PARKER I JEGO PROMOTOR WYŚMIALI OFERTĘ WALKI Z JOSHUĄ

Negocjacje w sprawie walki Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) już trwają, ale niewykluczone, że zakończą się jeszcze na starcie. Obóz Nowozelandczyka jest bardzo niezadowolony z otrzymanej oferty.

Promotor David Higgins mówił niedawno, że jest gotowy zgodzić się na podział zysków 60-40 na rzecz Anglika. Z jego słów wynika jednak, że propozycja promującego AJ-a Eddie'ego Hearna była dużo niższa. Na tyle niska, że Higgins nie jest pewien, czy rzeczywiście stoi za nią szef Matchroom Boxing.

- Otrzymałem dziwnego maila z adresu Eddie'ego, ktoś musiał mu zhakować konto, bo ta oferta jest śmiesznie mała. To może być najbardziej znieważająca propozycja w dziejach boksu. Oczekiwanie 40% zysków jest rozsądne, w końcu to walka unifikacyjna. Powiedziałem Parkerowi o ofercie, tak samo jak ja zareagował śmiechem - oznajmił.

- Nie odpiszę, bo nie sądzę, aby to rzeczywiście była wiadomość od Eddie'ego Hearna. Ktoś musiał się włamać na jego konto, to z pewnością był jakiś przekręt. Zakładam, że Eddie szanuje boks, a Joshua nie chciałby w ten sposób obrazić Parkera - dodał.

Higgins nie wyjawił szczegółów oferty, ale Hearn mówił wcześniej, że zgodzi się co najwyżej na podział zysków 80-20.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rocky80Balboa
Data: 14-11-2017 11:20:14 
Niech wroci Fury i pokaze kto jest prawdziwym krolem. Waga ciezka jest aktualnie na miernym poziomie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-11-2017 11:28:57 
Biorąc pod uwagę ile kto zarabia za walki, ile kto posiada pasów, To Parker nie powinien dostać więcej niż 25-30 % z puli. Każda większa kwota to jest tylko i wyłącznie ukłon Hearna w stronę obozu Józka..
 Autor komentarza: Riddick
Data: 14-11-2017 11:33:14 
Fury to pokraka i paralityk. Ciężko patrzeć na jego wygibasy w dodatku nie ma ciosu co jest ewenementem przy takiej wadze więc jego walki są przeraźliwie nudne.
Fury z Kliczki dostały jednostrzalowe ko i z DW i AJ i każdym innym Kliczka nawet tym z Jenningsa. Taki Jennings nawet nic specjalnego niby a podejrzewam, że pokraka Furego rozjebal by jak gnoj po polu.
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 14-11-2017 11:59:03 
@MLJ
żaden ukłon. Parkerowi zależy tylko na tym, co ma. Joshua chce unifikacji, więc Hearn musi wyłożyć mega siano, jeśli chce pasa WBO. Hearn nie robi łaski, tylko jest w kiepskiej pozycji, bo Joshua generuje olbrzymie pieniądze, więc Parker z Wilderem będą żądali równie wysokich zarobków. Albo Hearn zgodzi się na 50/50 (z Wilderem) lub 60/40 (z Parkerem) albo nie będzie walk unifikacyjnych. Proste. No chyba, że pasy zmienią właścicieli. O ile w przypadku Parkera jest to możliwe, to w przypadku Wildera raczej nie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-11-2017 12:32:03 
Będą przepychanki, Parker jak sprzeda pas, to wcale go tak szybko nie musi odzyskać, dlatego chce utargować

ile księgowy da,wprawdzie jest młody,więc nie raz pewnie się do niego dopcha, co nie znaczy, że go zdobędzie,

a w jego wypadku tytuł to poważna karta przetargowa.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 14-11-2017 12:37:09 
Moim zdaniem podział zysków 40-60 nie byłby zły. Parker jest w całkiem komfortowej sytuacji w tych negocjacjach, bo jest mistrzem świata WBO, zdaje sobie sprawę z tego, że po walce najprawdopodobniej tym mistrzem już nie będzie, a co za tym idzie, każda jego następna walka będzie generowała mniejsze zyski. W dodatku Parker ma bardzo przyjemną sytuację w rankingu WBO: nr 1 - Fury, już pokonany, nr Hammer - nie robi wielkiego wrażenia, nr 3 - Tom Schwarz. Dopiero nr 4 - Breazeale, to wymagający rywal, ale w zasięgu Parkera. Jestem pewny, że Parker za śmieszne pieniądze do tej walki nie wyjdzie, i wcale się nie dziwie.
 Autor komentarza: Riddick
Data: 14-11-2017 14:10:39 
Baltazar to easy job dla Parkera jak dla mnie. Za wolny i za dziurawy. Nasz Izu też by Brazila znokautował gdyby do walki przystępował po pełnym obozie a nie połowie.
Następny w rankingu ograniczony Miller, pokrak Whyte- dopiero 6 aktualnie Povietkin mógłby być bardzo realnym zagrożeniem dla Parkera. I to pod warunkiem, że byłby to Povietkin z Takama czy Dohupy a nie z Dymitrenki czy Hucka. Ruski do obowiązkowego nie dopcha się zapewne wcześniej niż przed rokiem, a wtedy nie będzie już zagrożeniem dla Józka moim zdaniem.

Dalej w rankingu takie asy jak Fujimoto, Zhang, już odhaczony pokrak młodszy Fury, tragikomiczny Kabayel, dziadek Mansour, emerytowany Andy Ruiz Jr, czy Ortiz. Jedynie Takam z całej 15 wygląda jakoś w miarę realnie. Choć też, skoro Parker sprzed kilku lat dał radę go wymęczyć, to Parker za dwa- trzy lata zapewne go znokautuje.

W dwóch słowach Józek ma wręcz genialną pozycję w negocjacjach z Hearnem. Nawet i 60% mógłby zawołać, jeśli Matchroom zależy na pasie, on może ten pas luźno trzymać następne 5 lat. Albo i nawet jak taki Michalczewski :D Niemożliwe? Powinien wprawdzie szybko zmienić trenera, ale i tak z każdym rokiem będzie tylko lepszy przez najbliższe 4-8 lat, a już dwa lata temu dawał radę w naprawdę trudnych walkach.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 14-11-2017 15:01:27 
Furemu mimo ze go nie znosze nalezy sie 40 do 60 bo on sprzeda polowe hali i ppv. A Parker? 1 pas, sprzedaje malr hale, 0 ppb, malo znany, i ida na gotowe bo wszystko zalatwi hearn. 20% to i tak gruba kasa
 Autor komentarza: matd
Data: 14-11-2017 15:34:44 
Mam nadzieje,ze przeszarzuja.. W d#pach sie im poprzewracało.. 20/30% to w przypadku AJ bedzie pewnie cos +/- 7 milionow..Niech youtuberowy mistrz dalej walczy na galach transmitowanych w necie za pare groszy,a tylko czekac jak sie na kims wylozy i wtedy sami przyjda z jezykami wywalonymi do ziemi na żebry do Hearna. Parker nie wnosi nic wiecej jak tylko ten pasek federacyjny.. Stety/niestety jest to dzis bardzo duza karta przetargowa,ktora moze podbijac stawki w negocjacjach..Ale tez wszytko ma swoje granice. Jak teraz nie wezmą tych - powiedzmy - 30% to moze byc tak,ze wyladuja z tylkiem na lodzie.
 Autor komentarza: starycap2
Data: 14-11-2017 16:09:33 
Parker to ten ciamajda co z pajacem młodym ścigał się w ringu to klasa Kownackiego ale pasek ma i tanio nie puści i ma rację bo już nigdy nie odzyska.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 14-11-2017 17:01:00 
Jeżeli Hearn oferuje obozowi Parkera podział 80/20 to znaczy, że nie chce tej walki.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 14-11-2017 17:03:44 
Parker i Wilder dogadali się, żeby podwyższyć stawkę.

Eddie Hearn powinien powiedzieć wprost: czekam na wasze oferty, jeśli któraś da mojemu zawodnikowi tyle, ile ja oferuję wam, jesteśmy gotowi to przyjąć.

Jak Joshua nie będzie sam specjalnie zabiegał o walki z nimi, to przyjdą za rok na klęczkach po wypłatę, bo inaczej będą mogli lada dzień stracić pas i możliwość walki z Joshuą.
 Autor komentarza: Mgrinz
Data: 14-11-2017 18:21:25 
Nikt na kleczkach nie przyjdzie Parker ma blisko 1mln dolarow za kazda walke i pas WBO, aWilder 1,5 mln i WBC. Oni moga tak obijac cieniasow 3-4 razy w roku, kisic pas i powiekszac swoj status multimilionera. Im dluzej Joshua bedzie czekal tym wiecej straci czasu bo ani Wilder ani Parker sie nie ugna
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-11-2017 21:03:50 
Rafal skończ te swoje multimionerowskie wywody..
Prawda jest taka że przy AJ zarabiają ochłapy..
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 14-11-2017 23:03:17 
Eh ten Parker i Wilder. Zero ambicji sportowych. Chcieliby się tylko nachapac i ukrócić jak największy kawałek tortu. Przecież 20/30% w ich przypadkach to i tak strzał życia i kasa o jakiej mogą tylko marzyć i musza zbierać pare lat ze y tyle dostać. A przecież poza fantastyczna wypłata maja tez szanse pokonać obecny nr 1 i zunifikować pasy
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 14-11-2017 23:47:07 
Ja nie wierzę w to aby Eddie Hearn chciał walki AJ z Parkerem. Przecież gdyby AJ tego chciał to mógłby w 2018 roku spokojnie zunifikować pasy, np. najpierw na wiosnę Parker, a potem Wilder. To byłby idealny plan dla AJ na przyszły rok.
Moim zdaniem walka z Josephem Parkerem będzie dla AJ bardziej ryzykowna niż wielu kibicom to się wydaje i stąd Hearn rzucił tak śmieszną propozycję obozowi Parkera. Hearn nie chce tej walki. Może po cichu liczy, że ktoś inny Parkera pokona w międzyczasie.
 Autor komentarza: Mgrinz
Data: 15-11-2017 09:03:25 
Ciekaw jestem co zrobi Hearn jak ani Parker ani Wilder nie zejda z ceny. Joshua zostanie jednym z kilku mistrzow, mistrzem europejskim a nie swiata do tego zacznie brakowac sensownych rywali do duzej kasy :D Wilder i Parker sa multimilionerami, oni go nie potrzebuja, maja pasy, 1,5 mln $ za kazda latwa walke, maja wszystko
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.