USYK BOKSEREM STYCZNIA WBC. WYRÓŻNIENIE DLA KRÓLA NOKAUTU (WIDEO)

Federacja World Boxing Council uznała mistrza wagi junior ciężkiej Aleksandra Usyka (14-0, 11 KO) za najlepszego pięściarza stycznia.

Ukrainiec pokonał 27 stycznia na punkty na gali w Rydze Mairisa Briedisa (23-1, 18 KO), dotychczasowego mistrza WBC. W pojedynku tym obronił też pas WBO. Dzięki wygranej stał się pierwszym ukraińskim pięściarzem od czasu Władimira Kliczki, który jednocześnie dzierżyłby więcej niż jeden pas w jednej wadze.

Usyk kolejną walkę ma stoczyć 11 maja. W finale turnieju World Boxing Super Series zaboksuje w Arabii Saudyjskiej z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO).

Nagroda główna przypadła Ukraińcowi, ale WBC przyznała też wyróżnienie. To powędrowało w ręce 22-letniego Japończyka Daigo Higi (15-0, 15 KO), czempiona kategorii muszej, który 4 lutego znokautował już w pierwszej rundzie doświadczonego Moisesa Fuentesa (25-5-1, 14 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 15-02-2018 12:12:21 
Ależ efektowny jest ten Daigo Higa, te serie sierpów i podbródkowych. Azjaci są stworzeni by rządzić w wagach lekko-niepoważnych, promotorzy szukający talentów powinni skierować uwagę właśnie w kierunku Azji. Niewykorzystany rynek z poukrywanymi talentami, które potrafią dawać szalenie efektowne pojedynki i mają znakomite predyspozycje fizyczne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.