DUVA: NAJPIERW MICHALKIN, POTEM KOWALIOW ZAJMIE SIĘ BETERBIJEWEM

3 marca w Nowym Jorku czempion federacji WBO w wadze półciężkiej Siergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO) podejmie swojego rodaka, Igora Michalkina (21-1, 9 KO). Wielu kibiców wolałoby jednak widzieć "Kruszera" naprzeciw innego Rosjanina, Artura Beterbijewa (12-0, 12 KO). Szefowa stajni Main Events Kathy Duva przekonuje, że do takiego starcia prędzej czy później dojdzie.

Podczas gali Kowaliow-Michalkin dojdzie również do intrygującej potyczki o pas mistrza świata WBA w tej samej wadze pomiędzy Dmitrijem Biwołem (12-0, 10 KO) a Sullivanem Barrerą (21-1, 14 KO). Duva uważa, że obok Beterbijewa to zwycięzca tej batalii będzie najpoważniejszym kandydatem do tego, by w kolejnym starcie zmierzyć się z Kowaliowem.

- Nie wiem, czy następny będzie zwycięzca walki Biwoł vs Barrera. Trudno powiedzieć, co będzie dalej, jest mnóstwo możliwości. Na pewno jedną z nich jest Beterbijew. Siergiej bardzo chce się z nim zmierzyć, to byłaby intrygująca potyczka. Może to właśnie do niej dojdzie w następnej kolejności? Kto wie - mówi Duva.

- Siergiej bardzo tego chce. Zakładam, że Beterbijew również. Niestety, on w tej chwili jest w sporze ze swoim promotorem. Dopóki nie rozwiąże swoich spraw, to nie będziemy mogli sfinalizować walki, bo nie wiem z kim miałabym ją negocjować. Myślę jednak, że kiedy to wszystko się wyjaśni, to na pewno usiądziemy do stołu i spróbujemy coś ustalić. Najważniejsze, by chcieli tego obaj zawodnicy. W tym wypadku chyba tak jest, więc to dobry zwiastun - zakończyła szefowa stajni Main Events.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 04-01-2018 21:50:34 
I biwol i beterbiew moga go ulozuc do snu skoro bijacy slabiej niz dziewczynka ward go podlaczyl.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 04-01-2018 21:50:34 
I biwol i beterbiew moga go ulozuc do snu skoro bijacy slabiej niz dziewczynka ward go podlaczyl.
 Autor komentarza: showtime123
Data: 04-01-2018 23:51:55 
Ale super walka by była z Beterbijewem. Kovaliow pewnie by to wygrał ale nie można całkiem skreślać groźnego Beterbijewa. Uważam jednak, że powinien najpierw spotkać się ze zwycięzcą walki Sullivan-Biwoł. Szykują się bardzo ciekawe pojedynki w półciężkiej.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 05-01-2018 03:29:54 
jeżeli nie będzie konfliktu interesów to obejrzymy kilka ciekawych potyczek bez faworyta (znajac rudą Duve oraz stacje tv - pewnie będą). Kowaliow jest najlepiej sprawdzony z calego TOP, ale Biwol czy Beterbiew sa wielkimi asami na papierze, Barrera tez swietny + kilku innych. Polciezka, Junior Ciezka, Junior Srednia - starc na plaszczyznie sportowej tam nie brakuje, niestety $$$ warunkuje potyczki miedzy najelepszymi i wiele pojedynkow nie dojdzie do skutku lub beda po prostu za późno.
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 05-01-2018 12:19:23 
Ale Rosjanie zdominowali tę kategorię!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.