UCZMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Dwudniowe szkolenie teoretyczno/praktyczne - czy to podniesie z kolan werdykty sędziowskie? Na pewno wszelkiego rodzaju kursy oraz praktyka na sobotach bokserskich i coraz częstszych turniejach jest bardzo potrzebna. Przecież bezproblemowe sędziowanie na ostatnich Mistrzostwach Polski, można rzec zamieniło się w horror, gdy dotarliśmy do finałów, co świadczy o problemie pracy sędziego w sytuacji o duzym napięciu. - zresztą tyczy to nie tylko sędziów, a świadczy tylko o tym jak ważna jest pewność i błyskawiczna trafna decyzja.
Mamy przecież w Polsce niewielu sędziów klasy międzynarodowej, ale za to są to ludzie, którzy zdobyli duże uznanie jako główni  rozjemcy na ringach całego świata - na Igrzyskach kończąc.
Dzierżoniów w miniony wekeend stał się miejscem gdzie sędziowie mogli wyostrzyć swój zmysł ringowy i podszlifować w praktyce zmiany wprowadzone do regulaminu w połowie bieżącego roku.
Kurs organizowany przez Wice Prezesa ds. Sędziowskich Zarządu DOZB we Wrocławiu Mariusza Mikuckiego obejmował nie tylko samo szkolenie, ale utrwalenie zagadnień zawartych w regulaminach PZB i ich precyzyjną interpretacją oraz samą pracą w ringu zgodnie ze światowymi kanonami.
Obecni mieli szansę przyjęcia wskazówek od najlepszych - szkolenie prowadzili profesorowie ringu (sędziowie klasy AIBA) Pan Mariusz Górny i Sławomir Mielczarek posiadający wiedzę i umiejętności oraz doświadczenie zdobyte na najwyższych imprezach pięściarskich na całym świecie.
Wszystkim nam powinno zależeć na podnoszeniu sprawności oraz zwiększanie zaplecza sędziów w Polsce, dlatego zapraszamy wszystkie Okręgi do przystąpienia do takiego projektu. Jeśli się juz uczyć, to uczmy się od najlepszych.

Przeprowadzenie szkolenia wsparte zostało przez MOSIR Dzierżoniów, DKB Dzierżoniów oraz Tymex Boxing Promotion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.