CO Z FINAŁEM WBSS? ORGANIZATORZY ZANIEPOKOJENI KONTUZJĄ GROVESA

Kontuzja, której George Groves (28-3, 20 KO) nabawił się w walce z Chrisem Eubankiem Jr (26-2, 20 KO), stawia pod znakiem zapytania finał turnieju World Boxing Super Series.

29-latek doznał urazu w ostatniej rundzie. Po pojedynku trafił do szpitala, a wkrótce powinniśmy poznać diagnozę lekarzy i dowiedzieć się, kiedy Anglik będzie mógł powrócić na ring.

- Ta kontuzja to duże zmartwienie dla całego turnieju. Zdrowie Grovesa jest najważniejsze. Powiedział, że czuje się tak, jakby zwichnął bark. Nastąpiło to chyba w pięćdziesiątej sekundzie ostatniej rundy. Nie było mowy o rzucaniu ręcznika, bo przecież wyraźnie prowadził na punkty. A przynajmniej powinien był prowadzić. Myślę, że punktacja sędziów była zbyt wyrównana - oświadczył Shane McGuigan, trener Grovesa.

Sędziowie punktowali 117-112, 116-112 i 115-113. Groves awansował tym samym do finału WBSS, w którym ma się zmierzyć ze zwycięzcą zaplanowanej na najbliższą sobotę walki Smith-Brahmer. Kalle Sauerland, jeden z promotorów turnieju, podkreśla, że na razie nie sposób określić, co będzie dalej z walką finałową.

- Mamy wyznaczony termin, w którym chcemy zakończyć turniej. Nie będę teraz się wdawać w szczegóły, poczekamy do poniedziałku. Nie tracimy nadziei. Przy tego typu kontuzjach możliwy jest szybki powrót do treningów. Nikt jednak nie będzie znał rozmiarów urazu, dopóki prześwietlenia nie przeanalizują eksperci - powiedział.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-02-2018 10:45:41 
Punktacja to jakaś kpina.
Groves wygrał wysoko na punkty.
 Autor komentarza: RobertKubica
Data: 18-02-2018 10:49:21 
Eubank przegrał walke na własne życzenie,po pierwszych 3-4 rundach powinien usłyszec w narożniku aby wrzucił piąty bieg,przespał 3/4 walki,ta walka była do wygrania.Junior obejrzy powtórke i bedzie miał pretensje do trenera:)Zawiedli wszyscy jako drużyna.
Brawa dla Grovesa,zasłużone zwyciestwo,był aktywniejszy i bardziej zdeterminowany.All the best dżordż:)
 Autor komentarza: matd
Data: 18-02-2018 11:19:23 
Ten wspanialy turniej odbywa sie tylko tak sprawnie przez odpowiednią konsekwencje organizatorow. Gdyby piesciarze mieli pozwalane na jakies marudzenia i inne zbedne aspekty,to turniej by sie szachowal,przedluzal itp. A tak to wpieprzyli rezerwowych,nie podoba sie? To wyjazd.. Przerwa miedzy walkami dwu-miesieczne,tj kiedy s wlaczyli,i to jeszcze miedzy szlagierami,a nie jak dzis byle jaki prospekt potrzebuje 12 tygodni na przygotowania.. Podoba mi sie organizacja. Oczywscie,to nie znaczy,ze trzeba udupic Grovsa..Jezeli bedzie potrzeba,to organizatorzy powinni dac mu z miesiac..W koncu to i tak final i tak. Super turniej.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 18-02-2018 11:57:21 
Akurat jeśli będzie potrzeba, powinni dać mu tyle czasu, ile naprawdę potrzebuje. Po pierwsze, rezerwowi byli uzasadnieni na wcześniejszych etapach, żeby te szły sprawnie i nie przeszkodziły w organizacji całości. Teraz została już tylko ta jedna walka, więc takiego zagrożenia nie ma. Po drugie, ile wart byłby ten finał, gdyby nagle wskoczył do niego ktoś zupełnie przypadkowy? Jerzy oddał sporo zdrowia, żeby walczyć w finale i zabranie mu teraz szansy na zwycięstwo w turnieju byłoby po prostu parodią.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 18-02-2018 12:05:10 
W najgorszym wypadku wystawi surogata, czyli nowszy, lepszy model Georga Grovesa

i pozamiata w finale przeciwnikiem, bez względu czy to będzie Smith czy też Brahmer

ostateczna rozgrywka zapowiada się ekscytująco.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 18-02-2018 13:14:00 
Jeżeli to kontuzja barku, a wszystko na to wskazuje, to sprawa może być niestety poważna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.