KATIE TAYLOR MISTRZYNIĄ ŚWIATA

Znakomita Katie Taylor (7-0, 4 KO) już w siódmym zawodowym starcie sięgnęła po tytuł mistrzyni świata, pokonując na ringu w Cardiff twardą Anahi Esther Sanchez (17-3, 9 KO).

Irlandka już w pierwszej akcji mocno trafiła. Argentynka ruszyła do przodu, by odpowiedzieć, lecz pretendentka wykorzystując przewagę szybkości ładnie ją kontrowała z dystansu seriami trzech-czterech ciosów. W połowie drugiej rundy Taylor strzeliła kapitalnym lewym hakiem na wątrobę. Rywalka z grymasem bólu przyklęknęła i wyprostowała się dopiero na dziewięć. To było najdłuższe 50 sekund w jej życiu, ale jakoś udało się jej dotrwać do przerwy. Po niej Sanchez nieoczekiwanie dwukrotnie trafiła długim prawym, lecz w pewnym momencie zagapiła się, zainkasowała mocny prawy sierp na szczękę i aż ugięły się pod nią nogi. Ustała jednak i okazała się naprawdę twardą dziewczyną.

Taylor w czwartej rundzie trafiła ładnym lewym sierpowym, a piątej poprawiła dla odmiany dwukrotnie prawym i choć jej przewaga nie podlegała żadnej dyskusji, to obraz potyczki nieco bardziej się "spłaszczył". W siódmej odsłonie Irlandka wstrząsnęła przeciwniczką podwójnym prawym, ale nie była już tak świeża jak na początku i odpuściła, konsekwentnie boksując swoje. W ostatnich dwóch rundach ambitna Argentynka próbował ostrzej przycisnąć i przełamać Katie, lecz ta świetnie pracowała nogami i studziła jej zapał celnymi kontrami.

Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie wskazali na Taylor w identycznym stosunku - 99:90. Tym samym sięgnęła ona po tytuł mistrzyni świata wagi lekkiej federacji WBA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-10-2017 22:12:42 
Tak jak raczej nie przepadam za boksem kobiecym to tak Taylor zawsze chętnie obejrzę. Świetna zawodniczka..
 Autor komentarza: Furmi
Data: 28-10-2017 22:34:09 
Bardzo ładna walka, aczkolwiek w końcówce, w tych rundach 8-10, to nie była już ta sama kapitalna Katie. Mimo wszystko bardzo ładny dla oka pojedynek.
 Autor komentarza: Dworek34
Data: 28-10-2017 23:09:09 
Argentynka miło zaskoczyła, dobra walka z jej strony.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.