PUCHARY Z RĄK PREZYDENTA NA TURNIEJU - WŁOCŁAWEK 2017

Któż inny jak nie prezydent, mógł wręczać nagrody na Turnieju o Puchar Prezydenta Włocławka, który odbył się w miniony weekend - właśnie we Włocławku. Wyniki walk w rozwinięciu.

Włocławek. Turniej o puchar prezydenta Włocławka. Klubowo najwięcej zwycięstw odniósł Champion Włocławek (5), za nim uplasowali się pięściarze Włókiennika Łódź i miejscowego Startu – po 4.

Jednodniowa impreza miała charakter ogólnopolski i wzięło w niej udział 38 młodych pięściarzy. - To kontynuacja wcześniejszych turniejów, z początku lat dwutysięcznych, o puchar prezydenta naszego miasta – powiedział Wiesław Zawadzki, jeden z organizatorów, jednocześnie wieloletni szkoleniowiec Startu Włocławek. - Z tym,że poprzednie turnieje mały rangę międzynarodową, a teraz krajową – dodał. - Pamiętam jak w jednym z nich startowało 19 zagranicznych ekip – wtrąca się do rozmowy Krzysztof Kowalski, ówczesny organizator międzynarodowych turniejów o puchar prezydenta Włocławka.

Znane postacie włocławskiego sportu

Na tegoroczny ogólnopolski turniej o puchar prezydenta Włocławka stawiło się kilku znanych pięściarzy i trenerów z tego miasta. W hali Mistrzów zmaganiom młodzieży przyglądał się: Jerzy Baraniecki - przez kilka lat sekundował włocławskim pięściarzom, później jako drugi trener kadry narodowej i zawodowej grupy Husaria w rozgrywkach World Series of Boxing. Przy ringu widzieliśmy też Jędrzeja Staneckiego, pięściarza Startu, następnie szkoleniowca tego klubu oraz Jerzego Makowskiego, jednego z najlepszych włocławskich pięściarzy lat 70. wagi półśredniej. A natychmiast po zakończonych walkach prezydent Włocławka Marek Wojtkowski nagradzał pięściarzy, wręczając pamiątkowe medale. Organizacja turnieju świetna, o czym świadczą opinie wielu obserwatorów. Oto jedna z nich: Włocławskim turniejem zajęli się ludzie, którzy doskonale znają tajniki boksu i dlatego z przyjemnością przyszedłem do hali Mistrzów – wyznał kibic Henryk Lenarski.

Inne spojrzenie sędziów

Od rywalizacji kobiet zabrzmiał pierwszy gong turnieju. Ciekawą walkę stoczyły w wadze półśredniej, juniorka Ringu Wolnego Toruń Kamila Goreńska z Karoliną Lewandowską (Start Włocławek). Początek potyczki należał do pięściarki z Włocławka, która zadała nieco więcej ciosów. W 1 odsłonie niespodziewanie Goreńska była przez sędziego ringowego liczona. W 2 rundzie włocławianka nadal panowała nad sytuacją, ale coraz częściej brakowało jej kondycji. W 3 starciu Goreńska zaatakowała śmielej i co rusz jej lewe, i prawe proste dochodziły do celu. Wypunktowano niejednogłośne zwycięstwo Karoliny Lewandowskiej. - Sędzia Łukasz Demel przyznał wygraną jednym punktem mojej zawodniczce, która jego zdaniem nie powinna być liczona. Tu arbiter ringowy Krzysztof Grzelak popełnił błąd – powiedział Czesław Dromowicz, trener torunianki.

Siedź na nim i... boksuj”

Kolejny dobry pojedynek (jak na poziom polskiego boksu olimpijskiego) rozegrali tym razem panowie. Kadeci z Włocławka i Inowrocławia - w wadze 63 kg Wiktor Hładko (Czampion Włocławek) z Łukaszem Trzaskomą (Cuiavia Inowrocław). Starcia rozpoczęły się w ospałym, monotonnym tempie. Jednak podopieczny trenera Roberta Osmólskiego - Wiktor Hładko lepiej wykorzystywał środek ringu i częściej punktował rywala lewym prostym. W 2 rundzie przyspieszył walkę i zepchnął przeciwnika do defensywy. A pokrzykiwania z narożnika sekundantów Cuiavii, Ryszarda Latanowicza i Krzysztofa Polatowskiego „Siedź na nim i... boksuj, boksuj” na niewiele się zdały. W 3 rundzie obaj zaczęli klinczować, było wiele przepychanek. Jednak włocławianin nie oddał inicjatywy do końca i wygrał zasłużenie jednogłośnie na punkty. W nieco cięższej kategorii wagowej, 66 kg uczestnik tegorocznych mistrzostw Europy kadetów, Michał Jarliński (Czampion Włocławek) zmierzył się ze słabszym fizycznie Danielem Piotrowskim (Potężnie Ciechocinek). Przez 3 starcia mający przewagę muskulatury pięściarz z Włocławka, ani przez moment nie czuł zagrożenia ze strony rywala. W dodatku miał jeszcze oparcie we własnych kibicach, którzy dopingowali „Michał, Michał...”.W ringu wyróżnili się również dwaj wychowankowie Tomasza Stolarza – Piotr Kowalczyk i Hubert Elsztajn (Włókiennik Łódź), a także wicemistrz Polski Adrian Spoździał (Start Włocławek).

Wybrano najlepszych...

Najlepszym pięściarzem turnieju wybrano Adriana Ślendaka (Start Włocławek). Podopieczny szkoleniowców: Henryka Kwiatkowskiego, Piotra Lewandowskiego i wspomnianego Wiesława Zawadzkiego już w 1 rundzie gładko rozprawił się z Tomaszem Banasiakiem (Potężnie Ciechocinek).

Najładniejszy pojedynek stoczyli: Michał Jarliński (Champion Włocławek) vs Daniel Piotrowski (Potężnie Ciechocinek).

Najlepszym zawodnikiem organizatorów, czyli Startu Włocławek został Kamil Ślendak.

- Kilka walk mogło się spodobać. Najlepszą rozegrali Jarliński z Trzaskomą – uważał Ryszard Latanowicz. Natomiast tak podsumował turniej trener Wiesław Zawadzki: Na ringu oglądaliśmy kilku kadrowiczów. Jednak w większości widzieliśmy pięściarzy, którym potrzeba jeszcze otrzaskania w ringu. Poziom pojedynków był średni. Wyróżniam Michała Jarlińskiego i Adriana Ślendaka.

Wyniki walk Turnieju o Puchar Prezydenta Włocławka (12.11.2017):

Kadetki

- waga 57 kg, Oliwia Klonowska (Gladiator Brodnica) vs Martyna Zaporska (Potężnie Ciechocinek) PKT 3:0

Juniorki

- waga 60 kg, Natalia Karkowska (Champion Włocławek) vs Joanna Wojciechowska (Start Grudziądz) PKT 3:0

- waga 69 kg, Karolina Lewandowska (Start Włocławek) vs Kamila Goreńska (Ring Wolny Toruń) PKT 2:1

Młodzik

waga 50 kg, Dorian Piesiakowski (Włókiennik Łódź) vs Kacper Śpiewak (Potężnie Ciechocinek) PKT 3:0

- waga 56 kg, Patryk Janiszewski (Włókiennik Łódź) vs Oskar Kuliński (Champion Włocławek) PKT 3:0

Kadet

- waga 60 kg, Jacek Żuchowski (Gladiator Brodnica) vs Marcin Miler (Start Grudziądz) PKT 3:0

- waga 63 kg, Wiktor Hładko (Champion Włocławek) vs Łukasz Trzaskoma (Cuiavia Inowrocław) PKT 3:0

- waga 66 kg, Krystian Szymański (Łokietek Brześć Kujawski) vs Konrad Kubik (Start Grudziądz) RSC3

- waga 66 kg, Michał Jarliński (Champion Włocławek) vs Daniel Piotrowski (Potężnie Ciechocinek) PKT 3:0

Junior

- waga kogucia, Piotr Kowalczyk (Włókiennik Łódź) vs Alex Sułkowski (Champion Włocławek) PKT 3:0

- w. lekka, Igor Kowalski (Champion Włocławek) vs Dawid Celmer (Ring Wolny Toruń) PKT 3:0

- w. półśrednia, Adrian Spoździał (Start Włocławek) vs Marcel Wańkowski (Champion Włocławek) PKT 3:0

- w. średnia, Hubert Elsztajn (Włókiennik Łódź) vs Hubert Zaporski (Potężnie Ciechocinek) PKT 2:1

- w. średnia, Jakub Dłużyński (Potężnie Ciechocinek) vs Patryk Jurkiewicz (MKS Grudziądz) PKT 2:1

- w. średnia, Stanisław Skorupski (Champion Włocławek) vs Adrian Murawski (PotężnieCiechocinek) PKT 3:0

- w. ciężka, Adrian Ślendak (Start Włocławek) vs Tomasz Banasiak (Potężnie Ciechocinek) RSC1

Młodzieżowiec

- w. półśrednia, Radosław Rosiński (Baruchowo) vs Kornel Kostrzewski (Start Włocławek) PKT 3:0

- w. ciężka, Jakub Szmajda (Potężnie Ciechocinek) vs Karol Pawelus (Włókiennik Łódź) RSC2.

- w. ciężka, Kamil Ślendak (Start Włocławek) vs Tomasz Spychalski (Cuiavia Inowrocław) PKT 3:0.   

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.