CALLUM SMITH DOŁĄCZYŁ DO GROVESA W FINALE TURNIEJU WBSS!

Zgodnie z oczekiwaniami Callum Smith (24-0, 17 KO) pokonał Nieky Holzkena (13-1, 10 KO) i awansował do finału turnieju World Boxing Super Series w limicie kategorii super średniej. Ale miał trudniejszą przeprawę niż można było przypuszczać.

Anglik kontrolował przeciwnika dzięki lepszym warunkom fizycznym, studząc jego zapały długim lewym prostym. A nawet gdy ambitnemu Holendrowi udało się zepchnąć faworyta na liny, tam Smith stawał za szczelną gardą. W drugiej rundzie Holzken trafił ładnym lewym sierpowym, lecz to było stanowczo zbyt mało, by mógł wygrać ten odcinek. Ambitnie jednak atakował, szukając swojej szansy w jakimś mocnym uderzeniu. Na początku czwartej odsłony przeprowadził kilkunastosekundowy szturm, ale Smith spokojnie zebrał te ciosy na rękawice, by za moment odpowiedzieć krótkim prawym podbródkowym. Nie było to wyraźna przewaga, ale jednak każde starcie należało do Brytyjczyka.

Holzken wykorzystał gapiostwo Calluma w piątym starciu, gdy skontrował po odchyleniu jego lewy prosty swoim prawym krzyżowym. Szybko doskoczył i dodał kilka bomb w półdystansie, choć te już nie doszły czysto celu. Holender dobrze finiszował również w siódmej rundzie, wykorzystując chwilowy przestój Smitha przy linach. Tak wyglądało większość rund. Więcej ciosów zadawał Anglik, ale przynajmniej dwa razy na trzy minuty Holender zaganiał go do lin czy narożnika i tam szukał swojej szansy. A bił optycznie mocno. W dziewiątym starciu dużo niższy Holzken zaczął nieoczekiwanie karcić Smitha konsekwentnie bitym lewym prostym, wywierając przy tym ostry pressing. Anglik przebudził się w końcu z dziesiątej odsłonie, samemu dyktując tempo i bijąc agresywniej niż wcześniej. W przedostatniej rundzie strzelił jeszcze świetnym prawym podbródkowym, jednak przewrócić takiego twardziela jak Nieky nie był dziś w stanie chyba nikt.

Holzken zdominował ostatnie trzy minuty, ale nie zdołał odrobić strat. Przegrał 118:110 i dwukrotnie 117:111, natomiast pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie, niż prawdopodobnie większość ekspertów się spodziewało... Tak oto w finale WBSS w limicie 76,2 kilograma spotkają się właśnie Smith oraz George Groves (28-3, 20 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 25-02-2018 00:38:01 
i ten turniej wygra, tak jak pierwotnie typowały buki :)
 Autor komentarza: Mieciu1
Data: 25-02-2018 01:14:44 
Holzken dał naprawdę dobrą walkę, szacun (wiem że nie jest to byle kto ale nie spodziewałem się aż tak dobrej postawy z jego strony).
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 25-02-2018 01:50:07 
Siema

Jakiś czas temu tworzyłem własną kolekcję najlepszych walk bokserskich i prosiłem tutaj na forum o pomoc.
Było mnóstwo odpowiedzi dzięki którym udało się osiągnąć cel.

Teraz mam zamiar stworzyć kolekcje antyram z "BOKSERSKIMI MOMENTAMI XX WIEKU"

Chodzi również o ważne walki,ale w głównej mierze interesują mnie takie CIEKAWE ZDARZENIA jak przykładowo :

KO Douglasa na Tysonie
Moment Alego i Listona (świetna fotografia)
Bójki po walce Gołota vs. Bowe

Liczę na Waszą pomoc
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 25-02-2018 01:55:03 
Z ciekawszych momentów przypomniał mi się jeszcze słynny "no más" Roberto Durana lub
Panama Lewis i jego "give me that bottle,no the other one,the one that i mixed"
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 25-02-2018 03:40:12 
No i w tym przypadku można być pewnym, że turniej wygra Groves, być może nawet przez KO. Ten anonim to tak naprawdę leszcz.
 Autor komentarza: sjerrg
Data: 25-02-2018 04:48:11 
tak będzie
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 25-02-2018 05:24:31 
Kiepska waga w obecnym momencie, brak naprawde duzych nazwisk, po cholere ren super turniej do 168 gdy w wadze powyzej jest az "za duzo gwiazd" w wadze ponizej zreszta podobnie. W ogole od wag1lbs to jest to chyba najslabsza waga. Turniej powinien wygrac Groves ale nie jest to gwiazda, bardzo solidny ale nic wiecej. Smieszy mnie gdy Smith wypowiada sievjak wielki mistrz zas w ringu jest sztywne i prezentuje wirtuozyjna obrone po obejrzeniu walk A.Abrahama. szkoda kasy ma ta wage, niech zrobia cos w np. do 154 lbs, bedzie nrawde ciekawie a tak, no voz, moim zdaniem, NUDA!.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 25-02-2018 10:31:45 
najleeszym zawodnikiem super średniej jest Ramirez myśle że wypunktuję Grovsa bo zakładam że ten wygra z sztywnym Smithem
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 25-02-2018 10:48:53 
Ten Smith to straszny bum.
Zawodnik klasy tego Blackwella co my Eubank Jr zakończył karierę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.