KONSULTACJE W GRUDZIĄDZU NA '5 z PLUSEM'

Przez trzy dni na obiektach MKS 'Start' Grudziądz przebywali w ramach konsultacji szkoleniowej zawodniczki i zawodnicy kadr wojewódzkich z okręgów: wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Obszerna fotorelacja w rozwinięciu.

Konsultacje szkoleniowe w Grudziądzu

Przez trzy dni na obiektach MKS 'Start' Grudziądz przebywali w ramach konsultacji szkoleniowej zawodniczki i zawodnicy kadr wojewódzkich z okręgów: wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Pod okiem trenerów w osobach Katarzyna Czuba-Wrońska, Tomasz Dylak, Piotr Ławiński, Kamil Goiński, Mariusz Koperski, Remigiusz Gajewski, Krzysztof Górecki, Marcin Stankiewicz młodzi sportowcy pogłębiali wiedzę z zakresu taktyki i techniki bokserskiej.

Zdaniem Wiceprezesa ds. Wyszkolenia PZB, pana Marcina Stankiewicza, technika i taktyka są podstawowymi elementami walki bokserskiej. Współzależność między ilością opanowanych elementów techniki i taktyką jest taka, że im bogatszym zestawem techniki będzie zawodnik dysponował, tym większe będą jego możliwości taktyczne. Treningi techniczno-taktyczne składają się z dwóch części. W pierwszej są walki sparingowe z analizą poszczególnych fragmentów, w drugiej ćwiczenia na przyborach, ze skakanką i w walce z cieniem. Należy dodać, że w ramach tych ćwiczeń zawodnicy stoczyli przez dwa dni ponad 40 pojedynków sparingowych, w tym miejscu należy podziękować sędziemu K-P OZB Grudziądz, panu Arturowi Chlewińskiemu, który w pierwszym dniu sparingów przebywał w ringu ponad 4 godziny, bez jakiejkolwiek przerwy.

Zdaniem wszystkich szkoleniowców takie konsultacje są niezbędne, jest to bardzo dobry kierunek do wzrostu umiejętności młodych zawodników, a tym samym podniesienia poziomu boksu młodzieżowego, a w przyszłości seniorskiego.

 

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.