W DZIERŻONIOWIE WALKA PARZĘCZEWSKI vs SOŁDRA

Mariusz Grabowski w lutym organizuje wraz z Andrzejem Gmitrukiem galę w Zgorzelcu, a już 24 marca kolejny wieczór z boksem zawodowym w Dzierżoniowie. Dziś odsłaniamy pierwszą kartę.

Jedną z dwóch najważniejszych walk tego wieczoru będzie konfrontacja polsko-polska w wadze półciężkiej. Notowany już na dwunastym miejscu w światowym rankingu federacji WBO Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) skrzyżuje rękawice z walecznym i potrafiącym sprawić niespodziankę Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7 KO), który ma przecież na rozkładzie Dawida Kosteckiego i odbudował się ostatnio dwoma "czasówkami". Stawką tego dziesięciorundowego pojedynku będzie tytuł Mistrza Polski w limicie 79,4 kilograma.

Sołdra po słabszym roku 2016, w minionym stoczył dwie walki i obie wygrał przed czasem. Jeszcze lepszą serię notuje Parzęczewski, który zdobył młodzieżowy pas World Boxing Organization, a oprócz tego odprawił Tomasza Gargulę (TKO 4), Tomasa Adamka (TKO 5) i Saida Mbelwę (TKO 3).

- Andrzej to fajny chłopak. Lubię go, ale w ringu nie będzie miejsca na uprzejmości i obaj będziemy chcieli wygrać. O pojedynku wiedzieliśmy ponad dwa miesiące przed terminem, więc na pewno obie strony zrobią wszystko, by być jak najlepiej przygotowanym. Sołdra pokazał się z najlepszej strony wygrywając z Dawidem Kosteckim, a wtedy też miał przecież pełny okres przygotowawczy. Jest minimalnie wyższym zawodnikiem ode mnie, nie brakuje mu także serca do walki oraz techniki. Nastawiam się więc na najlepszą wersję Andrzeja. Spodziewam się trudnej przeprawy, lecz nie mam wątpliwości, że na koniec to moja ręka powędruje w górę - powiedział Parzęczewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zniszcze
Data: 03-02-2018 17:18:12 
szykuje sie 12 zwyciestwo przed czasem Parzęczewskiego
biedny Sołdra , fajny chlopak ale glowy nie oszczedza no ale robi to co lubi
walka do jednej bramki bd
 Autor komentarza: Jackass
Data: 03-02-2018 18:03:04 
No Sołdra się odbudował na 2 prospektach z łącznym rekordem 13-32-1 z Węgier i Gruzji oczywiście.
 Autor komentarza: leon84
Data: 03-02-2018 18:32:27 
Dwudziesta walka Parzeczewskiego i znowu rywal słaby.Kiedy on stoczy walkę z kimś chociaż z pierwszej setki BoxRecu???Można by było w koncu zobaczyć co potrafi na tle lepszego rywala
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-02-2018 18:53:09 
Parzęczewski swoim zachowaniem przypomina Kosteckiego.
Wygląda to słabo, no ale...

Z drugiej strony boksersko zaliczył niezły progress.

Szkoda mi Sołdry ponieważ Parzęczewski go zje.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 03-02-2018 18:57:17 
samozwanczy najmlodszy w historii mistrz swiata mial juz "wyzwanie" w postaci Luksemburgera :D poziom naszego boksu jest serio nie wysoki. co takie zestawienie daje Parzęczewskiemu? Niech on zaryzykuje jakąś walke jak np. Syrowatka (tutaj akurat tez szansa zaprzepaszczona, chyba ze uda sie wygrac rowniez w rewanzu) albo Sęk (tu tez porazka w niemczech, ale próba była), a nie obijanie porozbijanych rodaków albo Tomasa Adamka. Ja rozumiem, ze Tymex nie ma pieniedzy na sprowadzenie kogos mocniejszego np. Ngumbu czt Karo Murata, ale w takim wypadku nalezaloby Roberta wyslac na wyjazd, mysle ze taki Yarde (ktory pewnie by naszego araba zatlukl) poszukuje takich skalpów. Dawson na powrót tez moglby wziąć polskiego prospekta - wkoncu walczyl z polakami i na bank w USA sprzedaliby sporo biletow.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 03-02-2018 19:18:31 
Talarek się cały czas upomina o walkę ( nawet chciał zapłacić) ale coś rudy się nie chciał zgodzić.
 Autor komentarza: ciapaty
Data: 03-02-2018 21:17:15 
Nikogo z setki boxrecu nie weźmie bo mogłoby się to okazać wpadką.Niestety ale z całym szacunkiem do Parzęczęwskiego wielkiej kariery przed nim nie ma.Dajcie mu Pawła Stępnia,zrobi go do jednej bramki.
 Autor komentarza: leon84
Data: 03-02-2018 21:43:34 
Stepien to jak dla mnie jeden z niewielu ciekawych bokserow w Polsce i szkoda,żeby Polak,Polakowi niszczył kariere bo też uważa,że było by do jednej bramki.Yarde,Ngumbu czy Murata tez by szybko sprawe zalatwili jak na tą chwile.Jest jeszcze młody,wiec o mistrzostwo Europy może mu sie uda zawalczyc kiedyś.Walka z Sołdrą bez sensu ale typowo ruch zrobiony pod kątem zarobku.
 Autor komentarza: lewis
Data: 03-02-2018 22:44:16 
Rudy ze swinskimi oczami,nie ogladam go
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.