HAYE: MUSZĘ ZMIAŻDŻYĆ BELLEW, INACZEJ KONIEC KARIERY

David Haye (28-3, 26 KO) deklaruje, że samo zwycięstwo w rewanżowym pojedynku z Tonym Bellew (29-2-1, 17 KO) nie sprawi mu satysfakcji. "Hayemaker" chce zdeklasować swojego rywala, a jeśli ta sztuka mu się nie uda, to przekonuje, że zakończy sportową karierę.

37-latek wciąż marzy o walkach z najpoważniejszymi graczami w wadze ciężkiej i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie zdemoluje swojego najbliższego oponenta, to o światowych tytułach będzie musiał zapomnieć. Przypomnijmy, że do rewanżowego boju Haye-Bellew dojdzie 17 grudnia w hali O2 Arena w Londynie.

- Nawet jeśli wygram, może to być mój koniec. Jeśli pokonam Bellew, ale go nie zdemoluję, to się pożegnam. Jeśli będę miał jakiekolwiek problemy i nie będę w stanie go rozbić, będę musiał sobie szczerze powiedzieć, że nie mogę rywalizować z większymi i młoszymi facetami niż on - mówi "Hayemaker".

- Ludzie lubią mówić "David, daj spokój, nie jesteś już tym samym pięściarzem". Ja jednak jestem wystarczająco inteligentny, by samemu móc o sobie decydować, i jeśli nie wypadnę w walce z Bellew wystarczająco przekonująco, to zakończę karierę. Mimo to wciąż wierzę, że mam w sobie to coś - dodaje Haye.

Jeśli Davidowi udałoby się spektakularnie zrewanżować Bellew, to w przyszłym roku mogłoby dojść do jego potyczki z królem wagi ciężkiej, Anthonym Joshuą. Haye nie ukrywa, że takie starcie ciągle jest jego celem.

- Taki scenariusz byłby idealny, choć obaj mamy teraz przed sobą inne wyzwania. Jeśli jednak wygralibyśmy swoje najbliższe walki, to nasze starcie mogłoby być większym wydarzeniem niż jakiekolwiek inne. Ale nie będę mógł o tym myśleć dopóki w spektakularnym stylu nie pokonam Bellew - zakończył David Haye.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: astarte
Data: 19-10-2017 23:20:24 
przyznaje dawidowi racje. jesli chce walczyc z goliatami, to bellewa musi rozjechac jak czolg.

jednak by to zrobic, musialby dysponowac swoimi skillami - dynamika, szybkoscia, refleksem i charakterystyczna dla jego najlepszych lat - ringowa gibkoscia i poruszaniem sie. haye obecnie tego nie ma. mlody przepakowany AJ jest jeszcze w stanie sie niezle ruszac i miec dynamike, ale nie podstarzaly i maly jak na warunki wspolczesnej HW haye.

david powinien zrzucic z 10 kilo spuchnietych miesni. wazac 94 - 96 rozjechalby bellewa jak sobie tego zyczy. jesli bedzie zbity na ponad 100pare kilo, to nie widze u niego szans. moze wymeczy wygrana na punkty. bellew jesli podejdzie ambitnie jak do pierwszej potyczki i wyjdzie dobrze przygotowany, to nie da sie uszkodzic, tak jak nie dal sobie zrobic krzywdy przez pierwsze 6 rund. (choc moim zdaniem david juz od 1 rundy bardzo dziwnie poruszal sie na nogach, ale mniejsza.)

na moje oko, to haye najwyzej wymeczy wygrana z bellew na punkty. ale nie zakonczy kariery jak mowi. nawet jesli przegra, to pewnie sie jeszcze bedzie chcial bic. beda jaja gdy za rok zrobia wielka walke na PBN z adamkiem o pas KFC-international xD
 Autor komentarza: Champion20
Data: 20-10-2017 07:18:29 
W 1 walce do momentu kontuzji to Haye radził sobie pewniej, jeśli nie przytrafi mu sie znowu kontuzja to powininen wygrać rewanż kwestia tylko w jaki sposób
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 20-10-2017 07:40:58 
Jest tak jak Haye mówi..Musi on w rewanzu rozjechać crusera jak walec..W pierwszej walce nie funkcjonowały nogi od samego początku, w ogóle Haye zdawał sie byc zardzewiały..Nie przypominał tego dawnego zawodnika..Jeśli, zrzuci rdze, pożegna kontuzje to wygra z Bellew zdecydowanie i przez KO..Może także spokojnie pocelować w pasek od Parkera a potem zrobić unifikację z AJ..Niestety z AJ , dzisiejszy Haye nie ma za duzych szans..Nogi i szybkość juz nie ta sama, a wielkoludem nie jest żeby stać , przyjmować i oddawać..
 Autor komentarza: Rolan
Data: 20-10-2017 09:50:23 
Smieszne są te komentarze ludzi zaklinających rzeczywistość.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-10-2017 10:06:46 
Dawid wyglądał jak zapasione ciele.
Kontuzja achillesa nie pozwoliła mu zrobić przygotowań.
Bellew z koleji przed walką na tarczach unikach wyglądał zajebiście.

Chciałbym zobaczyć obu w świetnej dyspozycji.
Przecież Master radził sobie z Bellew a zdrowy Haye powinien go ciężko znokautować.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.