KONTUZJA POSTOŁA, INDONGO DLA PROGRAISA

Z powodu kontuzji kciuka były mistrz świata w wadze super lekkiej Wiktor Postoł (29-1, 12 KO) był zmuszony wycofać się z zaplanowanej na 9 marca walki z Regisem Prograisem (20-0, 17 KO).

Prograis ma już nowego, również mocnego rywala. Naprzeciw niego stanie Julius Indongo (22-1, 11 KO), były czempion IBF i WBA, dla którego będzie to pierwszy pojedynek od czasu porażki w trzeciej rundzie z Terence'em Crawfordem w sierpniu ubiegłego roku.

Data i miejsce walki nie ulegają zmianie. Prograis i Indongo zmierzą się w Deadwood w Dakocie Południowej. Nie zmieniła się też stawka - pięściarze będą rywalizować o tytuł tymczasowego mistrza WBC. Galę pokaże za oceanem telewizja Showtime.

- Indongo przygotowywał się do powrotu, a wtedy nadarzyła się taka okazja. Regis chciał rywala, nad którym wygrana pozwoli mu wysłać mocną wiadomość do innych zawodników. Takim rywalem by Postoł, a teraz jest Indongo - powiedział Lou DiBella, promotor Prograisa i Indongo.

Zwycięzca marcowej walki będzie czekać na rozstrzygnięcie pojedynku o wakujący pas WBC pomiędzy Jose Ramirezem (21-0, 16 KO) a Amirem Imamem (21-1, 18 KO), który odbędzie się 17 marca w Nowym Jorku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.