SPENCE JR: THURMAN CIĄGLE MNIE UNIKA, ZRÓBMY TO W KOŃCU!

- Teraz chcę walki z Keithem Thurmanem. Ja mam jeden pas, on dwa kolejne, ale co najważniejsze, obaj mamy duże nazwiska w świecie boksu. Łatwo będzie zorganizować nasz pojedynek i nie ukrywam, że liczę na to - stwierdził po pierwszej udanej obronie tytułu mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF znakomicie przygotowany Errol Spence Jr (23-0, 20 KO).

Lamont Peterson (35-4-1, 17 KO) to świetny zawodnik, lecz w konfrontacji z championem International Boxing Federation był dziś po prostu bezradny. Na pocieszenie zostaje mu wypłata w wysokości 600 tysięcy dolarów. Jego pogromca zarobił dwukrotnie więcej - 1,2 miliona dolarów.

Ciosy celne/wyprowadzone
Spence Jr 161/526 (31%) - Peterson 45/158 (28%)

- Wielu odmówiło mi walki, dlatego tym bardziej chciałbym podziękować Lamontowi. Zachował się jak prawdziwy wojownik, lecz mój trener Derrick James opracował znakomity plan taktyczny, który ja po prostu realizowałem. Wciąż jeszcze się rozwijam, szczególnie w defensywie. Z każdym kolejnym startem będziecie więc oglądać coraz lepszą wersję mnie. Wiedziałem, że prędzej czy później wygram przed czasem, choć nie spodziewałem się, że będę aż tak dominował nad Lamontem, tym bardziej, że to bardzo dobry pięściarz. Dałem świetną walkę - mówił wyraźnie zadowolony sam z siebie Spence Jr.

- Od dawna naciskam na spotkanie z Thurmanem. Miałem bodaj rekord 15-0, gdy po raz pierwszy zacząłem się domagać naszej potyczki. Nieustannie nalegam na nasz pojedynek, on natomiast nieustannie wymyśla jakieś wymówki. Zróbmy to w końcu - dodał mistrz IBF, który do czasu zatrzymania rywalizacji prowadził na wszystkich kartach 70:62.

Zunifikowany mistrz WBC i WBA w wadze półśredniej - Keith Thurman (28-0, 22 KO), wróci prawdopodobnie między liny po dłuższej przerwie w połowie kwietnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ady
Data: 21-01-2018 11:23:45 
Thurman nie wykdzie do Spenca, będą go wszyscy unikać
 Autor komentarza: Tokio
Data: 21-01-2018 12:14:17 
Większą sympatią darzę Keitha. Jednak ostatnio walczy rzadko. Do walki z Porterem myślałem, że Thurman ma potencjał zastąpić Floyda pod względem hype i umiejętności. Sądziłem również, że Keith jako jeden z nielicznych (obok Brooka), mogliby pokonać starzejącego się Floyda. Dzisiaj uważam, że Floyd zabrałby go do szkoły. Dzisiejszy Thurman został zweryfikowany. Nieznacznie, po bliskich walkach pokonał, czołowych półśrednich, Portera i Garcie. Jednak zdominowanie Brooka przez Errola sprawia, że w walce z Thurmanem, to ten pierwszy mogłby wygrać, i to całkiem łatwo
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 21-01-2018 21:09:07 
Nie ma szans w gymach już wiedzą Thurman jest obesrany na samą myśl o Spencerze który go masakruje, Eroll to P4P no 1. jedyne ciekawe walki z jego udziałem to ew z Crawfordem a potem to gdyby chodził dopiero w średniej z Rudym albo GGG, czyli taki na które nie ma szans, pozostałych wszelkiej maści usypia jedną ręką nie ma nawet o czym gadać deklasacja
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.