DOGRYWKI, 5 SĘDZIÓW. HOLYFIELD ORGANIZUJE TURNIEJ W PÓŁŚREDNIEJ

Evander Holyfield i jego stajnia Real Deal Boxing utworzą wraz z federacją World Boxing Council turniej w wadze półśredniej. Udział weźmie w nim 8 pięściarzy.

Turniej będzie nosić nazwę Jose Sulaiman World Invitational - na cześć nieżyjącego już byłego prezydenta WBC. Zawodnicy chętni do wzięcia udziału w rywalizacji mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 12 stycznia.

- Waga półśrednia zalicza się do najgorętszych w świecie boksu, a WBC to najlepsza organizacja do współpracy przy takim unikatowym i przyjaznym kibicom przedsięwzięciu - oświadczył Holyfield.

Za walkę w pierwszej rundzie zmagań każdy z uczestników otrzyma po 15 tys. dolarów, a zwycięzcy dostaną dodatkowo po 7,5 tys. W przypadku półfinałów gaże i bonusy będą wynosić odpowiednio 30 tys. i 15 tys. Z kolei za walkę finałową bokserzy dostaną po 75 tys., zaś zwycięzca zgarnie jeszcze premię w wysokości 25 tys.

Pojedynki ćwierćfinałowe i półfinałowe będą zakontraktowane na 10 rund, ale w przypadku remisu pięściarze przystąpią do dogrywki, tj. rundy jedenastej. Nie będzie to jedyne nowatorskie rozwiązanie, bo zamiast trzech sędziów, jak to zwykle ma miejsce w boksie zawodowym, pojedynki będzie punktować pięciu sędziów. Jeden z tych dodatkowych sędziów, tak jak tradycyjna trójka, zasiądzie przy ringu, natomiast drugi będzie oceniać walkę przed monitorem telewizyjnym, z wyłączonym komentarzem. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu zabiegowi punktacje będą mniej kontrowersyjne. Dokładne zasady oceniania walk w turnieju mają zostać przedstawione wkrótce.

Kiedy ośmiu uczestników zostanie już wybranych, kibice będą mogli głosować nad ich rozstawieniem. Głosowanie będzie się odbywać na kontach Real Deal Boxing w mediach społecznościowych, a zebrane głosy pomogą komitetowi WBC zdecydować, kto z kim zmierzy się w pierwszej rundzie.

Poza ósemką uczestników organizatorzy wybiorą też dwóch pięściarzy rezerwowych, którzy zajmą miejsce danego zawodnika, jeśli ze względu na kontuzję lub z jakiegokolwiek innego powodu nie będzie mógł przystąpić do walki.

W 2018 roku mają się w sumie odbyć trzy gale z uczestnikami Jose Sulaiman World Invitational.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: xionc
Data: 30-12-2017 12:45:36 
fajny pomysl!
 Autor komentarza: starycap2
Data: 30-12-2017 13:53:40 
Jaka stajnia taka kasa.
 Autor komentarza: Hadar
Data: 30-12-2017 14:00:04 
@starycap2

Dobry sposób na wypromowanie się mniej znanych zawodników. :P
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-12-2017 18:02:15 
Mayweather siedzi i pęka ze śmiechu. To jest dość mocno obsadzona kategoria i dobrze płatna. Co miałby taki turniej wnieść bo nikt z mistrzów czy nawet top 10 nie weźmie udziału w tym turnieju?
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 31-12-2017 01:26:04 
Przesadzacie. Turniej to dobra inicjatywa i spora szansa dla unikanych zawodników, którzy miewają problemy z zakontratkowaniem wartościowych przeciwników i wywalczeniem pozycji obowiązkowego pretendenta.
Jeszcze do niedawna taki turniej byłby pewnie łakomym kąskiem dla np. Stricza, który był na tyle groźny i nie generował przychodów, że ciężko było z zakontraktowaniem kogoś wartościowego dla niego.
Dla Łaszczyka np. to też byłaby świetna okazja, żeby w trzech walkach zdobyć pozycje obowiązkowego challengera.
Syrowatka, też by pewnie był zainteresowany.
Oczywiście piszę o odpowiednikach takiego turnieju w innych wagach.
 Autor komentarza: vojtech51
Data: 31-12-2017 09:33:42 
Dogrywka.Hahahahaha. Idiotyzm jakich mało. Będzie taki cyrk jak w kikboksie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.