OFICJALNIE: USYK-BRIEDIS 27 STYCZNIA W RYDZE

Walka półfinałowa w turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO) a Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO) odbędzie się 27 stycznia w Rydze - ogłosili w środę organizatorzy.

W stawce tej potyczki znajdą się pasy WBC i WBO, należące odpowiednio do Łotysza i Ukraińca. - To największa walka unifikacyjna w tej wadze od wielu, wielu lat - mówi promotor Kalle Sauerland.

Briedis będzie mógł liczyć w Rydze na głośny doping rodaków, którzy wspierali go już podczas wrześniowego ćwierćfinału z Mike'em Perezem, także rozegranego w stolicy Łotwy. Jego rywal podkreśla jednak, że boksowanie na wyjeździe bynajmniej mu nie przeszkadza.

- Nie dbam o to, gdzie walczę. W Rydze będzie 10 tys. kibiców, to świetna wiadomość. Fani mogą się spodziewać pięknej i interesującej batalii z udziałem dwóch mistrzów świata - oznajmił.

- Miałem przeczucie, że turniej WBSS może wrócić do Rygi, a to z powodu niesamowitej atmosfery, jaka panowała w ćwierćfinale z Perezem. Bardzo się cieszę z tego, jak to się potoczyło. Jestem wdzięczny łotewskim kibicom za ich gorący doping i oddanie, to dzięki nim to wszystko jest możliwe. Teraz pozostaje przygotować się na Usyka i dać świetne show - stwierdził z kolei Briedis.

Wkrótce obaj pięściarze spotkają się konferencji prasowej. Sprzedaż biletów na styczniowe zawody ruszy w przyszłym tygodniu.

W drugim półfinale WBSS rękawice skrzyżują Murat Gasijew (25-0, 18 KO) i Yunier Dorticos (22-0, 21 KO). Walka odbędzie się 3 lutego w Soczi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-12-2017 13:44:00 
Szkoda Breidisa, ale cóż poradzić, pomimo iż to świetny pięściarz, jego los w tym wypadku jest

przesądzony, oczywiście istnieje jakiś procent, że Usyk złapie kontuzje podczas pojedynku

albo się zagapi patrząc na ringowe dziewczyny, niemniej jest on tak znikomy, że niemal niemożliwy.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 06-12-2017 13:56:18 
Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki jest prowadzony Usyk. Walczy na wyjazdach, z najgroźniejszymi przeciwnikami, nikogo nie unika. W swojej 15 walce na zawodowstwie, z duza doza prawdopodobienstwa bedzie posiadal 3 pasy. Pozniej chcialbym zobaczyc go dla formalnosci w walce z Lebioda, lub jesli ten go będzie unikał, to niech idzie do HW. Jeśli do tego czasu AJ nie będzie miał wszystkich pasów, to ma spore szanse żeby zostać mistrzem świata HW. Ż Parkerem jak dla mnie, byłby faworytem.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 06-12-2017 15:11:41 
Usyk to terminator, dopiero w ciężkiej zostanie zatrzymany.
Briedisa nie można skreślać, zrobił ogromne postępy, mocno bije i jest całkiem szybki, ale raczej zostanie ograny. Usyk nie lubi ryzykować z pięściarzami, którzy mają realne szanse go ustrzelić i pewnie zaboksuje tak jak z Głowackim - asekuracyjnie.
Chociaż od zdobycia pasa chyba do nikogo w ringu nie czuł jeszcze takiego respektu jak do Główki i ostatnio lubi wbijać w wymiany i sie pobić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.