UNIFIKACJA PARKER vs JOSHUA? 'JESTEŚMY W POŁOWIE DROGI'

David Higgins zdradził w rozmowie z mediami, że gdy Eddie Hearn ściągał do Anglii ówczesnego mistrza IBF - Charlesa Martina, płacił mu łącznie w granicach pięciu milionów dolarów. Teraz złożył propozycję ściągnięcia Josepha Parkera (24-0, 18 KO), ale mistrzowi WBO wagi ciężkiej płaciłby znacznie mniej. - To nawet nie była połowa tamtej kwoty dla Martina - wścieka się promotor Nowozelandczyka.

Promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) próbuje doprowadzić do pełnej unifikacji królewskiej kategorii. Anglik jest póki co w posiadaniu tytułów WBA i IBF. Lecz żeby sprowadzić championa World Boxing Organization do siebie, Hearn będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni.

- Z pewnością pierwsza oferta była niezadowalająca, lecz druga strona ponowi ją i muszę przyznać, że jesteśmy gdzieś w połowie negocjacji. Oba obozy bardzo chcą doprowadzić do tego pojedynku, jednak wiemy jaka jest stawka i oczekujemy uczciwego wynagrodzenia. Hearn to prawdziwy profesjonalista, ale negocjuje się z nim bardzo trudno. Obaj zresztą potrafimy postawić na swoim. Joseph ciężko pracował na swoją pozycję przez te kilka lat, a wyprawa do Anglii to ryzykowna walka, chcemy więc tego, co nam się należy. Unifikacja nie zdarza się przecież częściej niż dwa razy na dekadę. Jeśli się nie uda, zawalczymy z Wilderem, lecz Parkerowi zależy naprawdę mocno na tym, by skrzyżować rękawice właśnie z Joshuą - dodał szef stajni Duco Events.

Atmosferę wokół negocjacji podgrzał nieoczekiwanie Michael Buffer, najsławniejszy w świecie boksu anonser ringowy.

FURY: PARKER ZNOKAUTUJE JOSHUĘ >>>

- To dużo lepsza walka, niż większości się wydaje. Według mnie Parker jest niedocenianym zawodnikiem. Potrafi mocno uderzyć, a przecież wszystkim nam zależy na tym, by wyłonić zunifikowanego mistrza - stwierdził Buffer.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap2
Data: 16-11-2017 09:02:53 
Ma pasek i chce go sprzedać najdrożej i ma rację.Ale to słaby bokser mimo to powinien przytulić powyżej 5 baniek.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 16-11-2017 09:27:34 
Wszystko Ok ale Martin przyjeżdżał z pasem do młodego i głodnego wilczka bez żadnego tytułu czy wielkich zwycięstw na koncie. Obecnie AJ ma dwa pasy, i Kliczke na rozkładzie wiec pomimo dużego ryzyka stawka jest tez dużo większa dla Parkera
 Autor komentarza: arpxp
Data: 16-11-2017 09:46:49 
Nie wiadomo tak naprawdę, ile zarobił Martin. To wszystko jest w przybliżeniu, ale nieistotne. Co jest istotne to fakt, że gdyby nie Hearn to prawdopodobnie nie byłoby żadnej unifikacji. Kto wyłożyłby po 6-8 baniek na walkę Wilder vs Parker? Jak jeden i drugi zarabiają ok 1 mln za swoje występy.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-11-2017 10:11:18 
arpxp

To słowa Hearna przed walką Joshua - Martin z tego portalu.

"To mnie kosztowało ponad trzy i pół miliona dolarów" - przyznał szef stajni Matchroom

Nie wiadomo tylko czy to gaża dla obydwu, czy za samo ściągnięcie Charlesa.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 16-11-2017 11:25:48 
MLJ

Wiem, ale na wiki piszą że Martin dostał ok 6 mln funtów (co jest jakby nie patrzeć "ponad 3,5 miliona dolarów"). Jednak nie chce mi się w taką kwotę wierzyć. W każdym razie są to i tak pieniądze, o których Wilder czy Parker mogą jedynie pomarzyć.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 17-11-2017 00:35:55 
unifikacja nei zdarza sie czesciej niz 1 na dekade?! nIe zdarzal sie tylko w tej dekadzie bo pasy mieli bracia

a teraz sie nei zdarza bo jedna strona chce tylko sprzedac pas za kase ktora jej sie nei nalezy.
Hearn daje 5? malo? normalnei parker musial by walczyc na to z 6-7 walk a wilder 3-4-5
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.