ŁOMACZENKO ZAINTERESOWANY STARTEM W TURNIEJU WBSS

Lider niektórych rankingów P4P i mistrz WBO w wadze super piórkowej Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) wyraził zainteresowanie startem w turnieju World Boxing Super Series.

W pierwszej połowie przyszłego roku dobiegnie końca rywalizacja w turniejach WBSS w wagach junior ciężkiej i super średniej. W kolejnym sezonie pięściarze mają rywalizować w niższych kategoriach. Richard Schaefer, jeden z pomysłodawców WBSS, mówi o turniejach w wagach koguciej, super koguciej bądź piórkowej, ale nie można też wykluczyć, że zmagania będą się toczyć super piórkowej.

- Wszystko zależy od wagi. Jeśli będzie to waga, w której boksuję, to wtedy oczywiście byłbym zainteresowany. To byłaby szansa, aby za jednym podejściem zgarnąć wszystkie pasy mistrzowskie, a do tego dążę, o to się staram od lat - mówi Łomaczenko.

Możliwe jednak, że Ukrainiec nie zagrzeje już długo miejsca w limicie 130 funtów. Od jakiegoś czasu zapowiada, że jeśli nie dostanie walk unifikacyjnych, zmieni kategorię na lekką. Dodatkową przeszkodą stojącą na drodze do jego ewentualnego startu w WBSS jest fakt, że ma umowę na wyłączność z telewizją ESPN. Gdyby więc inna telewizja transmitowała za oceanem ten turniej, to o ile nie wypracowano by jakiegoś porozumienia, nie mogłaby ona pokazywać walk Łomaczenki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 27-12-2017 16:08:26 
Jesli Wasyl się deklaruje na wzięcie udziału to inni mistrzowie ominą WBSS szerokim łukiem
 Autor komentarza: marcinm
Data: 27-12-2017 16:28:32 
zalezy jaka kasa bedzie na stole np. nie wierze w WBSS w polsredniej, polciezkiej czy sredniej bo tam musialyby isc olbrzymie pieniadze. w lekkich wagach lub w junior sredniej jest to mozliwe (chociaz w tej drugiej tez watpie).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.