ALVAREZ ZNOWU USTĄPI, STEVENSON ZNAJDZIE INNEGO RYWALA

Wygląda na to, że obowiązkowy pretendent Eleider Alvarez (23-0, 11 KO) ponownie ustąpi, a mistrz WBC w wadze półciężkiej Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) zmierzy się z innym rywalem - być może z Badou Jackiem (22-1-2, 13 KO).

Alvarez ma status challengera od listopada 2015 roku, jednak wciąż nie doczekał się mistrzowskiej szansy. Teraz znowu przejdzie mu ona koło nosa, dostanie natomiast w zamian dobrą ofertę finansową, która powinna go zabezpieczyć na przyszłość. W ramach rekompensaty grupa GYM zaoferowała mu kontrakt na kilka walk, a za każdą ma dostawać sześciocyfrową sumę. W umowie tej zawarto też potyczkę ze Stevensonem, tyle że w późniejszym terminie.

- Eleider mógł zmusić Adonisa do walki, ale pieniądze, jakie mu proponowano, były minimalne. Ciągle słyszymy wymówkę, że telewizja Showtime nie jest zainteresowana Alvarezem. Dla nas ważne jest to, aby Eleider miał dość pieniędzy, by wykarmić rodzinę. Poza tym dostałem potwierdzenie od WBC, że jeśli nie otrzyma szansy walki o tytuł, może on zostać mistrzowi automatycznie odebrany - powiedział Stephane Lepine, menedżer mieszkającego w Kanadzie Kolumbijczyka.

- Dostajemy w zamian luksus dobrania sobie przeciwnika. Istotne jest dla nas, aby był to zawodnik znany, w innym razie Showtime nie przeprowadzi transmisji, a nie chcemy słyszeć, że Showtime nie jest zainteresowane. Przykre jest to, że Eleider nie koncentruje się teraz na swojej karierze, bo niepokoją go wszystkie wydarzenia rozgrywające się wokół niego. Mam nadzieję, że kontrakt w kieszeni sprawi, że będzie miał spokój umysłu i w stu procentach poświęci się pięściarstwu - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: astarte
Data: 02-12-2017 11:35:27 
cyrk.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-12-2017 11:53:20 
chujowych managerów ma po prostu.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-12-2017 12:20:24 
To co ta federacja robi w wagach cruiser i HW to jest czysta gangsterka.

Alvarez dostaje co jakiś czas "rekompensatę" od Stevensona z racji tego samego manadżera, a ten sobie walczy z kim chce. Jeden szczęśliwy z kasą, drugi z bezpiecznymi rywalami. Reszta ludzi w rankingu federacji moze się pocałować w doopę.
W HW mamy to samo z Wilderem. Do niedawna Wieczny pretendent Stiverne, a w razie awansu zbyt wysoko kogoś potencjalnie groźnego dla Windmilla, wkracza VADA.
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 02-12-2017 12:42:35 
Tak czy siak Adonis to top 1 wagi półciężkiej, efektowwnie nokautuje, ma świetne warunki - prawie 2 metry rozstaw ramion, ma petarde w łapie, moim zdaniem jest niedoceniany i stawiam go faworytem w starciu z kovalewem
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 02-12-2017 14:02:08 
Stevenson będzie jak Michalczewski. Nie wychyli nosa poza Kanadę, a na walki z topem nie będzie chętny. W historii złotymi zgłoskami się nie zapisze ;) Fonfara razy dwa, Suchocki, Bika, Karpency - śmiech na sali. Jego największy skalp to wrak Dawsona i taka jest prawda.
 Autor komentarza: matd
Data: 02-12-2017 14:49:07 
Stevenson to obrzydliwy mist.. posiadacz pasa.. TV nie chce? No to sa skonczonymi idiotami i blokadą dla kibicow..To jest skandal,zeby mlody,swietny,czolowy,widowiskowy pretendent tj Alvarez dostawal od prawie dwoch lat odstepne,zeby pseudo miszczu mogl toczyc walki z takimi tuzami jak Suchotsky czy nikomu niepotrzebny rewaznz z Fonfarą..Mafia normalnie,czasami niedobrze mi sie robi jak pomysle,ze jestem kibicem w tym syfie/bagnie,ktore robią tu biznesmeni (promotorzy,TV,federacje itd.)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.