BIOGRAFIA DUVY LUB WALKI STULECIA SPORTOWĄ KSIĄŻKĄ ROKU?

Do końca stycznia można głosować na książki Andrzeja Kostyry i Lou Duvy w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2017. Przy pełnej mobilizacji fanów boksu, „Walki stulecia” oraz „Moje siedem dekad w boksie” mają duże szanse na zwycięstwo w swoich kategoriach (książka polska i książka zagraniczna). Głosy na książki wydane pod patronatem portalu Bokser.org można oddawać pod linkiem http://plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl.

Andrzej Kostyra „Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu”

Legendarne pojedynki, najsłynniejsi pięściarze, niezwykłe historie.

Rewolwer wycelowany w Muhammada Alego. Pięściarz, który w czasie jednego pojedynku przyjął blisko 1200 ciosów. Niesamowita runda, podczas której bokser siedem razy podnosił się z desek, po czym jednym ciosem wyrzucił poza liny samego Jacka Dempseya.

Nikt nie potrafi oddać ringowej atmosfery lepiej niż Andrzej Kostyra. W tej książce najsłynniejszy komentator boksu w Polsce w swoim charakterystycznym stylu przedstawia najlepsze, najbarwniejsze i najdziwniejsze walki w historii: od pojedynków Stanleya Ketchela, polskiego „Zabójcy z Michigan”, po rekordowe finansowo starcie Mayweathera z Pacquiao.

Przenieś się w fascynujący świat wielkiego boksu. Zajrzyj za kulisy legendarnych pojedynków i poznaj mnóstwo anegdot także na temat polskich mistrzów: Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka i Dariusza Michalczewskiego. „Walki stulecia” to książka, jakiej jeszcze nie było. To po prostu trzeba przeczytać!

Lou Duva „Moje siedem dekad w boksie”

Niezwykłe wspomnienia trenera Andrzeja Gołoty, Evandera Holyfielda i Pernella Whitakera!

Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem przez ponad 70 lat, znał niemal wszystkich wielkich pięściarzy: stał się „dobrym kumplem” Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky’ego Marciano w legendarnej Stillman’s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.

W autobiografii Duva pisze o wszystkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe’em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.

Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana przez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów boksu.

Książki w promocyjnych cenach dostępne są na www.idz.do/bokser-bokserskie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jackass
Data: 15-01-2018 18:07:04 
Książka Duvy całkiem spoko, trudno mi stwierdzić czy aspiruje na sportową książkę roku bo nie czytałem zbyt wielu sportowych tytułów w 2017 ale śmiało mogę polecić ;) Obecnie jestem w trakcie kartkowania biografii Jackiewicza i na razie mnie nie porywa, mimo zapewnieniom samego pięściarza o dosłowności i autentyczności trudno wieżyc we wszystkie historie które opowiada, no chyba ze to tylko ja mam takie odczucia ;P
 Autor komentarza: Peyotl
Data: 16-01-2018 08:42:34 
gdyby pan Andrzej komentował bokserskie gale tak, jak napisał "Walki stulecia" to wszystkim wyszłoby to na dobre :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.