co do tego wątpliwości. To jest jego waga - stwierdził.

Brook kolejną walkę stoczy prawdopodobnie w czerwcu. Również w tym miesiącu, konkretnie 16 czerwca, na ring wróci Spence, który zmierzy się w Dallas z Carlosem Ocampo (22-0, 13 KO). Będzie to dla Amerykanina druga obrona tytułu IBF, który odebrał Brookowi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Granat
Data: 05-03-2018 12:40:05 
Spence jr. jest na fali. Pomimo że pierwsza walka była dość wyrównana, to w potencjalnej drugiej Amerykanin będzie już wyraźnie lepszy. Brook powinien się zmierzyć z Khanem. To najbardziej dla niego kasowa walka na Wyspach i do wygrania.
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 05-03-2018 14:53:07 
Dla Brooka taki rewanż byłby tylko gwoździem do trumny jego kariery. Jak napisał Granat. Niech bierze Khana, zarobi na tym bardzo dobrze i najpewniej wygra. Czyli dwa ptaki ubiłby jednym kamieniem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2018 16:37:07 
Rewanż bym zobaczył, ale niech się może Brook odbuduję, stosując metodę progresji, a nie rzucając od razu

na ponowne ścięcie głowy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.