GARCIA: WALKA Z LINARESEM ODBĘDZIE SIĘ LATEM

Mikey Garcia (37-0, 30 KO) zapowiedział, że latem tego roku dojdzie do jego wyczekiwanej potyczki o prym w wadze lekkiej z Jorge Linaresem (43-3, 27 KO).

Była możliwość, aby pięściarze skrzyżowali rękawice już w styczniu, ale Garcia wyjaśnia, że nie jest to odpowiedni termin.

- Obaj zdecydowaliśmy, że wystąimy w innych walkach. Chcemy się zmierzyć, ale dlaczego nie poczekać jeszcze trochę i nie wygenerować większych pieniędzy i zainteresowania? - stwierdził.

Garcia wróci na ring 10 lutego, kiedy zmierzy się w kategorii super lekkiej z Siergiejem Lipińcem (13-0, 10 KO). Dwa tygodnie wcześniej, 27 stycznia, Linares zaboksuje z Mercito Gestą (31-1-2, 17 KO).

- Mam nadzieję, że obaj wygramy i żaden nie dozna kontuzji. Latem będziemy mogli walczyć. Wszyscy chcą zobaczyć ten pojedynek. Módlmy się do bokserskich bogów, żeby nie było już więcej żadnych problemów i żeby polityka nie stanęła nam na drodze - powiedział Garcia.

Dodał, że na walkę z Linaresem wróci do dywizji lekkiej.

- Nasz pojedynek w tym limicie ma największy sens. Zanim na dobre zmienię wagę, chcę się umocnić na pozycji króla tego limitu - oświadczył.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 06-01-2018 18:13:22 
To dobra wiadomość. Jeśli Vasyl pośpieszy się z przejściem do lekkiej to jego walkę z Mikey'm Garcią możemy zobaczyć jeszcze w tym roku... chociaż taką walkę powinno się dobrze wypromować więc mam nadzieję na jakieś wieści w niedalekiej przyszłości
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-01-2018 20:00:20 
Mega walka. Dwóch wybitnych techników, ale znacznie silniejszy jest Mikey i to On IMO wygra walkę, moim zdaniem przez nokaut..
 Autor komentarza: showtime123
Data: 06-01-2018 22:25:45 
GARCIA TO BUM. BRONER ZOSTAŁ OSZUKANY MA PUNKTY (TAK JESTEM TROLEM JAK CAŁE TO FORUM)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 07-01-2018 11:03:32 
Garcia ma wygodniej w wyższej kategorii i akurat po walce z Linaresem na stałe przejdzie do junior półśredniej. Pewnie akurat w tym samym momemncie Łomaczenko akurat wejdzie do lekkiej... w każdym razie już widać, że prędko do walki i nie dojdzie i na pewno nie w limicie 135 funtów.

Tutaj wypowiedź Roberta http://www.boxingscene.com/robert-garcia-mikeys-too-big-fight-lomachenko-right-now--124038
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.