NOWY SZEF AIBA MA POWIĄZANIA Z PÓŁŚWIATKIEM. MKOL ZANIEPOKOJONY

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że jest bardzo zaniepokojony wydarzeniami w świecie boksu olimpijskiego. W sobotę na stanowisko tymczasowego prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA) powołano mającego powiązania ze światem przestępczym Gafura Rachimowa.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych opisuje Rachimowa jako ważnego gracza na rynku handlu heroiną. Zamroził on jego aktywa w USA i zabronił Amerykanom przeprowadzania z Rachimowem jakichkolwiek transakcji finansowych i innych.

Organizacja przestępczą, z którą ma być powiązany nowy szef boksu olimpijskiego, według Departamentu Skarbu dopuszcza się m.in. prania brudnych pieniędzy, wymuszeń, kradzież oraz płacenia łapówek. Rachimow miał ją wspierać na różne sposoby - np. poprzez informowanie o działaniach wymiaru sprawiedliwości.

MKOl zapowiedział, że zajmie się kwestiami dotyczącymi AIBA podczas zbliżającego się posiedzenia w Korei Południowej. Rachimow, do tej pory wiceprezydent AIBA, ma pozostać na stanowisku prezydenta do czasu listopadowych wyborów w Moskwie.

Poprzedni prezydent AIBA, Wu Ching-kuo, ustąpił pod koniec ubiegłego roku po oskarżeniach o nieumiejętne zarządzanie finansami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zombi
Data: 29-01-2018 10:56:45 
a przyjęło się, że boks zawodowy to biznes :)
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-01-2018 11:49:51 
Zeby zdobyc taka pozycje musial byc dzialaczem i ktos chyba go wspieral ,a gangsterem nie zostal z dnia na dzien ,ktos tez chcial byc prezydentem i teaz dzga Rachimowa ,zwykla hipokryzja ,polityka i biznes
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-01-2018 12:24:08 
Choc z drugiej strony jezeli Amerykanie nie moga prowadzic z nim interesow to moze o nim dobrze swiadczyc
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 29-01-2018 12:32:28 
Rachimow psuje interesy "Amerykanom"?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.