JOSHUA: ZASTANAWIAM SIĘ, SKĄD U PARKERA TAKA PEWNOŚĆ SIEBIE

Coraz bliżej zakontraktowania jest unifikacyjna potyczka w kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) a Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Pięściarz z Nowej Zelandii ostatnio w mediach bez skrupułów zapowiadał, że jeżeli walka zostanie dograna, to znokautuje faworyzowanego Brytyjczyka. A ten zastanawia się, na jakiej to wszystko podstawie.

Do walki Joshua-Parker ma dojść na przełomie marca i kwietnia. Według brytyjskich mediów ostatecznie podział zysków za ten pojedynek został ustalony w stosunku 65-35 na korzyść czempiona federacji WBA i IBF.

- Parker jest nieprzewidywalny, ale wiem, że mogę go pokonać. Myślę, że on poprzez wygadywanie tych różnych rzeczy próbuje złamać mnie mentalnie - uważa Joshua.

- Muszę się mu bliżej przyjrzeć. Zastanawiam się, na czym on opiera tę swoją pewność siebie. Nie jest w stanie załamać mnie fizycznie, więc próbuje to zrobić psychicznie. Będę musiał zachować spokój i nie angażować się w żadne śmieciowe gadki - dodał Brytyjczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 26-12-2017 21:01:20 
też nie wiem na jakiej podstawie Parker tak mówi, nie wiem czy Parker wygrałby jakąkolwiek następną obrone ze średniakiem a on gada takie rzeczy przed walką z większym lepszym i silniejszym od siebie
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 26-12-2017 21:06:43 
Pobiles pobitego walkę wczesniej 41 letniego Władimira Kliczke. Na rozkładzie poza nim nie masz wcale lepszych pięściarzy niż Alabama. Martin? Takam? Molina? Breazele? Z czym oni są niby lepsi od Malika Scotta,Areoli,Szpilki,Molina tez od niego dostal czy np Stivern? Wychodzi na to, ze i Parker nie miał gorszych rywali...Dimitrienko,Takam,Ruiz Jr, czy młody Fury. Byłbym ostrożny w takim spuszczaniu się nad osoba Antka bo jak dalej mu będą mówić jaki jest niezniszczalny to jego historia potoczy się jak historia Tysona i wieku innych...
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-12-2017 21:16:41 
Ja uważam Josepha Parkera za pięściarza niedocenianego. Nie będę zdziwiony gdyby pojedynek Parker vs Joshua wygrał zawodnik z Nowej Zelandii, chociaż faworytem tego starcia jest oczywiście AJ. Na pewno Parker ma szybsze ręce, szybsze nogi niż AJ, lepiej porusza się, jest lepiej skoordynowany niż Joshua, ale czy to wystarczające atuty by wygrać z zawodnikiem większym i dużo silniejszym, tego nie jestem pewny. Ja cieszę się, że do tej walki może już dojść na wiosnę 2018 roku. Szacunek z mojej strony dla AJ, że nie unika wyzwań.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 26-12-2017 21:17:48 
Tylko Antek te walki wygrywał zdecydowanie w dobrym stylu i przez KO, o ile Dzikus ma szanse o tyle na Parkerze to będzie egzekucja
 Autor komentarza: lewis
Data: 26-12-2017 21:18:32 
Wilder wygra,z Parkerem roznie moze byc.
Jest recepta na Antosia,wymeczyc go i bum.....
 Autor komentarza: Tomszczon
Data: 26-12-2017 21:40:21 
Wszyscy widzieli walkę Parker-Fury,teraz wyobraźcie sobie że zamiast Furego rywalem jest Joshua,pomyślce o tym.
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 26-12-2017 21:57:41 
Myślę i co?
 Autor komentarza: rocky86
Data: 26-12-2017 22:25:15 
Parker może sie postawic, to twardy ambitny, młody zawodnik, który tanio skóry nie sprzeda, ale przegra. Nie ma atutów które pozwoliłyby mu pokonac AJ. Jest mniejszy, zdecydoowanie słabszy fizycznie (wystraczy spojrzeć na to jak Takam przestawiał w ringu Józka i jak AJ przestwiał Takama), do tego znacznie mniejszy zasięg ramion i ciosu nie ma zabójczego. Stylowo Parker będzie leżeć AJ, jeden i drugi lubia poboksowac, jeden i drugi walcza zrywami i wchodzą w wymian, żaden nie jest biegaczem, więc szukac sie w ringu nie będą. Parker będzie musiał skracać dystans, bo AJ nie wyboksuje walcząc zza jaba, a w półdystansie będzie mieć zawodnika większego, silniejszego, mocniej bijącego i do tego bardziej wszechstronnego w insight fight.
Nie wiem, czy Joshua skończy go przed czasem, ale z całą pewnością to Brytol wygra, moim zdaniem po fajnej, efektownej walce. Moim zdaniem zdecydowanie bardziej efektownej niż potencjalne starcie z Wilderem.

@Tomszczon

Jakoś nie wyobrażam sobie Joshua'y przez 12 rund na wstecznym biegu machającego jabem macantem, do tego głównie molestującym powietrze. Przecież to zupełnie inni zawodnicy.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 26-12-2017 22:41:24 
Autor komentarza: Raaadziu
"Martin? Takam? Molina? Breazele? Z czym oni są niby lepsi od Malika Scotta,Areoli,Szpilki,Molina tez od niego dostal czy np Stivern?"Sztywny misza, Konkret, Władziu,
Zatruł się mój kumpel - Radziu.
 Autor komentarza: gluton
Data: 26-12-2017 22:42:05 
Mityczna siła AJ to nie takie niewiadomo co.
Parker ma szanse. Umie czuć dystans i ma twardy łeb. Takam pokazał że można będac mniejszym wygrywać z AJ.
Kontry, lewy krzyżowy luka nad lewą ręką...
Cios Parkera też waży i co jak AJ zbierze na brodę?
Nie padnie??
A Parker szybki jest i większy od Takama.
Parker wierzy w zwycięstwo...
Ma duże szanse.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 26-12-2017 22:45:53 
Ghostbuster
Lepsze nogi? Lepiej skoordynowany? Chyba w święta wypiłeś I ci się coś pokreciło... W walce z Furym, Parker się o własne nogi przewracał. Joshua nie jest Alim, ale nogi to ma lepsze od Parkera, zresztą będąc większym zawodnikiem fizycznie; i to sporo, to Parker musi polegać na nogach dużo bardziej. AJ vs Parker to świetna walka, top HW, choć Parker to taki przypadkowy, lucky champ.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 26-12-2017 22:50:28 
Po mojemu Parker ma lepsza szczeke niz Joshua i to tyle.Moze to pozwoli przetrwac mu 12 rund
Parker lubi wywierac pressing,ale z Joshua,ktory jest wiekszy,silniejszy i mocniej bije bedzie musial walczyc na wstecznym
Walka z Ruizem Jr.pokazala ze srednio sobie radzi w takiej sytuacji.Podobnie bylo w pojedynku z Takamem.W rundach w ktorych Kamerunczyk szedl do przodu,Joseph zazwyczaj je przegrywal
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 26-12-2017 22:51:44 
"Skad u Parkera taka pewnosc siebie"

Z nikad. To samo u Wildera - z nikad. W zyciu z nikim powaznym jeszcze nie wygral. Klapia mordami w polowie ze strachu, w polowie zeby nakrecac marketing. Jeden i drugi wie ze po zwyciestwo do Londynu raczej nie jedzie...

 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 26-12-2017 22:55:48 
wojtyla85

Ja nie chcę się kłócić, bo jestem już zmęczony. Może mamy różne definicje odnośnie pracy nóg. Może i Parker potykał się o własne nogi w walce z Hughim Fury, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że Hughie Fury ma prawdopodobnie najlepszą pracę nóg w całej wadze ciężkiej i na jego tle rzeczywiście Parker mógł wyglądać na zawodnika o słabych nogach. Koordynacja? Wystarczy obejrzeć jakąkolwiek pojedynczą rundę z walk Parkera i zobaczyć jedną jakąkolwiek rundę z walki AJ by te różnice zobaczyć. Tu nie trzeba być żadnym ekspertem. Popatrz jak balansuje tułowiem Parker a jak AJ. AJ jest bardziej usztywniony, wyprostowany. Podejrzewam, że przy jego warunkach fizycznych i sile to Joshua nie musi dbać o detale, ale w walce z Parkerem te niedociągnięcia mogą już mieć znaczenie.
 Autor komentarza: lewis
Data: 26-12-2017 22:56:39 
Skad u Joshuy taka pewnosc siebie?
odbijam pileczke.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-12-2017 22:57:43 
Parker wytrzyma pełny dystans z Joshuą, ale przegra wyraźnie, coś koło 10-2 w rundach. Mam nadzieję że nie będzie angielskiego przerwania. Sensacji także nie widzę w tej walce, choć tak naprawdę nie mam nic do Parkera. Szanuję go bardziej niż Wildera.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 26-12-2017 23:01:20 
andrewsky
Dzięki. Wspomniałeś o bardzo ważnym fakcie. Mianowicie, Parker będzie musiał walczyć czyjąś walkę. Out of comfort zone. Nikt tego nie lubi. Zwyczajnie nie może sobie pozwolić na boksowanie w swoim normalnym stylu. Zaliczy szybkie KO, ewentualnie będzie miał szansę na lucky punch. Takam niejako pokazał jak mądrze boksować z angkikiem, ale z drugiej strony nie zagroził mu ani na sekundę. Czy Parkera stać na diametralną zmianę stylu?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 26-12-2017 23:01:42 
O ile Wilderowi dzięki jego atutom dawałbym 25-30% na zwycięstwo (warunki, szybkość, mocny cios, nieprzewidywalność pewna) o tyle Parkerowi więcej niż 20% szans nie daje. Nie widzę atutów którymi mógłby wygrać te starcie. Joshua jest większy, silniejszy, mocniej bije. Techniki też gorszej nie ma a w półdystansie to już w ogóle. Siłą rażenia złamie Parkera. Być może zawodnik z Nowej Zelandii ma lepszą szczękę choć był już zamraczany między innymi przez Takama który wyraźnej krzywdy AJ-owi nie zrobił więc to też wątpliwa sprawa. Kondycyjnie ma znacznie gorsze problemy (a raczej miewał) niż AJ u którego bardziej chodziło o przyjęcie ciosów.
Nie wiem więc czym mógłby pokonać mądrze i dobrze przygotowanego AJ-a. Może jak ten by się znów pomylił i wystrzelał na nim myśląc że go zranił a okaże się że Parker może przyjąć jak kosmita??
...
Dla mnie AJ zdobędzie ten pasek i bardzo możliwe że o ile Takama nie przełamał tak czysto (choć miał na to szanse) to Parker nie wytrwa dystansu chyba. A jak wytrwa to przypłaci to zdrowiem facet.

"Takam pokazał że można będac mniejszym wygrywać z AJ"

Gluton nie rób z siebie durnia... Zlituj się. Carlos wytrwał dużo i radził sobie lepiej niż można by zakładać ale on nie ugrał więcej niż 1 rundy w tej walce a i w tej jednej której mu się przypisuje trafił chyba 2 x mniej ciosów. Litości więc z takimi tekstami.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 26-12-2017 23:06:37 
Ghostbuster nie ma pojęcia o czym pisze. Wybrał sobie taktykę na pisanie o pracy nóg i tak nas tu zasypuje tekstami że AJ-a by pokonał Hughie Fury czy Lucas Browne bo mają piękną pracę nóg a Angol jest sztywny. Kit że ten sztywny AJ pokonał Władka Kliczko który miał pracę nóg zajebistą (oczywiście przewidywał że będzie odwrotnie) ale kto by tam docenił Joshuę i jego umiejętności dopóki nie zmierzy się on z Brownem. A nie zapomniałem. Lucasa będą unikać jak ognia xD
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-12-2017 23:18:56 
Co do pewności siebie Joshuy, to anglik jeszcze przed Władem był bardzo pewnym siebie zawodnikiem, co widzieliśmy przy pierwszej walce o pas z Martinem, czy pojedynkiem z Whytem. Moim zdaniem wygrana walka/bitwa z Kliczko dała ma taki zastrzyk pewności, że będzie nie ruszenia przez długi czas, nawet przy gadce Wildera, czy błaznowaniu Fury'ego.
Są zawodnicy gównoodporni, według mnie jest nim Anthony Joshua..
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 26-12-2017 23:28:07 
Ja lubie Parkera,to Moody,ambitny zawodnik,ktory lubi sie bic i cale czas sie rozwija.
Poprawil prace nog i tulowia.Ale nadal ma sporo luk w obronie.Cios ma przyzwoity,ale nie na tyle zeby zastopowac Joshua
Jab,szybki,celny,ale to nie jest lewy prosty zdolny rozbijac rywala
Naprawde nie potrafie sobie wyobrazic,ze Parker ktory nie potaril kontrolwac dystansu w walce z nizszym i wolnym na nogach Ruizem Jr.wyboksuje Joshue
Walka zapowiada sie ciekawie,bo Parker pomimo ze. nie jest puncherem,to ma czym przylozyc i jest na tyle twardy ze moze wejsc w wymiane z Joshua,ale ja mu nie daje zadnych szans na zwyciestwo
 Autor komentarza: matd
Data: 26-12-2017 23:37:33 
"Gluton nie rób z siebie durnia... Zlituj się. Carlos wytrwał dużo i radził sobie lepiej niż można by zakładać ale on nie ugrał więcej niż 1 rundy w tej walce a i w tej jednej której mu się przypisuje trafił chyba 2 x mniej ciosów. Litości więc z takimi tekstami."

Walka AJ z Takamem byla do jednej bramki..Przyznawanie przez wielu tej 7 rundy Calosowi,to chyba jest tylko i wylacznie przez wzglad na jego upor i wytrzyalosc - jako nagroda..Nawet sedziowie cos mu tam wyskrobali,pewnie,zeby nie bylo,ze za gospodarsko..Niesluszne takie obawy ;) AJ jak najbardziej wygral wszystkie rundy. Za to Takam z Parkerem dal walke leb w leb i jakby Carlos sie tak nie martwil o tlen i przycisnal ciutke bardziej,to albo by wykonczyl Josepha,albo dzis bysmy mowili o wałku... Reasumujac;pisząc,ze: ""Takam pokazał że można będac mniejszym wygrywać z AJ"
To trzeba byc albo prowokatorem,albo kompletnym laikiem.
 Autor komentarza: lewis
Data: 26-12-2017 23:39:07 
W/g mnie Carlos wygrywal z Joshua
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 26-12-2017 23:44:57 
Up
NO bo jesteś prowokatorem xD
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 27-12-2017 00:28:11 
Takam pokonal parkera, walka rowna ale bez problemu mozna wiecej rund dac takamowi ktory w tej wlace nie byl tak bojowy z aj gdzie bylo do jednej bramki.
Zrobil by to pewnie breazeale
Wlad w tej formie? I parkera i tysona jednej nocy
White dalby ciezka walke moze i molina
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 27-12-2017 01:37:52 
Jest zasada, że dobry duży bokser pokona dobrego małego. Z tym, że Parker wcale nie jest taki dobry, a AJ jest
 Autor komentarza: Mike555
Data: 27-12-2017 08:35:02 
Oby Parker zaskoczył wszystkich znawców, którzy twierdzą, że to przypadkowy mistrz. Może i nie wygra, ale niech zaskoczy. Szpilka też z Kownackim miał wygrać. Wiem, że to cienkie porównanie, ale za odwagę należy mu się. Nie unika wyzwań. Argumenty na wygraną też jakieś ma.
 Autor komentarza: Boss78
Data: 27-12-2017 09:27:49 
Niewidze jakos atutow Parkera w walce z Antkiem..to wlasnie wymazony rywal dla Antka..stateczny lubiacy isc na wymiane i bez bomby..jedyne wyjscie dla Parkera to zameczyc przeciwnika a to co prawda jest mozliwe
 Autor komentarza: Tomszczon
Data: 27-12-2017 10:12:44 
Rocky86
Chyba źle mnie zrozumiałeś,chodziło mi o to że jeżeli Parker nie mógł zrobić krzywdy Furyemu to tym bardziej z dużo potężniejszym Joshuą nie będzie w stanie, bez dwóch zdań anglik faworytem.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 27-12-2017 10:32:27 
Parker jest średnim mistrzem, ale jest dokładnie w miejscu w którym powinien być; za AJ i Wilderem, pewnie jacyś zawodnicy mają szanse go pokonać, ale on również i ich więc jako, że ma Pan jest rankingowo 3, a boksersko
btw, kur** widzieliscie ranking wb? tony bellew 5 w hw:) wogole kto ukladal aktualny ranking wbc? niewidomy?
1Dillian Whyte do przelkniecia 6 zwyciestw pod rzad mocny promo
2Dominic Breazeale no niech bedzie, 2 wygrane gdzies tam w czolowce chodzi
3Luis Ortiz spoko same wygrane, zairowania i zaraz dostanie walke
4Andy Ruiz rok temu przegral walke o pas z parkerem, nie walczył a tu 4?!
5Tony Bellew HEH
6Johann Duhaupas no gdzies tam się obija o 15
7Charles Martin po stracie pasa 2 bumów i już 7?
8Oscar Rivas spoko, sbudowany rekord na nikim
9Agit Kabayel pasek ebu dal wejsciowke mimo marnej walki z past DCh
10Carlos Takam dopiero co przegral z AJ
11Lucas Browne wraca po zawieszeniu i od razu w 15?
12Dereck Chisora przegral z udawanym niemcem
13Adam Kownacki pokonal nei notowanego spzilke
14Bermane Stiverne dostal co dopiero ko i się utrzymal?
15Hughie Fury przegral walke o pas
16Kyotaro Fujimoto heh gosc z nikad caly czas w 15-20 sie chwyta, dobre
17Mariusz Wach no przegral z millerem, gdzie on w wbc?!
18Alexander Dimitrenko bum
19Amir Mansour no contest
20Trevor Bryan kto to?
 Autor komentarza: XaXa
Data: 28-12-2017 04:44:05 
Od dlugiego czasu przegladam wpisy dotyczace wagi ciezkiej (tylko ta mnie interesuje) i pomijajac ze wszyscy nawzajem obrzucaja sie blotem to tak sie zastanawiam o czym wiekszosc z Was pisze. W zwiazku z tym pozwole sobie napisac kilka slow od siebie i choc nie uwazam siebie za eksperta, to w mojej skromnej ocenie obecna sytuacja wyglada nastepujaco
1. Wilder
2. Joshua
duuuza dziura
3. Parker, Povietkin, Ortiz, Pulev i byc moze Furry
dziura
8. Dubois, Breazeale, Miller, White, Takam, Jennings, Wasington, Wach
przepasc

Co do WILDER to jak slysze okreslenia bawelna, bumobijca, wobec faceta, ktory w 40 walkach ma 39 KO to zastanawiam sie kim sa ludzie, ktorzy tak pisza. Rownie dziwaczny jest zarzut, ze ucieka przed walka (jakby to jego wina bylo to, ze Povietkina i Ortiza przylapano na niedozwolonych srodkach), albo stwierdzenia, ze byl obijany czy podlaczany (a ja sie pytam przez kogo ??? przez Szpilke, Washingtona ???) Wolne zarty, zaden z nich mu nic nie zrobil a skonczylo sie jak zawsze czyli KO. Wilder ma po prostu bardzo specyficzny styl walki on sie "uczy przeciwnika" w trakcie walki cierpliwie czeka, a potem robi to co do niego nalezy. W mojej ocenie TO OBECNIE NR 1 I NIE WIDZE NIKOGO KTO BYLBY MU W STANIE ZAGROZIC, choc czekam na potwierdzenie podczas walki z Ortizem (jezeli nie pokona go przez KO to zmienie ocene). Wilder ma najwieksza sile ciosu, jest najbardziej dynamiczny i zwinny, ma najlepsza kondycje i wbrew temu co mowicie prawdopodbnie jest rownie odporny na ciosy jak Wach (wystarczy spojrzec na jego ogromna glowe). Poza tym niewazne ze nie ma techniki i ma dziury, ale "ma to cos" czego nie ma 99% bokserow, naturalny dryg do boksu - czesto go okreslacie mianem "Dzikus" i to wlasnie to.


WILDER - JOSHUA na ten moment 99/100 dla Wildera i doprawdy nie widze mozliwosci aby Antoni pokonal Dzikiego. Jest na niego za wolny, brak mu kondycji (sam padnie pod wlasnymi ciosami), talentu (walczy jak robot). Jedyny atut to ogromne serce do walki i potezna szyja, ale to za malo na Wildera. Jak Wilder trafi go jak Kliczko to juz nie odpusci i Antka wyniosa z ringu. Na miejscu Wildera rzucilbym propozycje 50%/50% (w mojej ocenie uzasadniona) albo 60% dla zwyciezcy a 40% dla przegranego i niech Hearn i Antek maja zgryza.
Pomijam to, ze gdyby nie przerwano walki z Takamem to pojedynek skonczylby sie na punkty, albo nie daj boze mega sensacja, jakby Antkowi zabraklo tlenu.

FURY - przepraszam, ale kto to jest ??? ten olbrzymi tlusty pyskacz ktory nikogo nie poknal (przypadkowego zwyciestwa z Kliczka nie licze) i ktorego Cunningham poslal na deski. Wolne zarty. Moze z Antkiem by wypunktowal, ale z Dzikim to lezy na deskach i nie wie co sie z nim dzieje.

To tyle ode mnie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.