HOPKINS: ŁOMACZENKO LEPSZY NIŻ ALI? TO NONSENS!

Słynny Bernard Hopkins nie wierzył własnym uszom, kiedy reporter powtórzył mu słowa promotora Boba Aruma o tym, że Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) jest lepszym pięściarzem niż Muhammad Ali.

- Bob Arum tak powiedział? Chodzi o Muhammada Alego? Ile Arum ma już lat? - zaczął wypytywać najstarszy mistrz świata w dziejach boksu.

Gdy usłyszał, że 85 [pomyłka reportera - Arum ma lat 86], odparł, że szefowi Top Rank najwyraźniej zaczyna szwankować umysł. Po chwili dodał jednak, że Arum po prostu próbuje wypromować swojego zawodnika.

- Robi to, co robią promotorzy. Promują pięściarzy, mówią, że są oni lepsi niż ktokolwiek i cokolwiek. Łomaczenko nie jest nawet bliski tego, by być lepszy niż Ali czy Mayweather. To nonsens. Ale Arum jest promotorem, sprzedawcą. I jest w tym tak dobry, że sprzedałby lód niedźwiedziom polarnym. Wie, co ma mówić. I pewnie znajdzie się ktoś, kto mu uwierzy - stwierdził.

Podkreślił też, że bynajmniej nie oznacza to, że nie ceni umiejętności Łomaczenki, w opinii części ekspertów najlepszego dzisiaj boksera świata bez podziału na kategorie wagowe.

- Łomaczenko potrafi walczyć, każdy, kto wejdzie z nim do ringu, będzie miał duże problemy. Arum robi, co do niego należy, ale nie zgadzam się z nim ani kimkolwiek innym, kto mówi takie rzeczy w odniesieniu do Alego. To tak, jakby mówić, że LeBron James jest lepszy od Michaela Jordana. Jest dobry, ale Jordan to to nie jest - powiedział.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sjerrg
Data: 26-01-2018 15:08:58 
Ma rację. Ali to legenda i nie same umiejętności na to wpływają. Chociaż czarny zawsze będzie rasistą a Hopikns to już największy rasista.
 Autor komentarza: gluton
Data: 26-01-2018 16:26:36 
Lepszy, tele że biały. Rasizm w boksie to fakt.Usyk i Łoma są lepsi niż ALI.
Ale nie są afroamerykanami.U Hopkinsa i FM to jasne że promują czarnych.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 26-01-2018 17:29:01 
" Ma rację. Ali to legenda i nie same umiejętności na to wpływają. Chociaż czarny zawsze będzie rasistą a Hopikns to już największy rasista. "

Halo, a co ma wpływać? Mówimy o najlepszym bokserze, mam gdzieś co i po co robił Ali.
Za 10 lat ocenimy, czy SPORTOWO był to ten sam kaliber.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 26-01-2018 17:30:04 
Dlaczego się porównuje pięściarza który walczy w wadze piórkowej do boksera z wagi ciężkiej to nonsens.
 Autor komentarza: Granat
Data: 26-01-2018 18:06:37 
deeceWzp

P

Fakt, póki co Łomaczenkę nie można porównywać do Alego.
 Autor komentarza: Granat
Data: 26-01-2018 18:08:59 
deeceWzp

Powstało już kilka rankingów najlepszych bokserów, bez podziału na kategorie wagowe, tak więc nie są to porównania całkiem bez sensu.

Co do Łomaczenki, to na ten moment chciałbym zobaczyć go w pojedynku z Bercheltem. to dobry przeciwnik: duży, silny i niebezpieczny jak na ten limit.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 26-01-2018 18:33:35 
Jako skromny użytkownik bokser.org proszę więcej nie cytować opinii rasistów zza Atlantyku (nawet utytułowanych).
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 26-01-2018 18:48:37 
Krusher

Nie przejmuj się. Tutaj na forum ludzie mają wielki problem z rozgraniczeniem pewnych rzeczy. Gdy pisze, że Wasyl ma najlepsze umiejętności ever, to zaczyna się sranie o to, że czegoś jeszcze nie osiągnął. Ale gdzie ja napisałem, że Wasyl osiągnął najwięcej? Chodzi o same umiejętności. Rozumiem, że Ali to ikona i wynosił wiele do społeczeństwa, ale umiejętnościami bokserskimi, na pewno nie był lepszy od Wasyl.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-01-2018 19:23:54 
Łomaczenko jest wyśmienity, niemniej w tej chwili, jest on jest w fazie budowania swojej legendy na ringach

zawodowych,wiec za wcześnie na takie porównania. Jego umiejętności to prawdziwe Himalaje, a na swej drodze

w niedalekiej przyszłości zapewne spotka jeszcze nie gorszych pięściarzy, m.in.Garcia,Crawford

czas i rywale najwyższych lotów zweryfikują tego kocura.
 Autor komentarza: Putin
Data: 26-01-2018 21:47:54 
No i Ali był czarny:)
A co do Łomy,jest zajebisty ale jeszcze trochę musi powalczyć..
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 27-01-2018 01:07:53 
O ja pierdole! A rozmiar buta do Alego można porównać? A szybkość można porównać? A technikę można porównać? Kto ma lepszego jaba? Kto ma większą siłę jak na swoją kategorię?
Jak słyszę że nie ma co dyskutować w kwestii kto jest "lepszy" to mnie szlag trafia.
Już sam bilans z ringów amatorskich mówi nam że nie mamy do czynienia z pierwszym lepszym Amirem Khanem czy innym wspaniałym technikiem tylko gościem całkowicie fenomenalnym. Pod względem osiągnięć na zawodowstwie oczywiście że to Ali wygrywa ale w kwestii tego w jaki sposób każdy z nich odprawiał solidnych rywali to już chyba można ich jakoś porównywać.
Zgadzam się tylko z jednym. Lomachenko nie jest jeszcze legendą i nie będzie dopóki podobną skuteczność nie utrzymie przez kilka następnych lat pokonując ważnych przeciwników. Jeśli to zrobi to nie widzę przeszkód żeby ich ze sobą porównywać
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.